Viss, kas par Sauli!
Viss, kas par Sauli!
Saule
Saule ir gigantiska dažādu gāzu lode. Saules centrā, ko sauc par kodolu, no šīm gāzēm rodas enerģija - Siltums un Gaisma. Tāpēc Saule ir karsta un spoža. Enerģija no saules izplūst kosmosā un sasniedz Zemi 8 minūtēs.
Saules aptumsums
Pilns Saules aptumsums notiek kad Mēness nostājas starp Zemi un Sauli, to pilnīgi aizsedzot, debesis kļūst tumšas, bet apkārt Saulei var redzēt spožu tās atmosfēras vainagu.
Saules plankumi
Tumšākos apgabalus uz Saules virsmas sauc par Saules plankumiem. Tās ir vēsākās vietas uz Saules virsmas, tomēr arī tur ir neidomājami karsts!
Karstās gāzes
Saule nav cieta. To veido divu galveno gāzu - ūdenraaža un hēlija - maisījums.
Gāzu cilpas
No saules virsmas kosmosā tiek izsviestas milzīgas kvēlojošu gāzu cilpas. Tās var pastāvēt vairākus mēnešus!
Centrs
Centrs jeb kodols ir Saules karstākā daļa. Tā ir vieta, kur no gāzēm rodas enerģija. Lai šī enerģija nonāktu līdz Saules virsmai, ir jāpaiet vismaz 100 000 gadu. Tas ir tāpēc jo enerģija pārvietojas caur ātomiem.
Graudainā virsma
Karsto gāzu burbuļi liek saules virsmai izskatīties graudainai. Tomēr nekad nevajadzētu skatīties tieši uz Sauli, jo tās gaisma ir tik spilgta, ka var bojāt redzi.
+ divi fakti par Sauli!
1.Temperatūra Saules kodolā sasniedz 15 miljonus grādu pēc celsija!
2.Saulē varētu aptuveni ievietot 1 miljonu zemes izmēra planētu!
Fiksi uz konsultācijām latviešu valodā!
Nē, bet nopietni nākošreiz pārlasi tekstu vēlreiz, pirms publicēšanas
Ja jūs vēlaties vēl kādu šada veida rakstu, uzspiediet plusu šim komentāram ja nē, tad mīnusu.
Vai kads ir redzejis to video kad saule nodziest un tad atkal iedegas ...?Interesanti butu zinatnisko skaidrojumu dzirdet
Apbrīnojami skopa un aplama informācija par sauli! 8 minūtēs Zemi sasniedz gaisaisma, ne enerģija! Saules virsmas teperatūra tikai 60 000 grādu C Neviens zinātnieks nespēj izskaidrot, kā Saule silda zemi!
Priekš mūsu dzīvības avota faktiņu pamaz. Protams, negaidīju, ka rakstīsi par manu saistību ar kādu no Saules sistēmas mazajām planētām Asteroīdu joslā