local-stats-pixel

Gredzenveida kosmiskās megastacijas.10

60 2

Pirms vēl bija sākusies aktīva kosmosa iekarošana, dažādi prātotāji un zinātniskās fantastikas autori jau apcerēja domas par dzīvi tālajos kosmosa plašumos.

Zināms, ka ilgstoši atrodoties bezsvara stāvoklī uz cilvēka organismu tiek atstāts ļoti negatīvs iespaids. Atrofējas muskuļi, kauli kļūst neizturīgi, pasliktinās imūnsistēma (te gan spēlē arī citi faktori) un ir traucētas citas organisma funkcijas. Daži pētījumi liek domāt, ka bezsvara stāvoklī nebūtu iespējams arī sekmīgi vairoties (klīst pat baumas, ka NASA veikusi slepenu eksperimentu ar cilvēkiem un rezultāti bijuši negatīvi).

Katrā ziņā, visas šīs problēmas tiktu automātiski atrisinātas, ja izdodos radīt mākslīgo gravitāciju. Un risinājums nav tālu jāmeklē.

Elementāra un eleganta ideja ir rotējošas struktūras lietošana. Vienkāršākajā gadījumā var iedomāties tukšu cilindru, kas rotē ap savu asi. Ja tas ir pietiekami liels, lai to varētu apdzīvot tad centrbēdzes spēka ietekmē jūs pret tā sienām izjustu mākslīgu gravitācijas spēku.

Lai pamodinātu smadzenes no lielā vasaras miega, iesākšu rakstu ar minimālu ieskatu fizikā (ceru ka pareizu, ja nē, nekautrējaties palabot). Pēc tam sekos zinātniskās fantastikas un dažādu reāli piedāvāto variantu apskats.


Uz dotā principa balstītām konstrukcijām lielu daudzveidību nevar gaidīt, tomēr to mērogi un saistītās īpašības var ievērojami atšķirties.

Sākot no nelielām centrifūgām pāris cilvēku gulēšanai, beidzot ar stacijām kas apdzīvojamās teritorijas ziņā daudzkārt pārsniedz zemes izmērus un par enerģijas avotu izmanto veselas saules.

« 1  2  3 »
60 2 10 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 10

0/2000

72 Views un tikai 2 vērtējumi. WHY U NO HAVE EMOTIONS? Pus dienu meklēju specifikācijas un veidus tiem rinķiem.

4 0 atbildēt

Daudz ko sapratu, bet daļu ari nē, piemēram, kā kādā no šiem veidojumiem var tikt pasargāti iedzīvotāji no kosmiskā starojuma? No kurienes ņems tik daudz metāla un plastmasas, lai to uzkonstruētu?

Dēļ  konstruktīvajām īpašībām šādi apļi varētu pakļauties apkārtējās vides ietekmei, korozijai, oksidācijai, ja būtu atmosfēra un ūdens(kas ir viens no dzīvībai nepieciešamajiem nosacījumiem),

Un priekš kam tādi vajadzīgi, kāpēc vieglāk nav veikt marsa kolonizāciju vai arī savest kārtībā ekonomisko sistēmu uz zemes? Kāpēc par prototipu nevar izmantot kosmiskos kuģus pēc NLO parauga, kur, cik saprotu, dēļ rotācijas rodas gravitācija, un uztaisīt ko līdzīgu, ja jau domā par mākslīgo gravitāciju.

2 0 atbildēt

Rakstu kurš ķīlēts bez maz vai visu dienu saņem 36 plusus...  Būtu ielicis krūtis kkādas būtu moš simtu izsdpiedis. :D

1 0 atbildēt

pa gudru prieksh maniim :D

0 0 atbildēt

kaut ko tādu var izgudrot tikai pilnīgi sappīpējies cilvēks

0 0 atbildēt

viss ir saprotams, un neskaitot finansiālos jautajumus, tikai vienīgi.. ir zināms, ka Saule rada magnētiskās vētras, par kurām astronomi uztraucas ar katru dienu vairak un vairāk, jo zemes magnētiksais lauks tomēr visus Saules radīto starojumu plūsmu var neizturēt, un tas var radīt diezgan katastrofālus bojājumus elektrotehnikai uz zemes. 

tad vai nu šitā stacija būtu jāceļ tālāk no Saules vai vienkārši jaaprīko ar diezgan spēcīgu magnētiskā lauka ģeneratoru, :D

0 0 atbildēt

izlasot rakstu sajūtos ģēnijs :D

0 0 atbildēt