Sami, Belgradas zoodārza šimpanze, kļuva par sensāciju, kad viņam izdevās divreiz izbēgt no zoodārza 1988. g. februārī. Viņam izdevās pastaigāties pa centrālo Belgradu pirms viņš tika sagūstīts un pēc ilgām "pārrunām" atgriezās zoodārzā kopā ar tā direktoru Vuku Bojoviču.
Zoodārza direktors mēģina pārliecināt izbēgušo šimpanzi Sami atgriezties9
Sami piedzima Osijekas zoodārzā 1979. g. Tā bija labi attīstīta šimpanze un Belgradas zoodārzā viņš nonāca 1988. g. janvārī. Nonākot zoodārzā viņš tika ievietots būrī, kas bija paredzēts pieaugušām šimpanzēm. Neierasto un nepazīstamo apstākļu dēļ Sami piedzīvoja depresiju un izrādīja agresīvu uzvedību.
Pirmo reizi viņš izbēga 1988. g. 21. februāra vakarā. Vietējās ziņas apgalvoja, ka visdrīzāk šimpanze ir devies meklēt partneri, jo zoodārzā viņš atradās viens. Sami devās uz Balkānu kino, bet pēc tam uz Kalemegdana parku. PIrms viņš paspēja sasniegt parku, policija viņa paspēja ielenkt Studentu laukumā.
Vuks Bojovičs tika izsaukts uz pārrunām, par cik viņš bija vienīgais, kam Sami uzticējās. Saskaņā ar liecinieku teikto direktora izdevās pārliecināt šimpanzi atgriezties sakot "Nāc, Sami. Dosimies mājās" Viņam izdevās Sami paņemt aiz rokas un personīgajā mašīnā atvest atpakaļ uz zoodārzu.
Divas dienas vēlāk Sami izbēga otro reizi, izlaužoties no sava būra. Nonākot pie Beko rūpnīcas tās darbinieki mēģināja sagūstīt šimpanzi ar lielu tīklu, bet tas neizdevās. Viņš nonāca Tsara Dušana ielas 33 mājas pagalmā, kur uzrāpās uz ķiršu koka un pēc tam uz garāžas jumta.
Ziņas par viņa izbēgšanu ātri izplatījās un ieradās ap tūkstoš cilvēku izrādot viņam atbalstu. Cilvēki esot turējuši plakātus ar uzrakstiem "Sami, mēs esam ar tevi" un "Nepadodies, Sami". Vietējā televīzija tāpat translēja kadrus ar izbēgušo Sami.
Vuks Bojovičs pacentās otro reizi viņu "pierunāt" atgriezties, bet tas neizdevās. Sami sagūstīja pēc sazāļota šāviena un nogādāja atpakaļ zoodārzā.
Sami negaidīti nomira 1992. g. 11. septembrī, bet viņš bija kļuvis par nacionālo varoni.
Pēc Sami nāves Belgradas avīzes viņu cildināja kā "disidentu", jo viņa izbēgšana un nāve sakrita ar periodu, kad sākās Dienvidslāvijas sabrukums. Cilvēki tik ļoti juta līdzi šimpanzes piedzīvojumiem, jo viņš izdarīja to, par ko daudzi sapņoja - izlauzties brīvībā.