Saskaņā ar DeepMind pētījumu, tad algoritms bija apmācīts risināt algebras uzdevumus, dažādu rēķināšanu un cita veida matemātiskus uzdevumus. Tas bija speciāli apmācīts jautājumiem, kas varētu būt skolas eksāmenā Lielbritānijā.
Pētnieki testēja vairākus mākslīgos intelektus, bet atklāja, ka tiem rodas problēmas mēģinot pārveidot uzrakstīto tekstu, simbolus un funkcijas darbībās, kuras nepieciešams risināt.
Kā izrādās, pat, lai atrisinātu vienkāršu matemātikas uzdevumu, vajag ievēroju smadzeņu "pielietošanu". Cilvēki automātiski izdara secinājumus mācoties no jau izpildītajiem uzdevumiem. Viņi var atcerēties, lai turpmāk tos pielietotu citu risinājumu atrašanai, savukārt mākslīgais intelekts nodarbojas ar datu analīzi. Tas meklē šablonus un analizē tos.
Kas attiecas uz testu, tad DeepMind rezultāts bija neapmierinošs. No 40 iespējamajiem punktiem tas ieguva tikai 14. Ar rezultātu 35% eksāmens nav nokārtots.
Īstenībā ar šo eksāmenu tika testēti trīs dažādi algoritmi, kas izmanto atšķirīgu pieeju problēmu risināšanai. Tie visi uzrādīja līdzīgu rezultātu. Robotu apokalpse vēl neiestāsies