Nākotnē karavīri vilks mugurā apakšveļu, kas vienlakus balstīs locītavas un stiprinās muskuļus. Kā arī faki par Nanoādiju! (Tie kas nezin, tā ir nano āda)
Elektriskā apakšveļa novērsīs traumas15
Dodoties kilometriem garos pārgājienos ar 40 kilogramu smagu uzkabi plecos, karavīri var viegli sastiept pēdu vai izmežģīt ceļgala locītavu. Tāpēc DARPA cenšas izstrādāt plānu ar baterijām darbināmu apakšveļu, kas darbosies kā papildu muskuļu slānis zem karavīru formastērpiem.
Jaunā apakšveļa, kam dots nosaukums Warrior Web top sadarbībā ar Hārvarda universitātes zinātniekiem, un kā informē DARPA, tā pastiprinās karavīra paša muskuļu spēlu, lai būtiski veicinātu viņu izturību, nestspēju un vispārējo karadarbības efektivitāti, ņemot talkā elektrību iestrādātus sensorus un sarežģītus atbalsta mehānismus. Citiem vārdiem sakot , elektriskā apakšveļa stiprinās karavīru muskuļus un locītas , lai viņi var nest lielākus smagumus un izvairīties no pārslodzes. Vienlaikus ir cerība izgatavot tik vieglu, mīksu un patīkamu apakšveļu lai to varētu lietot garos pārgājienos.
Ja zinātniekiem izdosies mērķi īstenot, šī tehnoloģija būs noderīga ne tikai karavīriem. Tā atvieglos ikdienas dzīvi arī veciem ļaudīm un invalīdiem.
Apakšveļas būtiskie parametri – Var sadalīt uzkabes svaru pa visu ķermeni tā, lai samazinātos slodze. Var palielināt muskuļu spēku, pievadot elektrību laikā, kad karavīri pārvietojas. Ir elastīga un patīkama, bet spēj kļūt cieta, lai nodrošinātu karavīram atbalstu vajadzīgajā brīdī. Ir darbināma ar nelielu bateriju un ir energoefektīva. Apakšveļa patērē aptuveni 100 vatu, līdzī kā elektriskā spuldze. Tiek vilkta zem formastērpa, jo ir izgatavota no plāna, izturīga sintētiskās šķiedras materiāla. Var vienmērīgi sadalīt uzkabes svaru, lau neveidojas pārslodze ceļgalu, potīšu un gūžas locītavām. Var izmantot ķermeņa dabisko megāniku un atbalstīt locītas, kuras karavīri traumē visbiežāk, piemēram ceļgalus.
Tā pat Karavīri nonākot saskarē, piemēram ar iprītu, jeb sinepju gāzi, gūst smagus dzīvībai bīstamus ķīmiskos apdegumus. Lai pasargātu viņus no nāvējošiem ķīmiskajiem un bioloģiskajiem ieročiem, ASV Aizsardzības ministrija sponsorē Masačūsetsas universitātes zinātniekus, kuri izstrādā tā dēvēo nanoādu, ko iešūs karavīru formastērpos
Šai ādai būs dažus nanometrus biezas poras, pa kurām varēs iespraukties sīkās skābekļa daļinas, bet kuras nelaidīas cauri gāzes prāvākās molekulas vai vīrusus. Turklāt īpašs molekulu pārklājums uz mākslīgās ādas virsmas reģistrēs indīgo gāzi un tūdaļ aizvērs poras , neļaujot tai iekļūt organismā. Eksperti izsaka pieņēmumu, ka šo tehnoloģiju varēs izmantot arī glābēji.