local-stats-pixel

Donalda Trampa runas analīze: 6 loģikas kļūdas 3 minūtēs. Sofisms.20

200 0

Vispirms būtu jādefinē loģiskās domāšanas kļūdas; nederīgi argumenti. Nederīgi argumenti ir kļūdas to pamatošanā vai arī kļūdas pašu argumentu loģikā, kas argumentu padara par metamu miskastē.

Tas ir kā caurums loģikā, piemēram - es tev parādu pierādījumus, kas demonstrē un pamato to, ka tev būs nesekmīga atzīme angļu valodā un tu izlem strīdēties pretī, sakot, ka esmu idiots, muļķis un tā tālāk. Varētu izskatīties, ka tu strīdies pretī ar leģitīmiem argumentiem, bet patiesībā tu izvairies no mana argumenta, tā vietā lai pateiktu argumentu pretī. Tu uzbrūc personai, otram argumentētajam, tā vietā, lai uzbruktu pašam argumentam. Šī ir ļoti populāra retorikas kļūda, un kā tu uzzināsi, lasot turpmāk, tādu ir ļoti daudz. Šī argumentatīvā kļūda, personīgais uzbrukums, saucas ad hominem, kas latīniski nozīmē ''(uzbrukt) otram cilvēkam''.

Ir divas lietas, ko vēlos pieminēt, pirms mēs dodamies tālāk. Pirmkārt, loģiskās kļūdas, sofisms, nepamatoti argumenti nebūt nav sliktas stratēģijas. Tās nav leģitīmas stratēģijas, jo loģiski tās ir metamas laukā. Bet tas nenozīmē, ka tās nav potenciāli ļoti spēcīgas, ļoti efektīvas, lai iespaidotu audienci un pat, iespējams, ļoti pavedinošas, pat ja mēs zinām, ka tās ir loģiskas kļūdas. Uztver tās kā šmaukšanās kodus, špikošanas paņēmienus kādā datorspēlē. Tās notiekti nav godīgs veids, kā spēlēt, un ja vēlies, lai tevi uzskata kā labu spēlētāju vai, ka spēli esi uzveicis, tev ir jāiztiek bez šmaukšanās kodiem. BET, ja tu tos kodus ieraksti, mēs melotu, ja mēs teiktu, ka tie kodi nepaaugstināja tavus panākumus, vai ne? No šī visa jēga tev ir spēt saprast, kad tiek izmantoti šmaukšanās paņēmieni, spēt saprast, kā šīs argumentatīvās kļūdas darbojas un prast būt kritiskam mediju patērētājam.

Šis neatspoguļo nekādus politiskos uzskatus, Tramps ir popkultūras ikona, kas tajā laikā pretendēja uz visspēcīgāko politisko sēdvietu ASV. Kā pagadījās, Tramps nekad nebija nopietni saistīts ar politiku un, balstoties uz dotajiem faktiem, ka viņa pieredžu kaudze atrodas citās profesionālajās sfērās kā, piemēram, bizness, nekustamais īpašums un tā tālāk, viņš cenšas sakasīt kopā leģitīmus argumentus. Kas ir acīmredzami - viņš nespēj atbildēt uz viņam uzdotajiem jautājumiem par viņa politisko pagātni efektīvā veidā, jo ja mēs domājam loģiski un apsveram to, kas tas tāds Tramps vispār ir un kāda ir viņa pieredze, viņa kampaņa būtu viens liels un neizdevies izsmiekls. Tādēļ tā vietā, lai cīnītos, kas, jau būtu zināms, būtu neizdevusies cīņa, Tramps ļoti efektīvi izmanto valodu viņa priekšrocībām. Saki ko gribi par Trampu kā politiķi, bet paskaties uz viņa kampaņas rezultātiem un kur viņš pašreiz atrodas. Tas izskata tik ļoti daudz par to, cik valodai un retorikai ir liels spēks, tādēļ - ja vēlies kļūt par Valsts prezidentu, paņem blociņu un sāc pierakstīt. Lietā tiks likta Trampa pirmā runa, kurā viņš pasludināja savu kampaņu cīņā par ASV prezidenta titulu.

200 0 20 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 20

0/2000

Let's make 'murica great again !

U mad ?  emotion 

 emotion 

6 0 atbildēt

Vai nav makenit par velu tads raksts,runa jau iet par Trampa iespejam tikt parveletam uz otro prezidenturas laiku ...? emotion 

5 0 atbildēt

Ideja laba! Pat ļoti!

p.s. ja jau par retoriku.. derētu tīrrakstam gramatiku pielabot arī emotion

4 0 atbildēt

Labs! Cepums autoram emotion 

Otrais un tresais punkts vispār izcili. Pietiek paskatīties Spoku komentāru sadaļu (un vispār gandrīz jebkura interneta resursa komentārus), lai šo redzētu pārpārēm. It īpaši jautājumos, kas saistās ar vēsturi. 

2 0 atbildēt

emotionemotionemotion

2 0 atbildēt

Nu nav arī autoram ar loģiku viss tik labi, kā gribētos, pats izmanto melno retoriku. Turklāt ne visi paņēmieni ir nederīgi, ko apraksti, ir noteiktas atšķirības starp logical fallacies un induktīviem argumentiem (neatceros pareizo terminu latv.val.), ko Tramps izmanto, kā arī vismaz divus esi identificējis nepareizi. Pieļauju, ka izmantoji vienu no daudzajām interneta lapām, kur visi nekorektie argumenti salikti vienā čupā un padarīti par vienlīdz nederīgiem ar tiem, kas tiešām tādi ir.

Katrā ziņā tēma ir interesanta, taču lai pats nekļūdītos, ieteiktu šo lietu pētīt no otra gala - kas ir derīgs arguments. Tad nebūs jāizmanto piemēri, lai tos parādītu un apstāstītu, kā arī sapratīsi, kā ar tādiem tikt galā. Ivans Vedins, "Loģika". Tevis aprakstītā tēma aizskarta, ja nemaldos, 387.lpp.

Agrāk politologos, juristos utt. mācoties, loģika bija obligāts macību priekšmets, nu jau pāris gadu šādu priekšmetu skolās un augstkolās Latvijā vairs nemāca. 

3 2 atbildēt

Da nekad nevienam nebus pa prátam, interesanti tad kpc tgd visi domaa ka butu labaki par viņu... Kada starpiba kaa runaa emotion... šitā pat bija ar Obamu, ka visu termiņu netā bij ka nēģeris pa prezidentu, nevienam nepatika, ka vergs par prezidentu,.. Tagad nevienam nepatīk, ka baltais pa prezidentu, nu kas nakotnē ? Domāju ka sieviete bus par prezidentu, tad nevienam nepatiks ka sieviete ir noteicēja...

Secinājumi : Tiem kam nav ko darīt piesiesies ne tikai pie loģikas analīzēm, bet pie ādas krāsas vai dzimuma emotion Sakot ka paši būtu labāki, nu ta kļūstiet vispirms un pierādiet emotion kāda starpība kas ir vai nav prezidents kontinentā kuram apakšā ir laika bumba vulkāna formā?

1 0 atbildēt
Bùtu uz savu prezidentu paskatījušies, mūlāps gatavais . Senkju!
1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt

šis te kretīns tramps  --Bārbijs ar simpsona smadzenēm .

jeņķi novāca savu kenediju ,var'tu arī šito likvidēt >>bārbijs emotion

0 0 atbildēt

...un tagad pie vismellākās retorikas! Pārstāju interesēties par Oskarotām filmām un aktieriem,kopš Vila Smita(ir tāds afroaktieris) kundze,no augstas tribīnes paziņoja,ka Oskari neesot sadalīti proporcionāli rasu sastāvam. Proti,afroamerikāņu aktieri esot apdalīti! Vai nav absurda kalngals? Vai kāds baltais ir iečiepstējies,ka ASV 4x100 sprinta sastāvā nav neviena baltā? Ka basketā 90% ir tumšādainie? utt. emotion 

0 0 atbildēt
Kautko sapratu kautko nesapratu-ir labi būt pa vidu🤦‍♂️
0 0 atbildēt

tramps ir deģenerāts un tas ,ko viņš runā neko nenozīmē--ne viņš nosaka atmosfēru .bārbijs..emotionemotionDD

0 0 atbildēt
Tramps vēl nav nekas salīdzinot ar Raimondiņu.
0 0 atbildēt

Biku par daudz teksta  emotion 

1 14 atbildēt

Nespēju tikt pat līdz vidum.

0 13 atbildēt