Ļoti labs un interesants raksts, taču jāatzīst, ka par lielāko daļu teoriju jau šo to biju dzirdējis. Katrā ziņā piebildīšu dažas savas domas un jautājumus (nav nepieciešams atbildēt), kuri man radās izlasot aprakstītās teorijas:
1. Lai gan šī teorija varētu būt laba LST alternatīva, taču pats personīgi tai ticu daudz mazāk... Turklāt šī teorija tāpat kā LST īsti nesniedz atbildes uz to, no kurienes varēja rasties šie divi visumi, kas savstarpēji saduras. Ja pieņem, ka to nevar izskaidrot un šie visumi jau eksistēja tāpat vien, tad īpaši nevarētu izslēgt arī iespēju, ka pašlaik dzīvojam tieši vienā tādā visumā - kas it kā radies "tāpat vien". Katrā ziņā, nedomāju, ka visuma sākotnējā izcelsme cilvēka prātam vismaz pagaidām ir patiesi apjaušama.
2. Manuprāt, kā jau minēji, tad baltais caurums vairāk eksistē tikai teorētiskā līmenī un reālajā pasaulē tā izveidošana, pastāvēšana būtu gandrīz neiespējama. Kādēļ? Jo tā darbībai, pirmkārt, būtu nepieciešams ļoti liels enerģijas daudzums, lai uzkrāto matēriju atkal atgrieztu atpakaļ, sadalītu. Līdzīgi var domāt par to, ka nav iespējams pilnīgi no jauna atjaunot kādu saplēstu, sabojātu priekšmetu. Protams, tas būtu iespējams, ja ikvienu iesaistīto apstākli, procesu un spēku būtu iespējams pagriezt atpakaļejošā (otrādā) secībā... Taču, lai to realizētu, būtu nepieciešams pārkāpt vairumu fizikas likumu un sakarību.
4. Līdzīgi kā 1. teorija, "matricas" teorija īsti nedod atbildes uz jautājumiem - no kurienes tad radās šī datorprogramma, kāds ir šīs datorprogrammas mērķis un kas tādā gadījumā notiek ar mums, kad mēs nomirstam.
5. Nedomāju, ka šī teorija tā patiesi ir aptverama pat tās izveidotājiem. Tas faktiski nozīmētu, ka šo paralēlo visumu skaits ir bezgalīgi liels, es pat teiktu, ka daudz, daudz lielāks par bezgalību. Turklāt, ja šo situāciju vairāk apskatām no fizikas un filozofijas viedokļa, tad šādi paralēlie visumi radās tikai tad, kad parādījās pirmie dzīvie organismi, kas ar savu apziņu vai sajūtām it kā spēja izdarīt izvēli, realizēt dažādus iespējamos scenārijus. Jo visu pārējo - neorganisko vielu, atomu darbību utt. nosaka tikai fizikas likumi.