Brīvdienās daudzi cilvēki, ne tikai neizguļas, bet arī neguļ vispār, dodoties brīvdienu izklaižu maratonā. Mēs nolēmām uzzināt, kas notiks, ja tu negulēsi veselu nedeļu. Par to lasi rakstā.
Bezmiega simptomi: kas notiks, ja tu negulēsi veselu nedēļu?2
Pirmā diennakts
Ja cilvēks negulēs diennakti, nekādas nopietnas sekas veselībā tas neizraisīs. Zinātnieki uzskata, ka par cilvēka bioloģiskajiem organisma ritmiem atbild 20000 hipotolāmu neironi. Ja cilvēks negulēs diennakti, tad pirmkārt, viņš jutīs nogurumu, otrkārt, var rasties problēmas ar uzmanību un atmiņu. Tas ir saistīts ar neokorteksa funkciju, kas atbild par atmiņu.
Otrā - trešā diennakts
Ja cilvēks negulēs divas - trīs diennaktis, tad pie viņa problēmām ar nogurumu un atmiņu, parādīsies ar problēmas kustībā, sāks rasties nopietnas problēmas ar domāšanu un redzes koncentrēšanu. Cilvēkam var arī rasties vielmaiņas problēmas. Palielinās apetīte, organisms, atbildē uz stresa situāciju, `palaidīs` tauku saglabāšanas funkciju un miega saglabāšanas funkciju. Šajā periodā cilvēkam būs ļoti grūti aizmigt.
Ceturtā - piektā diennakts
Neguļot četras - piecas diennaktis cilvēkam var sākties halucinācijas, viņš kļūs pamatīgi nokaitināms. Pēc piecām negulētām naktīm cilvēkam palēnināsies galveno smadzeņu daļu darbība, neironu aktivitāte būs ļoti vāja. Nopietnas problēmas radīsies ar loģiku un matemātiskajām spējām. Cilvēks nespēs loģiski salikt teikumu, tāpēc runa būs neskaidra.
Sestā - septītā diennakts
Pēc septiņām negulētām diennaktīm cilvēks vairāk nebūs līdzīgs sev. Uzvedība būs ļoti dīvaina, būs gan redzes, gan dzirdes halucinācijas. Cilvēkam, kurš uzstādīja rekordu negulēšanā, amerikāņu studentam Rendijam Hardneram (negulēja 254 stundas, 11 diennaktis) sestajā diennaktī parādījās, Alcgeimera slimības pazīmes, bija stipras halucinācijas un radās paranoja. Viņš domāja, ka radiostacijas vadītājs vēlas viņu nogalināt. Rendijs nespēja skaidri runāt, nevarēja atrisināt vienkāršus uzdevumus - viņš aizmirsa visu, ko viņam teica pāris sekundes pirms tam. Septītajā negulētajā diennaktī organisms izjutīs nopietnu organisma sistēmu stresu, smadzeņu neironi būs neaktīvi. Kopumā, tādi eksperimenti ar veselību ir ļoti bīstami.