Lai cik tas neticami liktos visiem ļautiņiem,, kuri uz skaļāku mūziku nemainīgi reaģē aurojot "Tu mani pataisīsi kurlu!" - ausīm ir organiski nepieciešams pastāvīgs treniņš, lai turētos labā, sportiskā formā.
Ausīm ļoti vajag troksni!9
Tiem, kuri dzīvo pastāvīgā klusumā dzirde pavājinās ne mazāk, kā kalšanas- presēšanas- un citu briesmonību- ceha strādniekiem.
Nav skaidrs, kā uz to reaģēs tava vecmāmiņa- mamma- tante, bet, ja kas, viņai varētu pilnīgi godīgi pateikt, ka, ja nu viņas nervu sistēmu smagais metāls ietekmē negatīvi, tad toties ausīm tas ļoti nāk par labu!
Grupa fiziologu no Gisenes universitātes Vācijā profesora Heralda Fleišera vadībā rāvās vaiga sviedros un izpētīja dzirdes asumu vairāk kā 10 000 cilvēkiem- pie tam ne tikai dzimtajā Vācijā, bet dažādās pasaules vietās. Pie tam pētīts tika arī trokšņa līmenis apkārtējā vidē.
Kā arī tika gaidīts, tad cilvēkiem, kuri tika pastāvīgi pakļauti ļoooti skaļam troksnim, kā, piemēram, atsevišķu celtniecības specialitāšu darbinieki- viņiem ir pavājināta dzirde.
Bet- kas ir negaidīti- klusu lauku apvidu iedzīvotāji arī mēdz izcelties ar pavājinātu dzirdi!
Izrādījās, ka pilsētniekiem dzirde ir labāka kā klusu ciematiņu iedzīvotājiem.
Tādu profesiju cilvēki kā orķestranti un lidotāji, neskatoties uz darba laikā valdošo troksni, parasti ir apveltīti ar izcili labu dzirdi.
profesors Fleišers uzskata, ka smalkajam vidusauss aparātam ir kaitīgs ne pastāvīgs troksnis, bet atsevišķi ļoti skaļi trokšņi. Pretēji pieņemtajam, pastāvīgs troksnis tikai trenē dzirdes mehānismu.
Vecmāmiņai tātad ir derīgi klausīties smago metālu (ja viņai pa rokai nav čuguna pannas)
Vissliktākā dzirde izrādījās ķīniešu zemniekiem, kuri dzīvo klusumā, kurš reizi gadā tiek pārtraukts ar jaudīgiem petaržu un citu spridzekļu sprādzieniem . vietējo svētku laikā
Avots- žurnāls "Наука и Жизнь"