Šī ir mana pirmā daļa jaunam sējumam.
Šajā rakstā Sastapsies ar divstobru automātu, klusāko vietu pasaulē un Robotu ,kurš ir ātrāks par Boltu .Patīkamu lasīšanu.
Šī ir mana pirmā daļa jaunam sējumam.
Šajā rakstā Sastapsies ar divstobru automātu, klusāko vietu pasaulē un Robotu ,kurš ir ātrāks par Boltu .Patīkamu lasīšanu.
Divstobru automāts
Izraēlas firma Silver Shadow speciālisti radījuši 5.56 mm kalibra divstobru automātu. Tā makets nupat izstādīts starptautiskajā bruņojuma salonā Eurosatory-2012. Automāta Gilboa Snake komplektā ir 60 patronas (katrā no divām aptverēm – pa 30). Jaunais ierocis garantē vienlaicīgu apšaudi no diviem paralēli izvietotiem stobriem, kas vien no otra atrodas 30 mm attālumā. Arī patronas stobros nonāk vienlaicīgi pa abām aptverēm. Būtībā ierocis dod iespēju veikt dubultu apšaudi, tāpēc tas vislabāk noderētu tuvcīņai. Pēc automāta konstruktoru teiktā, Gilboa Snake ievērojami uzlabo uguns intensitāti, tāpēc to paredzēts izmantot policijas triecienvienību un speciālo uzdevumu vienību vajadzībām. Šis nav vienīgais neparastais bruņojuma jauninājums, ko rāda izstāde Eurosatory-2012. Piemēram, spāņu firma RADATEC radījusi speciālo uzdevumu vienībām noderīgu šaujamieroču palīgierīci. Pistolei piedāvā uzstādīt elektronu sensoru, kas rāda aptverē atlikušo patronu skaitu. Tas ir ļoti svarīgi intensīvās un īslaicīgas kaujas gadījumā. Turklāt izstrādāta speciāla rokassprādze, kas vizuāli izskatās pēc parasta pulksteņa. Ja tā uzlikta delmam, konkrētā pistole šaus tikai no sava saimnieka rokas, bet gadījumā, ja cīņas laikā tā nonāktu pie ienaidnieka, ar šo ierīci šaut viņš nekādi nevarētu.
Klusākā vieta pasaulē
No ārējām skaņām vislabāk izolētā, tātad visklusākā vieta šobrīd atrodas Mineopolisas (ASV) dienviddaļā, Orflīda laboratorijās. Noslēpumainā istaba izolē 99.99% ārējo skaņu. Tiesa gan, stindzinošā klusumā neviens vēl nav spējis uzturēties ilgāk par 45 minūtēm. Lai sasniegtu absolūtu klusumu, istaba būvēta no metru biezas stikla šķiedras akustiskās platformas, dubultām izolēta tērauda sienām un betona 30 cm biezumā. Laboratorijas dibinātājs stāstīja:’’ Kad cilvēks nokļūst tādā klusumā, dzirde pamazām sāk adaptēties. Jo klusāka telpa, jo vairāk agrāk nedzirdētu skaņu saklausāt. Jūs sadzirdēsit pat savus sirdspukstus un to, kā kustas jūsu plaušas vai burkšķ vēders. Kamerā, kur nav pat atbalss, jūs pats kļūsiet par skaņu...’’ Kluso istabu daudzi uzņēmumi izmanto savu ražojumu skaļuma testēšanai, piemēram, pārbauda cilvēka sirds mākslīgos vārstuļus, mobilā displeja radīto troksni, automašīnas mēraparātu paneļa slēdžu skaņu utt. Un vēl klusuma telpu izmanto skaņas kvalitātes noteikšanai.
Ātrāks par Boltu...
Soļojošais robots Cheetah, ko izstrādājusi amerikāņu kompānija Boston Dynamics, pirmoreiz robottehnikas vēsturē sasniedzis ātrumu 45,5 km/h. Līdz ar to pārspēts cilvēka labākais rezultāts – Jamaikas sprintera Useina Bolta 2009. Gadā sasniegtais pasaules rekords 100 m distancē – 9,58 sekundes (37,6 km/h). Vēl nesen robots uzrādīja rezultātu ‘’tikai’’ 30km/h. Jaunākais sasniegums panākts ar robota ķepu algoritma maiņu, saglabājot agrāko konstrukciju. Pagaidām gan cilvēks savas kājas pārvieto kopumā labāk par Cheetah.
Citi mani raksti ŠEIT
Tas robots diezgan interesanta lieta! Un es pieļauju,ka liela daļa Āfrikas nabadzīgo iedzīvotāju skrien ātrāk par Boltu! Viņi tak pieraduši no lauvām mukt!
No tā divstobru automāta palielam vienīgā jēga ir ir iebiedēšana. Jo ierocis sanāk smags, ilgāk pārlādēt utt.