Sveiki spoki, kopš beidzamā raksta krietns gads pagājis, kopumā 2018 gads bija dikti riebīgs laika apstākļu ziņā, sanāca paildēt apmeŗam 6 naktis pa visu gadu, tamdēļ neko jaunu negribējās te likt iekšā. Toties 2019 gads..... ka teikt bija maratons no Marta vidus, līdz Aprīļa beigām, katru nakti tupēju ārā pie teleskopa, vākdams fotonus un kačādams skilu Tad nu te būs rezultāti ar aprakstītiem kosjakiem un to risinājumiem.
Cerams patiks, man pašamdikti tīk un bildes sāku aizvien labākas bildēt
Skaidrojumi :
Planetārais miglājs - rodas nelielām zvaigznēm (līdz 8 Sauļu masām) dzīves beigās nometot ārējo gāzu apvalku atstājot aiz sevis baltos pundurus. Lielākas zvaigznes uzsprāgst kā supernovas atstājot aiz sevis neitrona zvaigznes, vai melnos caurumus
Šaurjoslu filtri - Filtri kas laiž cauri gaismu kas tiek izstarota no kāda elementa, piemēram ūdeņraža filtrs laidīs cauri tikai ūdeņraža gāzu emisijas, jeb spīdēšanu, un visu pārējo nobloķēs, apmēram tas pats kas katram elementam gaismas spektrā ir savs nospiedums, un tikai to filtri atsijā, paredzēts bildēšanai vietās ar gaimsas piesārņojumu, jeb lai atdalītu elementus vienu no otra pētnieciskos nolūkos.