local-stats-pixel fb-conv-api

Apple tiecas uz jaunu līmeni - kosmosā!2

55 0

Kompānijā darbojas slepena komanda, kas strādā ar satelītu tehnoloģijām.

Šīs “slepenās tehnoloģijas” var ļaut savienot savstarpēji visus iPhone, apejot mobilo telefonu tīklu operatorus. emotion

Mūsdienās praktiski jebkuram viedtelefonam ir iespējas dažādos, bet tomēr ierobežotos, veidos pieslēgties pie globālajiem tīkliem - mobilie sakari un mobilais internets, ko nodrošina mobilo telefonu operatori, Wi-Fi pieslēgums, ko nodrošina datu provaideri un GPS (tajā skaitā arī citi globālās pozicionēšanas analogi).

Visi šie varianti nosacīti ir kopīgi priekš visiem viedtelefoniem un nekādā veidā nav atkarīgi no ierīču ražotājiem (ar specifiskiem izņēmumiem, red.piez.). Izskatās, ka kompānija Apple ir nolēmusi izveidot ceturto pieslēguma veidu, kuru pati varētu kontrolēt.

Kā ziņo avoti, kompānijā ir “slepena komanda” apmēram desmit cilvēku sastāvā, kas darbojas ar satelīttehnoloģijām. Šis projekts atrodas agrīnā stadijā, paredzēts uz pieciem gadiem un tikpat labi var tikt izbeigts. Šīs nav baumas, jo informāciju ir apstiprinājis personīgi kompānijas viceprezidents Tims Kuks.

Kā arī tiek ziņots, ka nav konkrēta vīzija, kāds būs jaunā savienojuma veida darbības princips. Domājams, ka satelīti ļaus Apple telefoniem savienoties savā starpā (un ar Apple serveriem - kā gan savādāk), apejot tradicionālos saziņas kanālus. Tas ļautu kompānijai pilnībā kontrolēt attiecīgos procesus, nebūt atkarīgiem no operatoriem un provaideriem, kā arī, piemēram, pilnībā kontrolēt visu pieslēgto ierīču atrašanās vietu.

Šobrīd nav diezgan svarīga informācija, vai kompānija darbojas konkrēti ar satelītiem vai to aprīkojumu, vai ar zemes aprīkojumu. Toties ir zināms, ka kompānijas mērķis ir izveidot vienotu tīklu no ~ 3000 satelītiem.

Ziņas avotam ir zināms, ka šo izstrādātāju komandu vada Michael Trela un John Fenwick - aerokosmosa nozares inženieri, kuri kļuva par kompānijas Apple darbiniekiem 2017. gadā. Pusotru gadu viņi izstrādāja projekta konceptu, un jau pāris mēnešus tie dara konkrētu projekta darbu.

Protams, var atcerēties to, ka tieši 2017. gadā bija informācija par Apple ieinteresētību kompānijas Boeing projektā, kurš paredzēja vairāk kā 1000 zemas orbītas satelītu nogādāšanu kosmosā. Izskatās, ka runa ir par šo projektu Bloomberg, tāpēc ļoti iespējams, ka tieši Boeing būs Apple sadarbības partneris.

55 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

apels nekur nevar tiekties --pa priekšu visam ,jebkurā līmenī iet huawai..tas ,ka štati makslīgi cenšas iznīcināt huawai  .tik norāda uz to ,ka apels jau iet nebūtība''un uz jebkuru tehnoloģiju ,kura radīta ASV apspārnē un valsts kontrolē ,nedrīkst ne paļauties  ,ne uzticēties..tie ,kas to dara un ir jau darījuši ,ar lieku tiek "'uzmesti""

0 0 atbildēt

 emotion 

0 1 atbildēt