Sveiki Spoki, ja esi kādreiz domājis, kā izskatijās mūsdienās vispopulārākā mobilā operētājsistēma tās sākotnējās versijās, tad esi atvēris pareizo rakstu!
Sveiki Spoki, ja esi kādreiz domājis, kā izskatijās mūsdienās vispopulārākā mobilā operētājsistēma tās sākotnējās versijās, tad esi atvēris pareizo rakstu!
Android ir operētājsistēma ar visvairāk aplikācijām – šī operētājsistēma ir sastopama ne tikai viedtālruņos, bet arī planšetdatoros, televizoros, automašīnās, viedpulksteņos un citur. Par spīti šiem panākumiem, Android ceļš nav bijis arī bez problēmām.
2003. gada Oktobrī tika dibināts Android Inc., to dibināja 4 cilvēki un kompānijas mērķis bija izveidot operētājsistēmu digitālajām kamerām, padarot tās lietotājam draudzīgākas.
Atklājot, ka šāds tirgus tajā laikā nemaz nebija tik ienesīgs, tad viņu nākamais mērķis bija izveidot operētājsistēmu tā laika mobilajiem tālruņiem, kā iespējamu konkurentu Symbian un Windows mobile operētājsistēmām.
Pēc diezgan sarežģīta sākuma un problēmām ar finansējumu, 2005. gada 17. Augustā Android Inc. Iegādājās Google. Android izveide tad tika sākta gandrīz no nulles, kā kodolu izmantojot Linux. Pirmā testa versija tika izveidota 2007. gada 5. Novembrī.
Android 1.0
Pirmā komerciālā Android versija, tika piedāvāta publikai 23. Septembrī 2008. gadā un pirmā ierīce ar šo operētājsistēmu bija HTC Dream. Lai gan šī bija tikai pirmā versija, tā piedāvāja tam laikam plašu iespēju klāstu – interneta pārlūku, kameru, Gmail aplikāciju, Youtube aplikāciju, Google kartes, kontaktus un kalendāru.
Aplikācijas bija iespējams lejupielādēt izmantojot Android Market un visas aplikācijas tika palaistas no galvenā ekrāna. 2009. gada Februārī tika piedāvāts Android 1.1, kas piedāvāja pāris jaunas iespējas un novērsa neskaitāmas kļūdas.
Android 1.5 – Kēksiņš
2009. gada 27. Aprilī tika piedāvāta pirmā versija ar kāda garduma nosaukumu, kas ātri vien kļuva par Android prečuzīmi. No šī brīža pie Google galvenā ofisa tiek uzstādīta statuja ar atbilstošās Android versijas gardumu.
Kēksiņš piedāvāja jaunas iespējas – logrīkus, kas bija aplikāciju mazākas versijas un atradās uz galvenā ekrāna, iespēju ierakstīt video MP4 formātā, bluetooth savienojumu, kā arī iespēju izmantot galerijas attēlus kā kontaktu profila attēlu.
Android 1.6 – Virtulis
2009. gada 15. Septembris – šī versija piedāvāja izšķirtspēju līdz pat 780x480. Galeriju un kameru aplikācijas tik ievērojami uzlabotas un padarītas daudz ātrdarbīgākas. Tika ievērojami uzlabotas meklēšanas iespējas.
Android 2.0 – Eklērs
Tā paša gada 26. Oktobrī pienāca jauna versija, kura piedāvāja Microsoft e-pasta atbalstu ar iespēju vienlaikus izmantot vairākas e-pasta adreses. Tika izveidota īsziņu meklēšana, kā arī ievērojami uzlabota virtuālā klaviatūra un no šī brīža kameras aplikācija spēja izmantot zibspuldzi, digitālo pietuvināšanu, krāsu efektus un iespēju mainīt fokusa punktu.
2.0.1 versija jau tika sagaidīta 3. Decembrī, pēc tam jau 2010. gada 12. Janvārī jau sagaidot 2.1 versiju. Šīs versijas galvenokārt piedāvāja kļūdu labojumus.
Android 2.2 – Sasaldētais jogurts
Pienākot 2010. gada 20. Maijam dienasgaismu ierauga vēl vairāk optimizēta Android versija. Lielākais jaunums – mobilais tīklājs (Wi-Fi hotspots), iespēja kontrolēt mobilo datu lietojumu un bloķēšanas ekrānu ar iespēju izmantot burtu un/vai ciparu paroles. Šī versija arī sāka piedāvāt automātisku aplikāciju atjaunošanu no Android veikala. 2017. gadā šo versiju izmanto aptuveni 0,1% no visām aktīvajām Android ierīcēm.
Android 2.3 – Piparkūka
2010. gada 6. Decembris – ievērojami uzlabota virtuālā klaviatūra un lietotāja interfeiss. Pievienota iespēja izmantot tuvā lauka komunikāciju (NFC), kā arī lejupielāžu pārvaldnieks pirmo reizi ir sastopams Android ierīcē, lai ērtāk varētu pārskatīt visus failus. Šī versija arī sāka piedāvāt barometra, žiroskopa un citu sensoru atbalstu, kas ievērojami paplašināja iespēju klāstu, ko var veikt ar ierīci.
Android 3.0 – Medusšūna
2011. gada 22. Februāris. Tiek piedāvāts pirmais Android atjauninājums tikai planšetdatoriem un 2 dienas vēlāk tiek prezentēta pirmā ierīce ar šo operētājsistēmu – Motorola Xoom.
Tika pārveidots lietotāja interfeiss, iegūta rīkjosla ar navigācijas pogām uz ekrāna un paziņojumu rīkjosla, kas mūsdienās tiek izmantota gandrīz visos Android viedtālruņos. Vēl no jaunām iespējām bija vairāku logu funkcija interneta pārlūkprogrammā, inkognito režīms un atbalsts vairāku kodolu procesoriem.
Android 3.1 tika piedāvāts 10. Maijā, radot iespēju mainīt logrīku izmērus un atskaņot FLAC audio failus. Ar 3.2 versiju tika pievienots Google TV atbalsts.
Marshmallow nav zefīrs. Marshmallow ir neveselīga, neēdama cukuraina želatīna draņķība.
Pateicoties šim rakstam es atjaunināju operētājsistēmu no Marshmallow uz Nougat