Pasaulē diemžēl notiek tā, ka vienmēr ir kāda vieta kurā norisinās bruņots konflikts, vai nu starp valdību un teroristiem, vai ari pilsoņu karš. Bet fakts ir tāds, ka par šādu konfliktu neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvušas mīnas, kas vel daudzas desmitgades pēc konflikta beigām apdraudēs nejaušus garāmgājējus. Tāpēc vienmēr ir bijis aktuāls jautājums, ka ātri un droši atbrīvot kara skartās teritorijas no mīnām.
Aardvark - Mīnu bieds!10
Viens no drošākajiem un salīdzinoši ātrākajiem veidiem kā attīrīt teritoriju no mīnām ir aizstājot cilvēku sapieri kādu automatizētu sistēmu, kā piemēram Lielbritānijā ražoto Aardvark. Šī sistēma darbojās pēc ļoti vienkārša principa, proti, šī sistēma ir aprīkota ar 3 metrus paltu rotējošu stieni uz kura ir izvietotas 72 ķēdes kurām galos ir izvietoti amurveidīgi atsvari mīnu iznīcināšanai. Kad Aardvark veic savu darbu, tad šīs ķēdes tiek grieztas ar 300 apgriezieniem minūtē, savā ceļa iznīcinot katru mīnu ko tā sastop.
Šādā veida sistēma var droši iznīcināt mīnas līdz 10 kg svaram neapdraudot vadītāja veselību. Šis sistēmas izstrādātāji apgalvo, ka savā 15 gadu darbības laikā, nav cietis neviens šīs sistēmas vadītājs. Tāpat šai laikā, šī sistēma ir izmantota 24 valstīs, sakot no Āfrikas plašumiem un beidzot ar Vjetnamas dūksnājiem.
Šo 15 tonnas smago mašīnu darbina vien 160 z/s motors, bet ar to pilnīgi pietiek lai šī mašīna spētu atrīt laukus no mīnām ar 15km/h lielu ātrumu. Bet pārbraucienos pat sasniegt 20km/h.
Šī sistēma ir 8.4 metrus gara un sevī iekļauj triecien drošu kabīni ar ķīļveida apakšu, aizsargvairogu kas atdala mašīnu no pašas mīnu iznīcināšanas mehānisma, jo galu galā, mīnas tiek iznīcinātas pa tām sitot ar "veserīšiem" un liela iespēja, ka tās detonēsies.
Aardvark vienas vienības cena ir ap 1.5 miljoniem eiro, tāpat jārēķinās, ka ķēdes un āmuri to galos bus regulāri jāmaina, jo lai gan tie ir veidoti no īpaši izturīgiem materiāliem, tomēr kad tiem izdodas atrast mīnu ir liela iespēja, ka tie kopā ar mīnu aizlidos nebūtībā.