local-stats-pixel

AMD Vishera FX8370 vs Intel Skylake i5-6500 salīdzinājums 10 spēlēs.17

82 1

Tātad nolēmu ielikt pavisam nelielu rakstu par to, kā tika testēti divi centrālie procesori desmit jaunākajās un ne tik jaunās spēlēs. Pirmā sistema ir uz AMD bāzes jeb mātesplate ir Gigabyte GA-990FXA-UD3 R5 ar AM3+ soketu un pats centralais procesors ir AMD Vishera FX8370 kuram takts frekvence ir 4.0Ghz, un 4.3Ghz turbo core režīmā, tiek izmantota arī tā sauktā "Vishera" 32 nanometru arhitektūra. Šim procesoram ir veseli 8 kodoli un TDP ir 125w kas ir visai daudz. Būtībā šis procesors jau ir diezgan novecojis, jo tas pirmo reizi parādījās tālajā 2012. gada rudenī kopš tā laika jau ir pagājuši vairāk nekā trīs gadi. Dzesēšanas sistēma šim procesoram ir visai slavenā Cooler Master Hyper 212 Evo, un operatīvā atmiņa ir Corsair Vengeance LP DDR3 1600Mhz CL9 2x4GB. Otrā sistema ir uz Intel bāzes jeb mātesplate ir Gigabyte GA-Z170M-D3H ar jauno LGA1151 soketu un pats centrālais procesors ir Intel Skylake i5-6500 kuram takts frekvence ir 3.2Ghz, un turbo boosts iet līdz pat 3.6Ghz. Šim Procesoram ir četri kodoli un TDP ir vien nieka 65w kas ir ļoti maz salīdzinājumā ar rijīgāko AMD procesoru par cik tiek izmantota jaunā 14 nanometru arhitektūra kas solās būt arī uz jaunajiem AMD Zen procesoriem kuri, solās iznākt veikalu plauktos jau šogad ceturtā kvartāla beigās.

Dzesēšanas sistēma tiek izmantota Be Quiet! Pure Rock un operatīvā atmiņa ir Kingston HyperX Fury DDR4 2133Mhz CL14 2x4GB. Uz abām sistemām tiek izmantota viena un tā pati videokarte MSI GTX970 Gaming 4G kura labākam centralā procesora noslogojumam speciāli tika virstaklēta līdz 1500/2000Mhz (Core/Memory). Būtībā tikai vienā spēlē reāli vispār nebija nekādas atšķirības starp šiem abiem procesoriem un tā spēle bija Tom Clancy's Rainbow Six Siege kur atšķirība sastādija vien nieka 1%. Dramatiskākās izmaiņas bija novērojamas divās spēlēs kuras ir Total War: Attilia un World of Tanks kur jūtami šīm spēlēm nepatika zemā single core AMD veiktspēja kura intel procesoriem ir ievērojaimi labāka, atšķirība šajās spelēs sastādija veselus 29% kas ir ļoti daudz un ir redzams ļoti sabils pudeles kakls no AMD procesora puses. Vel bija trīs spēles kuras uz intel procesora gāja jūtami labāk tās bija Fallout 4, GTA V un Project Cars kur atšķirība sastādija veselus 22-19% kas arī nav nemaz tik maz. Šis videomatreāls man aizņēma vairākas dienas, ja rodas kādi jautājumi droši rakstiet komentaros. Paldies par jūsu uzmanību!

82 1 17 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 17

0/2000

Atklāti sakot nav pat jēgas salīdzināt, jo uzvarētājs jau bija zināms pirms video skatīšanās. CPU savā vecumā pārāk atšķiras, bet kā jau autors teica - nav jau ar ko citu salīdzināt jo AMD nav ne kā jauna. Ja vēl pie fx iznākšanas P/P bija daudz maz līdzīgs amd ar inteli ( parastajam mirstīgajam vairāk gaumes lieta ), tad tagad var ņemt tikai inteli ar skylake. ( jā, vecākas platformas būtu drošāk ņemt, bet nu pieņemsism ka ejam "modei" līdzi). Iebūvētā gpu iekš skylake ir diezgan liels monstrs ( nesalīdzināsim ar parasto videokarti. Vienkārši nē... ). Pats pagaidām sēžu uz mazliet "ņiprāka" skylake. I5-6600 ( bez k )

5 0 atbildēt

Aizdomājos par izmantoto ddr3 vs ddr4. Attiecīgi tālāk - kas īsti notiek ar amd jauninājumiem. Kapēc visur joprojām salīdzina kautkādus vecus amd ar jaunajiem intel? Slinkums pašam dziļāk rakt..

4 0 atbildēt
Intel pakāš vienā ļoti svarīgā aspektā - izmaksas!
2 0 atbildēt

i5 ir labākas pēc manām domām.

1 0 atbildēt

AMD problēma ir sūdīgā Single Thread performance tur pretī Multi Thread ir ļoti OK. Salīdzināju savu Phenom II x4 965BE ar Intel C2D E8400 Cinebench testā. Quad vs Dual core. Rezultātā Single Thread testā mans AMD bija tik 2 punktus pārāks, bet MultiThread testā sasita lupatās C2D.

1 0 atbildēt

Priecājos, ka izlēmu par labu intel iegādei.

1 0 atbildēt

Šim visam nav nekāda sakara ar to, ko tu te raksti.

0 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt