Ierocis, kas praktiski bija izplatīts visā pasaulē 20. gs. Precīzi sakot izmantots dažādām vajadzībām 92 valstīs, bijis izmantots 90% gadījumu visās sadursmēs/karos, kas risinājušies 20. gs otrajā pusē(dažreiz abās karojošajās pusēs). Ar šī ieroča palīdzību ir nogalināti vismaz 7 miljoni cilvēku. šis ierocis pārspēja amerikāņu šautenes Vjetnamas karā, daudzas Āfrikas karotāju ciltis šķēpus nomainījušas pert kalašņikovu. Mūsdienās tas ir arī galvenais ierocis, kuru izmanto Islamu teroristi un narkotiku dīleri.
Mikhail Kalashnikov. 1941. gadā Mihails 22 gadu vecumā nodarbojās ar Padomju tanku mehānikas leitām. Nacistu uzbrukuma laikā Maskavai, viņam pat nācās pašam vadīt tanku uzbrukumā, kas tika sabombardēts un viņš nonāca slimnīcā ar sadragātu plecu, tākā slimnīcā ir daudz brīvā laika viņš sāka zīmēt ieročus. Un 1949. gadā tapa pirmais Kalašņikovs, ko pazīst arī kā ak-47.
2003. gadā britu laikrakstam ''The Guardian'' ir teicis - '''Why do we have one rifle for 2 or 3 soldiers, while each German has automatic weapons?' So I decided to design one for us."
Mozambikas karogā ir redzams ak-47.
Reklāma
Etiopijas karavīrs tēmē ar ak-47
The Kalashnikov Museum, muzejs uzcelts 2004. gadā, Urālos.