19

 471  1

Tas ir vispārzināms fakts, ka Saule nevar dzīvot mūžīgi un kaut kādā brīdī tai būs jāmirst. Saules mūža ilgums ir apmēram 10 miljardi gadu, un mēs jau tuvojamies pieciem miljardiem gadu. Tas rada svarīgu jautājumu: kas notiks tad, kad Saule izsmels savu enerģiju?

Laikam ejot, Saule savus iekšējos ūdeņraža krājumus sintēzes procesā lēnām pārvērš hēlijā, galvenokārt procesā, ko sauc par protonu/protonu ķēdes reakciju. Brīdī, kad būs izmantots viss pieejamais ūdeņradis, tas būs Saules beigu sākums. Tomēr mums par laimi, tas nenotiks vēl ļoti ilgi.

Komentāri 19

0/2000
Cilvēkiem kā rasei nav pat jēgas domāt, kas notiks pēc miljardiem gadu. Civilizācijas beigas var pienākt jau šajā gadsimtā un tās būs daudz nepatīkamākas kā Saules beigas. Mătes pametīs bērnus, vīri sievas, visi cilvēki parādīs savu īsto dzīvniecisko dabu un lai izdzīvotu darīs, ko var. Tie nav joki, tā ir realitāte un to var pieņemt vai noliegt, bet faktiem emocijas nerūp.
 19  0 atbildēt

Labs raksts, tikai varētu diskutēt par to, vai pazudīs visa cilvēce, vai paliks tomēr Valsts ieņēmumu dienesta ēka Talejas ielā 1!

 19  0 atbildēt

Varbūt rīt sākas atomkarš, viss ir bezjēdzīgs......varbūt mēs esam viena no entajām cilvēku versijām un mums izdosies atrast veidu kā pārdzīvot sarkanā milža fāzi, bet ko tālāk visums tāpat nebūs mūžīgs.....toties viena lieta mums visiem ir kopīga, kas notiks pēc nāves....kā tu definētu nāvi? 

Interesanta teorija, ko vēlos pastāstīt.....Tev kādreiz ir bijis tas sapnis, kad liekas, ka tu ķipa krīti un pamodies sviedrains, vai vienkārši palecies? Tas notiek, tad kad visuma robežas starp tevi un otru neierobežoto tevi ir vistuvākās...tas ir tas, kad viena no tavām kopijām nomirst....

Arlabunakti!   

 14  3 atbildēt

Labs raksts, bet ir neprecizitātes.

1. saule ir dzeltenais punduris nevis sarkanais punduris. Dzeltenā pundura mūža beigas ir nedaudz savādākas nekā ir šajā rakstā, tas ir, kad būs izdedzis ūdeņradis, saule būs sarkanais milzis. Tā kā pie kodola būs vēl ūdeņraža čaula, tad sāksies nākošās reakcijas, kur sāks patērēt hēliju, kas pārvērtīsies oglekli, skābekli. Pēc šīm reakcijām saule atkal sarausies, jo būs riktīgi samazinājies saules tilpums, un smagākie elementi saspiedīs atkal kopā, temperatūra un spiediens aug. Sāksies nākošās reakcijas, kad kodolsintēzes ceļā reaģēs jaunie  un atlikušie elementi, neons, silīcijs, un tiks sintizēts niķelis, kas sabrūk un pārvēršas par dzelzi. dzeltenais punduris un citas zvaignes spēj saražot jeb nodrošināt reakcijas tikai līdz dzelzim, jo visi pārējie elementi aiz dzelzs tiek radīti supernovas ceļā. Kad tuvosies beigām elementu rezerves, saule atkal izpletīsies un finālā nometīs savu apvalku novas ceļā jeb tiks radīts planetārais miglājs. Tas noslaucīs no visām saules sistēmu planētām visu, kas kustās, tādā veidā planetārais miglājs saturēs gāzes (ūdeņradi, hēliju, vēl šo to), daudz dažādus minerālus un dzelzi, kā arī atkarībā no supernovas spēka arī citus mendeļējeva tabulas iemītniekus. Līdz ar to, saules bojāejas gadījumā būtu labi būt kāds pāris gaismas gadu attālumā, lai vismaz grandiozu šovu noskatītos no priekšējām rindām.  

2. Savukārt no saules pāri paliks baltais punduris, kurš visticamāk sastāvēs no dzelzs, kaut gan astronomi ir atraduši planētas no dimanta, kas ir saspiests ogleklis jeb atlikums no dzeltenā pundura, līdz ar to, atkarībā no saules iekšienē plānotājām kodolsintēzēm, ja paliks dzelzs kodols, tas būs balts vēl kādus 10 miljardus gadus, jo iekšienē dzelzs temperatūra nodrošinās paliekošu temperatūru. Tālu nav jāskatās, jo zemei ir dzelzs kodols, kurš kā mēs zinām ir silts vismaz 4,5 miljardus gadus. 

p.s. ir neprecīza norāde uz to, ka nav atrastas atdzisušas zvaigznes - astronomi ir atraduši tīra dimanta objektus, kas ir atlikums no zvaignēm, kurā kodolsintēze apstājās pie oglekļa, to saspieda, zem spiediena ogleklis ieņem dimanta kristālrežģi, pārējais aizlidoja kā planetārais miglājs.

3. piena ceļa galakikas sadursme ar Andromēdas galaktiku notiks pēc 2,5 miljardiem gadu. Saulei mūžu paredz kādus 4,5miljardus gadus. Līdz ar to, saplūšanu saule pieredzēs. Problēma varētu būt cita - vai mūsu oriona zars nepajuks un saule tiks izmesta ārā no galaktikas zara. Attālumi starp zvaigznēm ir lieli, piemēram, starp sauli un identisku zvaigzni centaura alfa, kas patiesībā ir trīs zvaigžņu sistēma, ir tikai 4 gaismas gadi. Ja attālums samazināsies līdz 1 gaismas gadam, savstarpējā gravitācija varētu noturēt zvaigzni sev tuvumā. Kā arī starpzvaigžņu starojums var saspiest heliosfēru tik daudz, ka sekas būs katastrofālas.      

 11  0 atbildēt

Hmmm... jāsāk uztraukties. Kur var nopirkt biļeti uz Plutona? Jāiegādājas laicīgi    

 5  0 atbildēt

Manuprāt, ir pilnīgi bezjēdzīgi runāt par to, kas notiks pēc miljona gadu, kur nu vēl pēc miljarda, ja redzam, kā izmainījusies mūsu civilizācija dažos simtos gadu. Tūkstošiem citu katastrofu var mums dzīvi sačakarēt vai izbeigt jau stipri pirms Saule sāks iet uz beigām jeb pretēji - sen būsim vienu mūsu galaktikas spirālzaru kolonizējuši pirms jutīsim būtiskas izmaiņas uz Saules.

 5  0 atbildēt

''Cilvēki, iespējams atradīs mājvietu citur Visumā.''

Pēc pieciem miljardiem gadu cilvēce pavisam noteikti vairs neeksistēs. Patiesībā es šaubos, ka cilvēce izdzīvos līdz šī gadsimta beigām.

 4  0 atbildēt
Nē, ne jau saule mūs nogalinās. Tas būs 5g 🤣
 3  0 atbildēt

Amen

 2  0 atbildēt
Es savā mūžā to nekad neuzzināšu, hm
 2  0 atbildēt
Nezinu kā jums, man kaut kā pajāt par to kas notiks pēc 5 miljardiem gadu 🤣
 2  1 atbildēt

Nenormāli lēnām jāsāk būvēt starpgalatiku šķirstu. Tik nezinu, kā lai internetu paņem līdzi.   

 1  0 atbildēt

Nu nekas, ja var internetu paņemt līdzi.

 1  0 atbildēt

Starp citu izplešoties Saule ''aprīs'' arī Zemi

 0  0 atbildēt

10# internets pazustu

 0  0 atbildēt

Interesanti    

 0  0 atbildēt