Dzīvnieku pasaulē pastāv daudzi veidi, lai apmānītu uzbrucēju. Kas var likties kā nekam nevajadzīga lieta, patiesība var izrādīties kā ļoti atjautīgs veids, lai izdzīvotu.
Dzīvnieku pasaulē pastāv daudzi veidi, lai apmānītu uzbrucēju. Kas var likties kā nekam nevajadzīga lieta, patiesība var izrādīties kā ļoti atjautīgs veids, lai izdzīvotu.
Tīģera krāsa
Kā gan tīģeris ar tik neparastu kažoka nokrāsu var palikt nepamanīts? Piemēram, brieži redz pasauli tikai zaļā un zilā krāsā, līdz ar to tīģera kažoks ir perfekta maskēšanās
Pīļknābja deguns
Skatoties uz pīļknābi, šķiet, ka tas ir salikts kopā no vairākiem dzīvniekiem un tam varētu būt grūti izdzīvot, lai tieši pateicoties savam knābim tas ir veiksmīgs mednieks. Knābī atrodas elektroreceptori, ar kuru palīdzību tas var sajust mazu dzīvnieku kustību un medīt upes gultnē.
Skudrulāča dīvainā stāja
Tā ir poze, ko dzīvnieks ieņem, ja viņam draud briesmas. Vienīgais, ko viņš var izmantot pret uzbrucējiem, ir garie nagi. Viņiem nav pat zobu! Šis ir veids, lai efektīvi izmantotu savus garos nagus.
Tītara un gaiļa pasekstes
Tas ir veids, lai regulētu ķermeņa temperatūru. Daudzi cilvēki par to pat neaizdomājas, bet putniem nav sviedru dziedzeru, ar ko var atdzesēt ķermeni. Šo funkciju pilda pasekste - asinīm caur to cirkulējot ķermenis var atvēsināties
Zebras strīpas
Ir vairākas teorijas, kas izskaidro dzīvnieku strīpas. Tās var noderēt, lai izvairītos no plēsējiem un kontrolētu ķermeņa temperatūr. Pēc vienas no jaunākajām teorijām, tad šāds krāsojums ļauj labāk izvairīties no kukaiņiem, īpaši mušām. Tas neļauj mušām tik viegli nosēsties uz zebras.
Saigas deguns
Pateicoties savam īpašajam degunam, šīs antilopes atšķiras no citām, bet tas ir tikai veids, lai kontrolētu ķermeņa temperatūru. Ja ir auksti, tad degunā gaiss uzsilst, ja ir karsti, tad atdziest.
"Nelaimīgā" zivs-lāse
Zivs izskatās nelaimīga, ja tā atrodas ārpus savas ierastās dzīves vides. Tā dzīvo 600 - 1200 m dziļumā, kur spiediens ir 60-120 reizes lielāks nekā uz ūdens virsmas. Tieši pateicoties ķermeņa želejveida muskuļiem tai ir iespējams izdzīvot tik liela spiediena apstākļos
Pērtiķu sarkanais dibens
Tas izskatās provokatīvi un tieši tā tas ir iecerēts - lai piesaistītu uzmanību. Paviānu dibenā ir ļoti daudz asinsvadu un, kad mātīte ir gatava, tās dibens kļūst sarkans. Tas ir signāls, ko grūti nepamanīt.
Dažu zivju "zobens"
Līdzīgi kā pīļknābja knābis, arī šis ir orgāns, kurā atrodas daudz elektroreceptoru, kas ļauj uztvert dzīvniekus un atrast medījumu. Zāģzivs var uzbrukt un apdullināt savu upuri, izmantojot savu "zobenu"
Trešais plakstiņš
Tāds ir arī kaķiem. Tā galvenā funkcija ir aizsargāt aci no putekļiem. Cilvēkiem šis ir neattīstīts un uzskatāms par rudimentāru īpašību.