local-stats-pixel

Lielais Ķīnas mūris17

54 2
6250 km garais Ķīnas mūris atgādina milzīgu čūsku, kas stiepjas pāri kalniem, tuksnešiem un laukiem. Tā galvenais uzdevums bija pasargāt ķīniešu no iebrucējiem. Mūra celtniecībā imperators nodarbināja aptuveni 1, 8 milj. zemnieku. Neskaitāmi tūkstoši cilvēku gāja bojā, jo nespēja izturēt tik smagus darba apstākļus.
Šī ir prātam neaptverama būve. No visām gadsimtu gaitā radītajām cilvēku materiālajām vērtībām Ķīnas mūra celtniecībai ir bijis nepieciešams visvairāk būvmateriālu un darbaroku. Amerikāņu astronauti apgalvo, ka no mēness ar neapbruņotu aci var aplūkot tikai Ķīnas mūri.
Ik pēc 100 - 200 m mūrī ir sargtorņi, pavisam to ir 20 000. Ar dūmu signāli vai karogu palīdzību sargiem vajadzēja brīdināt par ienaidnieku tuvošanos. Mūra sienā ir īpaši veidoti gājēju celiņi, pa kuriem ķīniešu karavīri varēja pārvietoties ātrāk, kā ienaidnieku armija pa sauszemi.
Šī ir pasaulē lielākā aizsardzības sistēma, kuras būvniecība prasīja vairāk kā 2000 gadus. Mūsdienās šai būvei ir īpaši aizsargājama objekta statuss. Ilgu laiku tas nodrošināja mieru visiem Ķīnas iedzīvotājiem.
Reklāma
Reklāma
54 2 17 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 17

0/2000
Nesaprotu tos, kuri var kādu no šiem rakstiem novērtēt ar"-"! Būtu paši kaut ko nebūt palasījuši un uzrakstījuši! Manuprāt ļoti labs variants - īss komentārs un smuki bilžuki! Paldies autoram!
2 0 atbildēt
Beidzot parādījies kāds cilvēks, kas ir spējīgs pasniegt interesantu informatīvo materiālu! emotion
2 0 atbildēt
Tieshaam labs raksts !! emotion
0 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt
vienmēr gribējies tur nedaudz pastaigāties. ievērojams piemineklis.
0 0 atbildēt
Laba info, tik viena nianse. Diemžēl tomēr nevarot redzēt Lielo Ķīnas mūri no kosmosa. Kad Ķīna palaida pirmo taikonautu (kosmonautu), viņš ar lielu nožēlu atzina, ka nevarot viņu redzēt.
0 0 atbildēt
naiss :)
0 0 atbildēt
Pa shito varetu iet liidz nelabumam emotion
0 0 atbildēt
interesanti uzzināt ko jaunu :)
0 0 atbildēt
Jaa, labs raxts
0 0 atbildēt
Un cik daudzu cilvēku dzīvības palika šinī mūrī
0 0 atbildēt
a un jakas tos celtniekus kuri tur taisija un nezitureja slodzi to visu ari apglabaja taja muuri emotion
0 0 atbildēt
kad būšu ķīnā[ ja būšu] noteikti negribēšu apskatīt šito mūri.. man kkā nau vēlēšanās.. :P
0 0 atbildēt
Forši!! vareja varbu kko vairak uzrakstiit bet nu es nesaku ka varetu pats labaak :)
0 0 atbildēt
cik šitam ir pakāpieni?
0 0 atbildēt
Šo mūri cēla Ciņa Šihuandi valdīšanas laikā, tā paša, kurš izveidoja Terakotas armiju. Lai gan Ciņa laikmets bija viens no zelta laikmetiem, laikā, kad cēla šo mūri un veidoja armiju, valstī valdīja nemieri, jo strādniekus nokalpināja kā suņus, viņu sacēlās, dedzināja māla figūras, un grāva vietām mūri kopā.../// Ineteresanti...///
0 0 atbildēt
teica ka winnju war redzeet pa kosmosu bet es nnjewaru atrast!!
0 1 atbildēt