Regdolls.
Viena no jaunākajām garspalvaino kaķu šķirnēm, kura veidota ASV pagājušā gadsimta 70. gados. Šķirnei ir zināma līdzība ar Svētās Birmas kaķiem, taču regdolli ir vislielākie kaķi pasaulē. Viņu nosaukums nozīmē "lupatu lelle", kas norāda gan uz šķirnes lielumu, gan raksturu. Regdolli ir masīvi dzīvnieki, kuru ķermeņa garums sasniedz 1 m, bet runču svars svārstās no 7 līdz 10 kg, kaķenēm no 5 līdz 7 kg. Dzīvniekiem ir īsas kājas ar ovālām ķepām un, salīdzinot ar ķermeni, vidēji gara aste. Galva kaķiem ir masīva, ar spēcīgu noapaļotu zodu, labi izteiktiem vaigu kauliem. Acis plati novietotas, zilas; ausis vidēji lielas un plati novietotas. Vilna ir gara, bieza un zīdaina, taču ne tik gara kā Persijas kaķiem. Ir sastopamas trīs krāsu varietātes - kolorpointkrāsa ar baltām ķepiņām kā Svētās Birmas kaķiem, kolorpointkrāsa un kolorpointkrāsa ar baltu kā divkrāsainajiem kaķiem. Ķermeņa temperatūra ir augstāka nekā citiem kaķiem. Raksturs ir ļoti flegmatisks, mierīgs, līdzsvarots. Eiropā ne visas organizācijas atzinušas šo šķirni, neatzīst to arī FIFe, tai pat laikā pamazām šķirne arvien vairāk izplatās, īpaši Itālijā, Francijā. Eiropā dzimušie regdolli ar laiku zaudē savu masīvumu, kas, domājams, saistīts ar tuvradniecisko pārojumu daudzumu.
Britu īsspalvas kaķis.
Viena no Eiropā visizplatītākajām kaķu šķirnēm ir Britānijas īsspalvainie kaķi. Šo kaķu senči jau konstatēti senās Romas laikos, bet pirmoreiz izstādīti 1880. gadā. Šobrīd Britānijas īsspalvainajiem kaķiem ir vairāk par 70 krāsu varietātēm.
Britānijas kaķi ir vidēji vai liela auguma, ar spēcīgu, smagu ķermeni, platām krūtīm, īsām, resnām kājām; aste īsa, ar noapaļotu galu. Britānijas kaķiem galvas formas veidojums tos atšķir no pārējo īsspalvaino kaķu šķirnēm. Kaķiem galva ir liela, apaļa, masīva, ar īsu, resnu kaklu, piepildītu pakakli; zods ļoti spēcīgs, purns īss, plats, arī deguns īss un
plats, bez lauzuma; ausis vidēji lielas, plati novietotas, noapaļotiem galiem; acis lielas, labi atvērtas, apaļas, krāsa no dzintardzeltenas līdz vara krāsai, kolorpointiem - zilas. Vilna ir īsa, bieza, mīksta, līdzīga plīšam un aug stāvus, ar biezu pavilnu; pavilna un akotmati vienāda garuma. Visam vilnas matam visā garumā jābūt nokrāsotam vienā krāsā (izņemot varietātes ar tikingu un tipingu).
Latvijā pirmie Britānijas kaķi tika ievesti 90. gadu sākumā, šobrīd tā ir viena no izplatītākajām un populārākajām šķirnēm. Pateicoties šķirnes entuziastiem, kaķu genofonds nepārtraukti papildinās ar jauniem dzīvniekiem, tie ir importēti no Norvēģijas, Vācijas, Holandes, Dānijas, Krievijas. Vispopulārākie ir zilas krāsas kaķi, bet līdzās zilajiem Britānijas kaķiem arvien vairāk parādās citas krāsas kaķi - krēmkrāsas, violetas un šokolādes krāsas bruņurupuči, kolorpointi un sudraboti svītroti, punktoti. Ir arī šinšillas krāsas kaķi. Ir vairākas audzētavas, kas nopietni nodarbojas ar šķirni dažādos klubos.
Britānijas kaķi ir nosvērti, mierīgi, kaķenes parasti nedaudz atturīgākas nekā runči. Britānijas kaķu metienos dzimst pat līdz 9 kaķēniem, kaķenes ir ļoti labas mātes.
Es ar labprāt savu kači(ruda, eiropas īsspalvainā, šausmīgi mīļa kaķenīte) pafočētu reizēm, bet tā kā pret viņu pavērsta kamera ir pats interesantākais objekts pasaulē, tad īsti nesanāk.