Šeit būs interesanta fotogrāfiju izlase. Šīs 1932. g. fotogrāfijas uzņēma amerikāņu fotogrāfs Džeimss Abbe. Kā gan amerikāņu fotogrāfs varēja nonākt PSRS? Tajā laikā sāka baumot, ka Josifs Staļins ir miris un lai apturētu baumas, tika uzaicināts tajā laikā slavens amerikāņu fotogrāfs, kas uzņēma vairākas Staļina fotogrāfijas. Tomēr tāpat viņam izdevās uzņemt daudzas PSRS ikdienas fotogrāfijas.
PSRS 1930-to gadu dzīve13
Laikam tā laika dzīvi vislabāk var raksturot kā cīņu ar pagātni un lozungu ēru. Tāpat nevar aizmirst par jau esošo Staļina kultu.
Kurā gadā notika revolūcija? Interesanti, par kādiem 20 bolševiku patiesības gadiem vispār ir runa?
Cīņa ar pagātni - uzraksts "Romanovi" uz servīzēm tiek aizstāts ar "Jaunā viesnīca Maskava".
Aiz lozungiem bija arī šāda dzīve.
Revolūcija padarīja visus vienādus. Sievietes tagad varēja darīt arī smagu fizisku darbu. Kā jums tāds feminisms?
"Dņeprostroi" bija liela kompānija, kas būvēja hidroelektrostacijas. Kamēr avīzes stāstīja par dzīvi gaišajos dzīvokļos, tikmēr strādnieki dzīvoja šādās "vistu kūtīs".
Tomēr 1. maija parāde bija milzīga. Džeimss Abbe izteicās, ka uz to Maskavā ieradās ap 1 000 000 karavīru un strādnieku, lai maršētu Sarkanajā laukumā.
Iespējams, ka šo parāžu iemesls bija varas piekoptais okultisms
Vai redzat atšķirību? Kur ir smaidīgie strādnieki, kas laimīgi dodas parādē? A jā, tie bija vien propagandas fotogrāfijās.
Tāpat kā tik pat laimīgi pionieri. Šiem pionieriem vajadzēja tirgot "Goszaim" obligācijas, ar kurām pat tika izmaksāta alga.
Tajā laikā sākās neiedomājama reliģijas iznīdēšana, laukos uz tiem laikiem daudzas baznīcas vēl bija palikušas.