Mātei bijusi slinka meita. Reiz sabraukuši precinieki. Māte tūdaļ sūtījusi meitu desas siet. Te, pēc brītiņa meita saukusi: „Memm, memm, kur tai desītei tas galiņš!" Mate šūpojusi bērnu un dziedājusi, lai precinieki nenojaustu: „Ehē, bērniņ, ehē, eh, kur tas diedziņš, tur tas galiņš, ehē, ehē, ehē, eh."
***
Reiz mācītājs no kanceles saucis: „Puiši, preciet tās jaunās meitas, bet tās vecās arī pa vidām, citādi viņas uz Vāczemi brauks!" Viena veca meita bez zobiem arī atsaukusies: „Tieša, tieša, čienīgstēvs, rīt pat brauksim uz Vāčžemi".
Reiz bijis pamulķa puisis. Jau labi gados. Sācis jau precībās braukt, bet nekur neķeries. Bijušas nabadziņam dažādas vainas. Starp citu, bijis izdaudzināts par lielu ēdēju. Tālab reiz atkal uz precībām taisoties, māte šim pieteikusi, lai daudz, no Dieva puses, neēdot. Puisis arī apsolījies. Bet uz ceļa nodomājis: „Kad jau neēst, tad neēst nemaz." Labi. Aizbraucis precībās. Mudinājuši šo, lai ēdot, bet šis tik galvu vien purinājis: esot vakar paēdis negriboties. Palicis puisis tais mājās arī pa nakti. Uzmodies viņš tā ap pusnakti. Sācis briesmīgi gribēties ēst. Skaidri atminējies, kur vakar plauktā saimniece nolikusi krējuma podu. Puisis klusi izlīdis no gultas un grābstījies ap skapi. Saķēris ar rokām plaukta malu un gribējis pakāpties. Bet nez' kā aizkustinājis skapi, un tas ar nežēlīgu troksni nogāzies gar zemi. Saimniece savā istabā uzlēkusi gultā sēdus un saukusi: „Es teicu vakar, meitas, skaitāt pātarus, par puišiem vien runājāt. Nu ir vai uguns grēks, vai ūdens spēks vaļā!"