Autor, tev derētu savu talantu izpaust jomās, par kurām tev ir ir kaut neliela sajēga, nevis par PSRS laikiem, par kuriem tev nav ne jausmas, toties ir (acīmredzot, labi apmaksāts - citu iemeslu neredzu) naids. Tev regulāri aizrāda, ka tu nejēdz, par ko raksti, un raksti pilnīgus melus.
1. Arī mūsdienās dzīvoklī kartupeļi neaug. Par ko jābrīnās?
2. Ielu tirdzniecība ir kaut kas īpašs? Toties sievietes sakoptas - frizūras, apģērbs, vīrietis arī solīds. To gan nepamanīji, centies atrast, ko varētu apdir$t.
3. Par to, ka kāds ir bijis spējīgs uztaisīt biljarda galdu ar savām rokām, būtu jāpriecājas. Mūsdienu bērni un vairākums pieaugušo neko tādu nespēj. Toties tup pie telefoniem. Labāk būtu taisījuši biljarda galdus.
4./5. Mājas kā mājas. Sakoptas, tīras. Labāk sameklē fotoattēlus, kuros ir no atkritumiem sastiķētās būdas Indijā utml. valstīs, tur būs ko redzēt un šausmināties. Bet tās tak nav PSRS, par tām nedrīkst sašust.
6./7. Kas tirgum vainas? Pat zeme tīra. Paskaties bildes no citu valstu tirgiem, kur mēslu kārta zemē.
8. Toties nemētājās vienreizlietojamās glāzes un PET pudeles visās malās. Bet par higiēnu - pameklē bildes ar mucām, kurās Āfrikā ved dzeramo ūdeni, vai ar akām, kur visi ar savām bondzelēm smeļ. Tur ir tāāādi sanitārie apsvērumi, ka PSRS ar savām regulārajām sanepidstaciju pārbaudēm ir sterilitātes kalngals. Bet atkal - ka tik noķengāt visu.
9./10/ Ideoloģija. Vēl jautājums, kas ir tautai kaitīgāk - līķis pilsētas centrā vai gleznots Vējoņa portrets par 12 000 eiro. 18. novembra parāde šodien no 7. novembra parādes 1970. gadā daudz neatšķiras. Toreiz armijai tehnikas bija vairāk un soļoja kārtīgāk.
11. Visās tā laika kapitālistiskajās valstīs uz ielas tirgoja ne tikai puķes.
12. Arī šodien arī Latvijā un citās valstīs daudzas sievietes ir spiestas strādāt jebkuru darbu - arī smagu un maz apmaksātu.
13./14. Rīgas dzelzceļa stacijā šodien nav uzgaidāmo zāļu vispār. Ir daži soliņi lielajā zālē, uz kuriem sēž bomži. Apsēsties siltumā tur nav iespējams. PSRS laikā gan tur bija uzgaidāmā zāle (pirms garās kafejnīcas, t.s., Sliekas).
15. Tu zini, kā tas egles zara barometrs darbojas? Vienkārši un nekļūdīgi. Nepiedraņķējot dabu, lai saražotu elektroniskos barometrus.
16. Un? Normālas mājas, priecīgi bērni.
17. Paskaties, kādās tukšās pļavās un purvos būvē jaunos ciematus pierīgā. Atrodi 1 atšķirību (izņemot stāvu skaitu). Frāze "sadzina iedzīvotājus" ir tipisks autora diagnozes atspoguļojums. Iedzīvotāji bija priecīgi, ja tika pie jauna dzīvokļa.
18. Lielpilsēta izplešoties ir sasniegusi tuvumā esošo ciematu. Bet autoram brīnumi par vecām mājām. Aizbrauc, paskaties uz šodienas Latvijas dziļo lauku ciematiem vai puspamestajām viensētām (kur dzīvību velk pensionāri) draņķīgās pašvaldībās. Ne to vien redzēsi.