local-stats-pixel

Foto kas šokēja pasauli67

401 2

Iespējams, ka šī bilde jau iepriekš ir redzēta, tomēr vai zini kādēļ tā ir tik slavena? 1985. gadā TV  kameras un avīžu fotogrāfi trīs dienas sekoja kādas meitenītes cīņai par izdzīvošanu. Simtiem kameru fiksēja viņas agoniju. Neskatoties uz sāpēm un agoniju, šis notikums ir iegājis vēsturē, kā pirmā tiešā ētera pārraide, kurā mirst cilvēks.


Omaira Sančeza (Omayra Sanchez) bija tikai 13 gadus veca, kad kādu dienu Kolumbijā, pēc vulkāna „Nevado del Ruiz” izvirduma, tā pakājē esošais ciems Armero tika sagrauts. Viņa palika iesprostota zem savas mājas drupām. Ārsti centās palīdzēt mirstošajai meitenītei, tomēr pēc vairākiem mēģinājumiem, tie saprata, ka nespēs glābt meitenīti, jo tas nozīmētu, ka būtu nepieciešama pilnīga kāju amputācija, tomēr profesionalitātes un pieredzes trūkuma dēļ meitenīte visticamāk nomirtu (kā nekā viņa peldēja dubļu peļķē, kas bija pilna ar mikrobiem un baktērijām, ja tiktu veikta amputācija, meitenīte zaudētu ļoti daudz asiņu un sāktos infekcija, kas diez vai būtu apturama, tai sekotu mokoša gangrēna (locekļu pūšana) un lēna nāve).


Pēc mediķu un žurnālistu stāstītā Omaira bija stipra līdz pat pēdējam savam elpas vilcienam. Trīs dienas, kamēr viņa mocījās agonijā, viņa runāja tikai par mācībām, skolu un draugiem, cik ļoti viņa vēlas atgriezties pie tiem. Šo bildi uzņēma fotogrāfs Frenks Fournīrs (Frank Fournier). Tā apceļoja visu pasauli un radīja diskusiju par Kolumbijas valdības nespēju rīkoties dabas katastrofu laikā un tās speciālistu nekompetenci. Fotogrāfs 1986. gadā saņēma arī prestižo World Press Photo Premier Award balvu par šo foto.
 

401 2 67 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 67

0/2000

tas ir šusmībi......

vivsairāk man riebjas tas ka kautkāds tizls fotogrāfs var nofotogrāfēt mirstošu bērnu un iegūt kaut kadas balvas....... tas ir pretīgi.....

10 0 atbildēt

Aizmirsi piebilst, ka bilde uzņemta tikai pāris stundas pirms nāves!  Jā, šo atgadījumu vēl ilgi atcerēsies - tajās dienās bojā gāja vēl aptuveni 23 tūkstoši cilvēku.

9 0 atbildēt

atbildot uz siikaa komentāru " omg,tas ir nežēliigi atstāt lai mokās..būtu p... " un tas būtu žēlīgāk? 

7 0 atbildēt

Nabadzite,bet man loti biede tas kadas ir vinas acis

5 0 atbildēt

Viss notiek tā kā tam ir jānotiek un varu derēt ka patiecoties šai mazajai meitenītei lielvalstis sāks darīt kko lietas labā..

P.S. acis nav fake..3dienas atrodoties ūdenī cilvēks ne tads vien paliek..žēl viņas..

5 0 atbildēt

shausmas..emotion

5 0 atbildēt

emotion 

5 0 atbildēt

kas ar acīm?

5 0 atbildēt

drausmas :/

5 0 atbildēt

Kolumbija ir mistkaste arī šodien tad ko no viņas varētu gribēt 85 gadā ? Ne tur pienācīga ekipējuma ne glābšanas štrumentu. 

4 0 atbildēt

sita gan negribetu :(

4 0 atbildēt

++

4 0 atbildēt

atbildot uz niks komentāru " kaut kā liekas... varēja taču mēģināt. Mēģinā... " es aizmirsu statistiku, bet aptuveni 50% cilvēku, kas nomirst slimnīcā, mirst tieš dēļ infekcijas un baktērijām, kas ir gaisā, jo tādēļ rodas komplikācijas. Ņ*t vērā, ka slimnīcas katru dienu dezinficē, reāli, kas būtu dubļu peļķē..

4 0 atbildēt

Ja go'dīgi biški apsirdi slikti palika :( Chāpīgi !

4 0 atbildēt

emotion   vnk briesmīgi

4 0 atbildēt

Tas tiešām ir skumji, ka janoskatās kā cilvēks mirst un tu neko nevari padarīt... mokoši.. :( ;(

4 0 atbildēt

baisi!

4 0 atbildēt

tik žēl ka šādas lietas mēdz notikt.... emotion

4 0 atbildēt

Cik brutāli :(

4 0 atbildēt

 nabadzīteemotion

4 0 atbildēt
« 1  2  3 »