Kāds kungs ieiet grāmatu veikalā un prasa laimes vēlējumu kartiņas. Pārdevēja tam parāda kartiņu, uz kuras rakstīts: „Manai vienīgai". „Lieliski! Lūdzu man pusduci šādu kartiņu!" kungs iesaucas.
***
Divas, viena pagasta meitas, aizgājušas uz Rīgu. Pēc kāda laiciņa tās Rīgā satikušās, un nu viena otrai gribējušas pastāstīt, ko Rīgā dara. Tā kā Rīgā visi runājuši vāciski, tad šām arī kauns latviski runāt, un spērušas vajā vāciski. Pirmā stāstījusi: „Ik šnīder šneider!"' Otra teikusi: „Aber ik šjinder šlander!"
***
Agrā rītā kāds vīrs ar vienu pašu aci saticis kuprīti un prasījis: „Ko tad tu tik agri ar savu paunu jau kājās?" Kuprītis paskatījies un atbildējis: „Jā, agrs jau, laikam, ir gan vēl, jo tev viens slēģis arī vēl ciet..." Vienacis apkaunots aizgājis.
***
Reiz kāda pilsētniece atbrauc uz laukiem ciemoties. Saimniece mielastam grib nokaut baložus un aicina pilsētnieci palīgā noķert Pilsētniece vēl nepazīst baložus. leejot kūtī, uz siles uzlaižas baloži. Pilsētniece mudīgi atgrūž lodziņu un uzsauc: „Tiš, ko te maisās pa kājām!" Baloži izlaižas pa logu, un saimniece paliek stāvot ar vaļēju muti.
Policijas iecirkņa uzraugs, rakstīdams protokolu vieglam ormanim, kas nogrēkojies: „Jūsu vārds, uzvārds un nodarbošanās." Ormanis: „Fricis, Amālijas dels Penkoks. Rīgas publikas priekšsēdētājs." Uzraugs: „Ko nu niekus stāstāt?" Ormanis: „Gluži pareizi! Publika taču sež man aizmugurē."
***
Kāds pilsētnieks pa vasaru aizbrauc uz laukiem. Reiz viņš ar saimnieku apstaigā tīrumus. „Kas tā par labību!" pilsētnieks vaicāja, uz auzām rādīdams. „Auzas," atbild saimnieks. „Un kas tā par labību?" viņš atkal jautā, kad abi nonākuši pie rudzu luka. „Tas tik brīnums," saimnieks iesaucas: „Jūs nepazīstat ne auzu, ne rudzu! Pie mums uz laukiem katrs vērsis to zina!" To dzirdējis, pilsētnieka mazais dēlēns iesaucas: „Tas ir labi, tēt, ka tu nepazīsti ne auzu, ne rudzu, jo tad tu arī būtu vērsis!"