Koraļļu pils Floridā ... Par šo vietu ir leģendas , mīti , un vēl joprojām šī celtne ir neizskaidrojama .
Par latvieti Edvardu Liedskalniņu , kas ir dzimis Rīgā , 1887 gada 10 . augustā , un vēlāk pārcēlies uz Ameriku vēsta leģendas .
Edvards iespējams ir viens no apdāvinātākajiem un noslēpumainākajiem cilvēkiem pēdējā gadu simtā . Viņa veidotais akmens dārzs tiek salīdzināts ar Ēģiptes piramīdām un Stounhendžas akmeņiem .
26 gadu vecumā viņš saderinājās ar kādu 10 gadus jaunāku meiteni , vārdā Agnese . Viņš viņu dēvēja par savu patieso mīlestību . Agnese atcēla saderināšanos tikai dienu pirms došanās pie altāra .
Pieviltais Eduards , nu jau ar salauztu sirdi , apņēmās atlikušo dzīvi veltīt savas vienīgās mīlestības Agneses pieminekļa celšanai . Šodien tas ir kļuvis par vienu no pasaules iespaidīgākajiem un ievērojamākajiem veikumiem .
Par viņa mūža mīlestību stāsta arī slavenais Billijs Aidols ( Billy Idol ) dziesmā ' Sweet Sixteen ' .
Eduarda garadarba nosaukums ir „ Koraļļu pils ” ( sākotnēji viņš to bija nosaucis par „ Akmens vārtu parku ” ) . Nelaimīgais vientuļnieks Koraļļu pili uzcēla bez citu cilvēku palīdzības vai jebkādu tehnisku ierīču izmantošanas . Viņš izlietoja vairāk nekā 1100 tonnu koraļļu savas negaistošās mīlestības pierādījumam .
Eduarda darbu ievērojamu padara tas, ka viņš bijis tikai 152 cm garš un svēris nepilnus 45 kg , bet uzceltā pils ir vairāk nekā kilometru plata . Viņš pārvietoja milzīgos akmeņus , izmantojot tikai savas rokas un pāris necilu instrumentu , bet zināšanas par akmens kalšanu un apstrādi mantojis no savas mūrnieku ģimenes Latvijā .
Eduards dzīvoja Kanādā , Kalifornijā un Teksasā , bet pēc saslimšanas ar tuberkulozi nolēma pārcelties uz vietu ar labāku klimatu . 1918 . gadā viņš devās uz Floridu , kur nodzīvoja līdz 1936 . gadam . 1936 . gadā viņš pārcēlās uz Homstedu un nopirka 10 akrus zemes . Turpmākos trīs gadus Eduards pavadīja , pārceļot jau gatavās pils konstrukcijas , izmantojot vecas kravas mašīnas šasijas , uz jauno dzīvesvietu 16 km attālumā .
Eduards ir dzīvojis ļoti vienkāršu dzīvi un nekad nav braucis ar mašīnu . Lai iegādātos pārtiku , viņš vienmēr devies ar riteni uz pilsētas centru , kas atradies gandrīz sešus kilometrus no mājām .
Akmeņus Eduards kustinājis tikai vakaros laternu gaismā . Pils sienās ir pat iebūvētas speciālas skatu lūkas , kas palīdzēja dīvainim sargāt savu privātumu .
Koraļļu akmens sienu sekcijas ir 2 , 5 metrus augstas , 1 , 2 metrus platas , 1 metru biezas un 58 tonnas smagas .
Lai gan Eduardam bija tikai četru klašu izglītība , viņš ir pamanījies ne vien uzcelt veselu pili , bet arī izgudrot pats savu elektrības ģeneratoru . Viņa prasme un neatlaidība ir salīdzināta ar seno piramīdu celtniecību .
Pēc nāves Eduards atstāja piecas brošūras „ Grāmata katrā mājā ” – savas pārdomas par trim tematiem : saldie sešpadsmit , mājas un politika . Trīs brošūras par elektrību . Bet viņa grāmatas par minerāliem , dārzeņiem un dzīvniekiem aplūko zemes radības dzīves ciklu .
1951 . gada decembrī Eduards Liedskalniņš saslima . Uzlicis zīmi uz pils vārtiem : „ Dodos uz slimnīcu ” - viņš patiešām devās uz slimnīcu , kur pēc trīs dienām mira miegā 64 gadu vecumā .
Koraļļu pili mantoja viņa brāļadēls no Mičiganas . 1953 . gadā pirms savas nāves viņš pili pārdeva kādai ģimenei no Ilinoisas . Vēlāk tika atrasta kaste ar Eduarda mantām un 35 100 dolāru , kurus viņš bija iekrājis , vadājot ekskursantus pa savu pili .
Eduards Liedskalniņš Koraļļu pili uzcēla 28 gadu laikā .
Šobrīd koraļļu rifu pili ir iespējams aplūkot izveidotajā muzejā - http://coralcastle.com
Ja ir dziļāka interese par šo fenomenu - iesaku noskatīties dokumentālo filmu par Edvardu Liedskalniņu !
Redz , tomēr mēs varam būt lepni par savējiem - Latviešiem ! Latviju !