No viadukta pa stāvo pakrastu gar upes ieleju virzos vēl nedaudz uz dienvidiem, kur atrodas otrs pieminētais objekts- Svetā Franciska baznīca(Iglesia San Francisco el Grande). Ja nu reiz esi Spānijā, no baznīcām neizbēgsi! Un katrai tai ir savs īpašs stāsts. Šo baznīcu rotā īpatnējs liels kupols un vairāki sīkāki kopoli. Izrādās ka baznīca tika celta vairāku gadu desmitu garumā un nekādi to neizdevās pabeigt. Katrs nākamais arhitekts celtniecības gaitā realizēja savas idejas, bet arhitekti mainījās. Gala rezultātā baznīcas arhitektoniskais izskats ieguva savdabīgu, dažādu stilu miksējumu, kurš ne visai labi savstarpēji kontrastē.
Vecās madrides mūri un nedaudz iz vēstures.
Tālāk jau dodos atpakaļ uz viadukta un šķērsoju to vecās Madrides virzienā. No terasēm abpus viaduktam paveras lieliski skati uz Madridi. Zem terases Vecās Madrides pusē, tieši pirms katedrāles, var manīt senus mūrus. Te nu esmu nonācis vietā, kur senatnē sākusi veidoties Madrides pilsēta un tieši šeit atradās pirmais Madrides cietoksnis. Tagad šo vietu te sauc par Arābu mūriem, jeb Emīra Muhameda I parku. Šajā parkā arī atrodas mūri, kuri atrakti arheoloģisko izrakumu gaitā un šeit izveidota tāda kā arheoloģiskā zona. Vairakās planšetēs var izlasīt informāciju par senās Madrides vēstures pirmssākumiem.
Te nu vietā būs neliela vēsturiska atkāpe. Madride salīdzinājuma ar citām Eiropas galvaspilsētām ir dibināta salīdzinoši vēlu. 9. g.s. Arābu emīra Mohammeda I valdīšanas laikā Mansanāres upes krastā tika uzbūvēts cietoksnis, kurš kalpoja Toledo pilsētas aizsardzībai pret kristiešu uzbrukumiem no ziemeļu reģioniem, kuri nepakļāvās emīra valdījumiem.
Cietoksni nodēvēja par Mairita cietoksni, vēlāk nosaukums nedaudz izmainās uz Maherit un vēl vēlāk uz Magerit. Laika gaitā ap cietoksni izveidojas apdzīvota vieta kura vēlāk jau tiek saukta par Madridi. Seni raksti liecina par to, ka 932. gadā Maheritas cietoksnim uzbruka Leonas karaļa Ramiro II karaspēks. Vēlāk, 1042. gadā cietoksni izposta un sagrauj cita karaļa-Kastīlijas karaļa Ferdinanda lielā karaspēks.
Noslēgumā 1083. gadā Madridi ieņem kastīliešu karalis Alfonso VI, kuram šī pielsēta sāk kalpot kā atbalsta punkts tālākiem uzbrukumiem svarīgākajai mauru pilsētai – Toledo. Sekoja vairāki mauru mēģinājumi atgūt kontroli pār Madridi, bet tie izrādījās neveiksmīgi.
Madride tā patiesi sāk attīstīties 12.g.s., kad karalis Alfonso VIII 1202. gadā piešķir tai pilsētas statusu. 1301. gadā Madridē izvietojas Kastīlijas karalistes kortesas (padome) un karalis Alfonso XI izveido Madrides pilsētas padomi-ajuntamiento (hunta). 1390. gadā Madridē tiek kronēts karalis Enrike III un no šā laika pārmaiņus, visai bieži, Madride kļūst par monarhu galveno rezidences vietu.Pilsētas iedzīvotāju skaits turpina strauji augt. Madride pakāpeniski kļūst par ietekmīgāko pilsētu reģionā. Tieši Madridē notiek kristiešu karaļu tikšanās un tiek pieņemti lēmumi par karaļvalstu kopīgu cīņū ar mauriem, un tiek apvienotas karalistes.
Liktenīgo lomu nospēlā karaļa Filipa II 1561. gada lēmums pārcelt galvaspilsētu no Toledo uz Madridi. Kopš šā laika gandrīz visu laiku Madride ir Spānijas galvaspilsēta, izņemot ļoti īsu brīdi, kad karalis Filips III par galvaspilsētu izvēlas Valladolidu.Hapsburgu valdīšanas laikā Madridē tiek uzsākti vērienīgi celtniecības darbi un tika uzceltas vairākas varenas lieliskas arhitektūras celtnes un iespaidīgi pieminekļi. Tieši šajā laikā top Madrides galvenais laukums-Placa Major un pils Retiro parkā. 1563. gadā Madrides pievārtē tiek uzsākta karaļa rezidences Eskoriāla celtniecība un šajā laikā Madridē ierodas, un strādā tādi slaveni makslinieki, kā Servantess, Lope de Vega, Surbarāns un Muriljo.
Šajā laikā šeit uzkalnā, kur tagad redzama ktedrāle un karaļa pils atradās Madrides nocietinājumi ar iespaidīgiem mūriem un aizsag torņiem, kuri ielenca tā laika pili -Alkazāru. Šīs celtnes gan nav saglabājušies līdz mūsdienām. Pie vēstures raksta gaitā vēl atgriezīsimies, bet tagad dodamies apskatīt tepat esošo Almudēnas katedrāli. Apsolu ka šī būs pēdējā reliģiskā celtne, jeb baznīca par kuru stāstīšu. Zinu ka daudziem ir garlaicīgi klejot tikai pa baznīcām, bet šī ir tā baznīca, kuru Madridē nedrīkst izlaist.
Almudenas katedrāle (Catedral de la Almudena de Madrid)
Pati katedrāle atrodas tādā kā uzkalnā, bet tās pakājē tieši šo madrides seno mūru virzienā atrodas tāda kā ieeja zem katedrāles. Izrādās ka katedrāle tikusi uzbūvēta uz senāk bijušas Svētās Marijas baznīcas pamatiem, jeb pat precīzāk sacīt, tai blakus vai virsū un tagad bijusī Marijas baznīca iekļauta kopējā katedrāles kompleksā. Un tomēr vecā Mrijas baznīca ir saglabājusi atsevišķu ieeju un atsevišķu telpu kompleksu. Par brīvprātīgu ziedojumu pāris euro pmērā iespējams izstaigāt Svētās Marijas baznīcas telpas. Tā arī daru. Tiešām šinī baznīco mājo tāda īpaša gaisotne. Šī baznīca šeit tikusi uzbūvēta 16.g.s. Vienā no šīs baznīcas nefām uzstādīta ļoti interesanta mātes Marijas Statuja.