Kas tad īsti ir folkreiss?
Folkreiss ir autokrosa un rallijkrosa tipa sacensības vieglajām automašīnām. Tehnikas sagatavošanas izmaksas tiek kontrolētas ar fiksētu automobiļu cenu un iespēju tehniku iegādāties katram Folkreisa sacīkšu apmeklētājam, savukārt, automašīnas īpašniekam nav tiesību automašīnu nepārdot, ja tai sacensību laikā ir pieteicies pircējs.
Vēsture: Folkreiss radās Somijā, bet Ziemeļeiropā izplatījās ap 1980. gadu. 1981. gada ziemā Zviedrijā notika pirmās izmēģinājuma sacensības. 1981. gada vidū tika izveidots pirmais sacensību reglaments un līdz gada beigām bija notikušas jau 63 sacensības. Folkreiss iemantojis īpašu popularitāti Zviedrijā un Norvēģijā. 2009. gads Latvijā tiek pasludināts par Folkreisa ievadgadu.
Folkreisa mērķis: dot iespēju piedalīties sacensībās visiem, kam interesē autosports. Sacensību un tehniskie noteikumi ir izstrādāti tā, lai tie dotu iespēju dalībniekiem sacensties vienlīdzīgos apstākļos un ar pēc iespējas mazāku finansiālo ieguldījumu. Folkreisam jābūt pēc iespējas pieejamākam gan sportistiem, gan organizatoriem, gan skatītājiem. Folkreisa sacensību seriālos netiek izcīnīts valsts čempiona tituls. Sacensību dalībniekiem tiek ieteikts izvairīties no pārliekas mašīnu tehniskās pilnveidošanas, līdz ar to saglabājot pēc iespējas zemākus izdevumus tehnikas sagatavošanai.
Folkreisa sacensības Latvijā tiek organizētas un iedalītas pēc reģionu principa – Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Latgale (sākot ar 2010. gadu). LAF Krosa komisija ne retāk kā vienu reizi gadā organizē valsts mēroga Folkreisa sacensības, kurās var piedalīties tikai reģionālo organizatoru (klubu) deleģētie sportisti.
Pašlaik fiksētā summa, par kādu var nopirkt jebkura dalībnieka sagatavoto automašīnu, ir 950 EUR.