local-stats-pixel

Kā audzēt muskuļus?59

362 10

Muskuļu augšana ir organisma adaptācijas process pie noteiktas fiziskas slodzes. To var panākt ar specializētu treniņu palīdzību, kuri ir tendēti uz muskuļu augšanu un to kvalitatīvu atjaunošanu.

 

Dažas likumsakarības

Ja salīdzina sprintera, vidējo distanču skrējēja un maratonista miesas būves, atšķirība būs redzama ar neapbruņotu aci. Kāpēc? Atzīmēsim, ka sprinteris noskrien simts metrus vienpadsmit sekundēs, izliekot savus spēkus 100% apmērā. Tas ir īslaicīgs darbs ar pamatīgu intensitāti. Savukārt vidējo distanču skrējējs noskrien piecus kilometrus 14-15 minūtēs. Visbeidzot maratonists 42 kilometrus var veikt divarpus līdz trijās stundās. Pie kam sprintera miesas būve ir atlētiska, vidējo distanču skrējējam tā ir sportiska, bet maratonistam - kalsna, dzīslaina, viegla. No tā izriet tas, ka tieši darba laiks un intensitāte, ar kādu tiek veikts darbs, nosaka muskuļu ārējā veidola veidošanos.

 

Kas jāzina par treniņu?

Trenējoties muskuļi ir jānodrošina ar tiem nepieciešamajām barības vielām. Pašu treniņu sistēmu gan jāmaina, lai muskuļi nepārstātu reaģēt uz impulsiem un nerastos pieradums. Tāpat muskuļus nedrīkst par daudz trenēt, tāpēc tiek rekomendēti pārtraukumi starp treniņiem jeb, citiem vārdiem sakot, jāņem atslodze. Treniņš ir muskuļu un organisma resursu izlietošana. Pēc tam tie atjaunošanās process skaitliski palielina nepieciešamos krājumus. Ja to atceras, tad ir garantēti panākumi un progress. Ja nē, tad uzlabojums nebūs. Sliktākā gadījumā rezultāts būs diametrāli pretējs jeb veidosies regress un tad jāatvadās no aktīva dzīvesveida un jāsamierinās ar skumjām, aizkaitinājumu un slimībām. Cerams, ka jums tā nenotiks.

 

Treniņu sistēma


Kas attiecas uz treniņiem, kuri tendēti uz muskuļu augšanu, tad to intensitātei ir jābūt augstākai par 70% un zemākai par 95% no iespējamā maksimuma. To izskaitļot ir ļoti vienkārši. Piemēram, stieņa pacelšana no krūtīm guļus stāvoklī. Tiek veikts testa piegājiens ar vienu atkārtojumu un maksimālo svaru. Pieņemsim, ka izdevās pacelt 100 kg. Sekojošā treniņu sistēma ar 70% no maksimuma izskatīsies apmēram šādi: uzliek tādu svaru, lai kopējais svars būtu 70 kg un tiek izpildīti 3 piegājieni ar 12 atkārtojumiem katrā. Starp citu, tādi aprēķini ir piemērojami visām muskuļu grupām. Strādājot ar šādu jaudu, organisms kā enerģijas avotu iztērēs ogļūdeņražus, taču vēlāk tos sāks uzkrāt. Pēc šīs sistēmas treniņos tiek pavadītas 4-5 nedēļas. Protams, svars, kas tiek izmantots, ir jāpalielina, bet obligāti visu laiku ir jāpieturas pie 12 atkārtojumiem vienā piegājienā. Nākošais solis ir pāriet uz sistēmu, kur ir 6-8 atkārtojumi vienā piegājienā ar jaudu 80-85% no maksimuma. Pie šādas slodzes, kā papildus bez ogļūdeņražiem tiks patērēts arī kreatīnfosfāts. Šai sistēmai pietiks, ja veltīsiet 2-3 nedēļas, pēc kurām ir jāpāriet uz cikla augstāko jaudu - 90-95% no maksimuma un 3-5 atkārtojumiem katrā piegājienā, veltot šim ciklam ne vairāk kā 2 nedēļas. Šajā laikā muskuļi patērē tikai kreatīnfosfātu, bet ogļūdeņraži tiek vairāk izmantoti kā papildus enerģijas avots. Pārejot no vienas treniņu sistēmas pie otras, samazinās enerģijas patēriņs. Tas nozīmē, ka kaloriju patēriņš samazinās, bet palielinās laiks, kas nepieciešams, lai trenētā muskuļu grupa atjaunotos. Pēc pēdējās treniņu fāzes, kas ilgst minētajā režīmā 2 nedēļas, ir nepieciešama atpūta 3 līdz 5 dienām. Pēc tam var veikt testa treniņu, lai pārbaudītu maksimālo svaru vienā atkārtojumā trijās disciplīnās: stieņa pacelšana no krūtīm guļus stāvoklī, rāviens stāvus un klasiskie pietupieni ar stieni. Piefiksējot rādītājus, atpūsties vēl 7 dienas un tad atgriezties pie treniņiem, pirms tam izskaitļojot sistēmas jaudu, izejot no iegūtajiem rādītājiem. Tālāk jāturpina trenēties, bet otrādā kārtībā izlaižot pēdējo cikla fāzi ar 95% no maksimuma un 3-5 atkārtojumiem katrā piegājienā. Ievērojot šo sistēmu, varēsiet uztrenēt visas muskuļu šķiedras, noregulēt muskuļu šūnu apgādi ar enerģiju, veidot skaistu ķermeni ar funkcionāliem muskuļiem. Pārskatāmības labad, ievietoju tabulu pusgada treniņiem, izejot no izklāstītās sistēmas. Vēlu veiksmi, izaiciniet un uzvariet, viss ir Tavās rokās!
Neskatoties uz to, ka olbaltumvielas nav muskuļu enerģijas avots, tomēr tās kalpo kā materiāls, no kā sastāv muskuļšķiedras, tāpēc, tās obligāti ir jāuzņem, lai nodrošinātu atjaunošanas procesus.

Uzmanību!

PIRMAIS SKAIDROJUMS!
Ogļūdeņraži sekmē muskuļu augšanu un atjaunošanos pirmajā treniņa fāzē.

OTRAIS SKAIDROJUMS!
Līdz ar jaudas palielināšanu un atkārtojumu skaita samazināšanu, muskuļi sāk uzkrāt ogļūdeņražus un kreatīnfosfātu, tādejādi tie kļūst vēl apjomīgāki un spēcīgāki.

TREŠAIS SKAIDOJUMS!
Trešās treniņu fāzes laikā muskuļi uzkrāj kreatīnfosfātu kā galveno enerģijas atjaunotāju, bet ogļhidrātus kā papildus enerģijas krājumus.

362 10 59 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 59

0/2000

http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc&feature=PlayList&p=5A0ECD9066E89CF3&index=2

 

Manuprat loti labi vingrinajumi presei ... 8 min programa katru dienu un rezultats garantets

6 0 atbildēt

presītei kubiciņus dabūsi, ja nodzīsi no tās tauku slānīti :)

Ja katru dienu taisīsi tradicionālās presītes (tikai ne tās, kur kājas ir uz zemes, jo slodze tur aiziet uz kājām tik pat daudz, cik uz vēderu) kaut vai savās mājās, tad pie kubikiem tiksi salīdzinoši ātri. In vairāk vispār vingrinājumus, lai tauki tiktu sadedzināti (skriešana un viss pārējais). Protams, arī uzturā ieteicams treknos ēdienus nelietot.

6 0 atbildēt

Ka var sadu figuru iegut vispar :D Cik liels komplekss treninju javeic visvairak man presiti gribetos ne tik izteiktu bet lai kubicini ir.

6 0 atbildēt

labs raksts.. ;) +

6 0 atbildēt

piln;ibā nesapratu, ko Tu man jautāji, bet nu atbildes mēģināšu rast :D

Principā, jāceļ tāds svars, lai varētu pacelt tik daudz reižu, cik tajā ciklā nepieciešams. Piemēram, ja Tu tajā 12 piegājienu periodā sāki celt 12 reizes pa 40 kg, bet jau pēc divām nedēļām tos 40 kg pacel bez problēmām (tā, ka pēc 12. reizes, ko pacel, Tev paliek vēl pāri spēks, lai paceltu to svaru vēl kādas 2 reizes), tad svaru palielini, lai pēdējo atkārtojuma reizi Tu to svaru celtu ar piepūli.

ja lielāka intensitāte ir, jo garākai atpūtai jābūt. Pie 12 atkārtojumiem atpūtai būtu vajadzīgas kādas 2 minūtes, bet 5 atkārtojumiem jau kādas 5 minūtes būtu vajadzīgas, ja ne vairāk.

6 0 atbildēt

++ kautkas šeit ir

Tomēr palasiet arī komentus :)

5 0 atbildēt

es ar nesapratu to tabulu :)

6 1 atbildēt

Itkā jau nekas nepareizs, nav pierakstīts, tajā pašā laikā - no šīs info iesācējs neko neiegūs un ja sāks tam visam ticēt un pieturēties pie tā - jēgas arī nebūs. 

 

Viss ir daudz vienkāršāk. 

4 0 atbildēt

velpidariskaku bildi nevareji ielikt!

5 1 atbildēt

katram savs mērķis. Eju trenējos priekš sevis, neinteresē BB,  ēdu parastu ēdienu, veselīgu (krējums. biezpiens utt) bet protams tie kuri to dara sportam, tas ir jāievēro un laikam pasaules līmeni var sasniegt tikai kautko rijot (@bodybuilding)

4 0 atbildēt

Jā kaut kas te ir, bet ar komentāriem esat uzmanigi(iesācēji) daudz aplamas informācijas.Un tādas īstās treniņ programmas jūs neatradīsiet internetā,kas tieši būs viss labāka sev, pašam laika gaitā jasaprot un jasastāda programm sev, jo cits jau nevar zināt kas uz Tevīm strādā.Tas tā īsumā, ja kāds kaut ko sikāk grib zināt tad uzraksta. :) Lai labi aug.

4 0 atbildēt

eh, negribas to visu lasīt, labāk vienkārši aiziešu uztaisīšu vēl 50 preses gan jua pēc pāris gadiem būs normāli musīši.

6 2 atbildēt

paldies

4 0 atbildēt

labs raksts.

4 0 atbildēt

šitas man noderēs .

3 0 atbildēt

ēst ēst ēst

4 1 atbildēt

nju gan

3 0 atbildēt

Itka jau viss zinams viszmaz man ,Bet RAKSTS ,loti labs ++++

3 0 atbildēt
anh avatarsanh

nu visvieglāk jau kādu ķīmiju ierīt, kā bij viens sīkais -16 gadi, 65Kg, cēla uz krūtīm 60Kg pa 6 mēneši rijot anabolu un metānu, tika līdz 110 :D man jau liekas ka tas nav normali :D

5 2 atbildēt

Es Tevi saprotu, protams ja Tu esi iesācējs Tev ir jāiet pie trenera, jo jāiemācās pareiza tehnika un jāsaprot ko katrs vingrinājums trenē.Negribu te iedziļinātie, jo tas nav vajadzīgs un visa tā bodybuildinga padarīšana ir sarežģita lieta, kur vajag arī naudu, ja gribi sasniegt kādu rezultātu, bet tur jau pašam jāspriež kas kuram ir labs rezultāts.ā un par tām tabletītēm, Tev laikam slikts priekšstats ir radies, tur nekā slikta nav protams ja tu domā BCAA un vitamīnus(animal pack)u.t.t. tas viss organismam ir vajadzīgs, ja tu viņu liec slodzē.No desmaizītēm neizaugsi, bet tur jau spēlē lielu lomu ģenētika, diemžēl.Ir redzēti visādi eksemplāri. :) Prieks vismaz izsaki savu viedokli.

2 0 atbildēt
« 1  2  3 »