local-stats-pixel

Atkal jau par to pašu karu Gruzijā (maz informētajiem).29

 17  7
Gruzija un Krievija. Domājams, retais šobrīd vēl nebūs dzirdējis par to, ka kaut kas tur austrumos briest, taču ļoti iespējams, ka vēl skaitā mazāki būs tie, kuri ir par šo konfliktu labi informēti, tāpēc tas ir viens no mērķiem, kam šis rakstiņš kalpos. Tas un spoki.lv lapas izmantošana kā piemēru un stimulu jauniešu pilsoniskās aktivitātes rosināšanai.

Visbeidzot, pirms ķeramies pie drūmās situācijas apraksta, vēlos vēl bilst, ka respektēju, pat ceru uz viedokļu dažādību komentāros. Jūs varat nepiekrist daļai/visam no manis rakstītā. That is fine.

Neesmu plānojis mēģināt atstāstīt Gruzijas vai pat tikai šī konflikta vēsturi apjoma un uzticamu vēsturisku avotu trūkuma dēļ. Kopsavilkums, ko varu piedāvāt, būtu:
Gruzijas prokrieviskais reģions Dienvidosetija jau labu laiku vēlas pasludināt neatkarību (citiem vārdiem, autonomiju Krievijas sastāvā), taču Gruzija to nebūt nevēlas. Krieviem jau kopš 1990.-ajiem Osetijā ir militāri spēki, kuri nesen sāka provocēt Gruziju. Pirms pāris dienām Gruzija (konstitucionāli savā!) Osetijas apgabalā ieveda savus militāros spēkus, uz ko Krievijas virspavēlniecība saberzēja rokas, priecājoties, ka Gruzijas ASV-atbalstītais-bet-demokrātiski-ievēlētais prezidents paķēris ēsmu, un pilnā sparā atklāja faktiski visas valsts teritorijas bombardēšanu. Lai labāk izprastu/iztēlotos situāciju, droši aizstājiet "Gruzija" ar "Latvija" un "Osetija" ar, piemēram, "Latgale" (nevēlos baidīt cilvēkus - nekas tāds ar mums vismaz pagaidām nenotiks, tas vienkārši ir diezgan atbilstošs salīdzinājums).

Šeit bilde kļūst mēreni miglaina. Nav skaidras statistikas par kritušajiem nevienā frontes pusē. Ir zināms, ka ir bojā gājuši vismaz simtiem civilo iedzīvotāju, tāpat desmitiem tūkstošu ir bijuši spiesti pamest savas mājas. Situāciju valstī vienā vārdā definē: karš.

Kas attiecas uz Osetijas reģionu, tas jau sen ir bijis Gruzijas sastāvā, savukārt runājot par tā vēlmi atdalīties, var vilkt paralēles ar Basku teritorijām Spānijā. Kas attiecas uz Krievijas iesaistīšanos konfliktā, viens iemesls noteikti ir vēlme atgūt padomju sabrukumā zaudētās pro-rietumnieciskās teritorijas, izmantojot Hitlera Čehoslovākijas taktiku no Otrā pasaules kara (pagaidām lielo rietumvalstu reakcija ir teju tāda pati, kā pirms 70 gadiem - stulbi slinka). Taču galvenais, reālais mērķis mūsu kaimiņam ir Baku-Tbilisi-Čečenijas un topošā Kaspijas naftas vadu un līdz ar to pēdējo lielo neskarto dabasgāzes un naftas rezervju iegūšana savā kontrolē. Krievijas naftas monopola Eirāzijā dēļ ir bijuši vairāki mēģinājumi apiet tās naftas vadus (caur Gruziju), lai Eiropai sniegtu nedaudz vairāk enerģētiskās brīvības. Šī Krievijas militārā operācija Olimpiādes aizsegā, aizbildinoties ar savu "pilsoņu" glābšanu no naidīgas valsts, ir nekas cits, kā vien tāda pati svešas naftas zagšana, kā ASV operācija Irākā (un Irānā?). Žēl, protams, ka ASV deva tam precedentu un stimulu, tādējādi zaudējot jebkādu morālu argumentāciju pret Krievijas šā brīža agresiju.

(Ņemts no pašmāju web portāla). Avots: gign.lv


Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 29

0/2000
Nesaprotu, kāpēc Anonīmie regulāri kopē viens otru. Apzināti, vai neapzināti - to es nezinu, bet kopēt gan šiem vienam otru patīk.
 1  0 atbildēt
Man neapnīk atkārtoties. Ko Einšteins atbildēja uz jautājumu "Ar kādiem ieročiem, jūsuprāt, karos Trešajā Pasaules Karā?"? Nu apmēram tā "Es nezinu ar kādiem ieročiem karos trešajā, bet ceturtajā viens otru sitīs ar kokiem un metīs ar akmeņiem."
 1  0 atbildēt
kapeec jakaunaas ? Ne visi apmeklee :D tev kauns nav,ka sutlbs esi ?
 1  0 atbildēt
Muahahaha administraacijai bail taka ne?
 0  0 atbildēt
Optimisti mācās angļu valodu,pesimisti - ķīniešu,reālisti macās kalašņikovu...
 0  0 atbildēt
 0  0 atbildēt
ahuena kruti visu kopēt no gign? azis bļeģ
 0  0 atbildēt
Piedod :/ ka esmu tāds nelietis. Labāk reģistrējies , un pievieno kādu rakstu , tādu tiešām gudru un izglītojošu rakstu , kuru pats esi sastādījis.Aiziet gudrīt!
 0  0 atbildēt
Uzmest gruziinjiem kaadu aatomeni un viss buus chikiniekaa! :D
 0  0 atbildēt
Nah amiishi visu laik saliidzina Latgali ar Osetiju? 2 pilniibaa dazaagi gadiiijumi. Nesaakshu atkartoties, taa kaa palasat pashi par to cik stipri Abhaazija un Osetija pieder Gruzijai. Nepietiek ar to, ka gruziki bombardeeja osetiinus, tie vienlaik arii atneema dziiviibu daudziem krievu miera neseejiem, kas atradaas tur uz nosleegto liigumu pamata. Un poh, ko Krievija veeleejaas vai veelas, te aklam skaidrs, ka karu uzsaaka tieshi Gruziini, uzbruukot KF pilsoniem. nesaakshu iedzilinaaties, jo ieprieksheejos gruziku rakstos jau visu pateicu.
 0  0 atbildēt
Sākat jau pirkt gazmaskas un terpus kas pasarga no radiacijas :D ,Valsti ir, bet mees jau tos nedabusim :D ! un ko zin moz tad lidz 4 izdzivosim :D varesim ar akmenjiem metaties !!! un alges eest :D
 0  0 atbildēt
Kuram ko patiik kopeet? ^^
 0  0 atbildēt
[censored]
 0  0 atbildēt
Heh, bet Krievija ir Krievija tur naw divu domu, bet zinot krievu dabu (tas taa neppolitiski runaajot), manupraat vinji n*t veeraa visus "Gruzijas Apraudaataajus( prezidentus, kaut kaadus glaabeejus, miera uztureetaajus un pareejo šlaku)" kas ir speeciigi izteikušies atbildot uz Krievijas rīcību, manaa uztveree (ļaunos murgos) Krievija, bez nekādām problēmām varētu nospiest uz ceļiem daļju eiropas pilnīgi nospļaujoties uz NATO, un visu eiropas savienību (kaa nekaa Krievija ir un būs militāri spēcīgākā valsts + cieša sadarbība ar Ķīnu, it īpaši runājot par ieročiem :) Un amerikas dalība šādā pasāmumā būtu kā spļāviens jūrā, piesolītu atombumbu un liet darīta , vārdu sakot iznīcība :(
 0  0 atbildēt
[censored]
 0  0 atbildēt
Jautājums jau ir tikai viens, vai Gruzija Osetijā ieveda savu karaspēku vai uzsāka arī kādas reālas darbības!! Bet jebkurā gadījumā tas nav salīdzināms ar to ko paveica ASV, Irākā.
 0  0 atbildēt
Tagad jau sāk piebremzēt , un kautko pamazām izved ārā , domāju , ka ilgs turpinājums tam visam nebūs.(ceru). * Lavrovs paziņoja, ka Krievijas karaspēks Gruzijas teritoriju varētu atstāt trīs līdz četru dienu laikā, taču tas esot atkarīgs no tā, cik ātri Gruzijas spēki atgriezīšoties savās pastāvīgajās bāzēs.
 0  0 atbildēt
Nau jau par ko baidīties , vienkārši reklāma čalīt ir aizliegta.
 0  0 atbildēt
kurs lasiis visu 6ito garo penteri ? Nevareeji kodoliigaak uzrakstiit ? :D
 0  1 atbildēt
raksts ņemts no latviešu portāla , nau kauns?
 0  1 atbildēt