Ļoti strauji tuvojas Ziemassvētki, tāpēc nolēmu padalīties ar dažiem faktiem par Ziemassvētkiem.
Fakti par Ziemassvētikem16

''Klusa nakts, svēta nakts'' pirmo reizi tika atskaņota kādā Austrijas baznīcā. Pavadījumu spēlēja ģitāra, jo ērģeles bija pārāk sarūsējušas.

Vācijā un citās Rietumeiropas valstīs, Svētais Nikolass nāk pie bērniem vai nu 5. decembra vai 6. decembra naktī pie tiem, kuriem bija nolikti spīdīgi un notīrīti zābaki pie durvīm vai logiem. Tad viņš tur atstās rotaļlietas, riekstus, apelsīnus, ābolus un šokolādi labiem bērniem, bet ar sliktajiem bērniem noreiķināsies vecāki, kas nopērs bērnus ar žagariem.

Ziemeļamerikā bērni nevalkā zeķes Ziemassvētku laikā.

Puansetija, tradicionāla Ziemassvētku puķe, sākotnēji auga Meksikā, un tur tā ir pazīstama kā ''Svētā vakara zieds''. Džoels Poinstets bija pirmais, kas atveda šo ziedu uz Ameriku.

Apmeklējot Somiju, Santai sabojājās kamanas un viņš turpināja ceļu uz kazas vārdā Ukko. Somu folklorā teikts, kad Ukko bija veidots no salmiem, bet bija pietiekami spēcīgs, lai aizvestu Santu.

Dalot dāvanas Holandē, Svētajam Nikolasam palīdz viņa padotais - ''Melnais''. Bet patiesībā Melnais ir atbildīgs par dāvanām, kuras krīt pa skursteni.Melnais arī piestrādā par bērnu sodītāju. Viņš visus sliktos bērnus saliek maisā un aizved uz Spāniju.

Nākamā diena pēc pirmajiem Ziemassvētkiem, 26. decembris, ir zināma arī kā Dāvanu diena. Daži to sauc arī par Svētā Stīvena svēto dienu.

Sīrijā, Ziemassvētku dāvanas tiek izplatītas ar ar kādu no svētceļnieku kamieli. Šis apdāvināšanas kamielis ir vismazākais no visiem svētceļnieku kamieļiem.

Indianā, vienu pilsētu sac ''Santa Claus". Protams, viņiem tur ir aī pašiem sava Santa.

Populāro Ziemassvētku dziesmu ''Zvaniņš skan'' īstenība bija sarakstīta priekš Pateicības dienas svinībām. Šo dziesmu sacerēja Džeimss Pjerpoints 1875. gadā, un sākotnēji šo dziesmu sauca par ''Viens zirgs atvērtās ragaviņās''.