local-stats-pixel

Rokam kritušos ww2 karavīrus #23

 49  0

Nu ko, lūk arī 2. daļa no mūsu, pagaidām, trakākās ekspedīcijas, kuras laikā uzgājām 2 kritušos WW2 karavīrus.

Saprotot, ka paši netiksim galā, sazinājāmies ar profesionāļiem - Apvienību "Leģenda", kas ar kara arheoloģiju un mirušo pārapbedīšanu nodarbojas jau daudzus gadus. Šajā video redzēsiet visu karavīru izrakšanas procesu un apkārtējās teritorijas attīrīšanu no lādiņiem, granātām, munīcijas u.c. bīstamiem priekšmetiem, kuri beigās tika nodoti sapieriem.

Pirms kāds raksta komentāros kaut ko no tēmas "Nav jāaiztiek kritušie! Kāpēc jūs viņus rokat!?", šie karavīri nav tikuši pienācīgi apglabāti un, visticamāk, līdz viņu radiniekiem nekad tā arī nav nonākusi ziņa par to ka viņi būtu krituši (protams, fakts, ka viņi nepārnāca mājās lika radiniekiem saprast ka karavīrs ir kritis, bet nebija nekādas pārliecības par to, vai viņš ir kritis kaujā vai citos apstākļos), un, vēl jo vairāk, kā viņi ir krituši. Ideālā gadījumā, ja viņus izdodas identificēt, šos kaulus nogādā dzimtajā vietā un apglabā kā nākas. Ja nē, tad tiek izlemts kuros brāļu kapos, pienācīgi, tiks apglabāti šie karavīri.

Par visu - gan kauliem, gan sprādzienbīstamajiem objektiem tika informēta policija, kura tālāk izsauca arī sapierus un aizveda lādiņus neitralizēt.

Novēlam patīkamu skatīšanos!

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 3

0/2000

Nu beidzot , normals video , bez krievu trisstavigajiem !

Bravo puišiem !

 5  0 atbildēt

👍

 1  0 atbildēt

Interesants video. Arheoloģes arī šo to pastāstīja.

Lai veicas turpmāk!

 1  0 atbildēt