Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [18]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
KatHunter avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Nostradams
  KatHunter 07.08.19 17:40
52
0

Par krievu valodu Latvijā vienmēr ir bijušas nesaskaņas, bet problēma jau nav valodā, bet gan cilvēku mentalitātē kuri to lieto... Nav problēma tajā kā cilvēki runā savā starpā - ģimeni, draugiem, kolēģiem, paziņām. Problēma rodās, kad Latvijas pilsonim ienākot valsts iestādē izskan vārdi.. "доброе утро", un tas notiek visur veikalā, bērnudārzā, servisā, aptiekā, teātrī.... un šeit rodas tā problēma un Latvieša aizvainojums pret valodu!   

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 07.08.19 17:34  
48
0
Nevis ienīst krievu valodu, bet gan tajā runājošus, Latvijā dzīvojošus, nevēlamus elementus. Ja dzīves laikā neuzskata par vajadzīgu iemācīties valsts valodu, kurā dzīvo, tad tas ir zema līmeņa pabira. Līdzīgi var teikt par gasterbaiteriem, kuri Anglijā, Nīderlandē un citur, arī nesaprot ne bū, ne bē.
coldasice avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Bots
  coldasice 07.08.19 17:33
46
0

atļaušos nepiekrist autora viedoklim, ir pagājis ,tas laiks,kad uz ielas atbildu valodā ,kurā pie manis vēršās,atbildu tikai un vienīgi latviešu valodā arī ārzemniekiem(pārsvarā pēc noskaņojuma),man vienalga,es saprotu un varu atbildēt arī angļu vai krievu valodā,bet to nevēlos darīt,darbā komunicēju visās trijās valodās(latvieš,angļu,krievu)pie tam tehniskajā valodā...runa nav par pagātni,bet par attieksmi,ja cilvēks nespēj vai negrib cienīt valsti,kurā dzīvo,tad tādam te nav jāatrodās..

Cocodrillo avatars
Medaļa BakalaursMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  Cocodrillo 08.08.19 20:39  
23
2
Runājiet kā vēlaties, bet Latvijas valsts valoda ir latviešu. Ja vēlaties mācīties krieviski, ejiet privātskolās -ne valsts, kas tiek finansētas no valsts naudas. Teiksiet, mēs maksājam nodokļus vēlamies mācīties mūsu tautas valodā? Krievijā, Vācijā, Anglijā utt. Valsts neapmaksā citu valodu mācības. Krievu šeit ir tik daudz tikai dēļ okupācijas, tas nedod tiesības paģērēt skolas krievu valodā.
Cr3at1vEX avatars
Medaļa BakalaursMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  Cr3at1vEX 08.08.19 18:37
20
1

Es kā latviešu jaunietis vairākus gadus netiku pie darba. Atteikums visur bija ar vienu un to pašu iemeslu, nezina krievu valodu. Kamēr krievi nezinot latviešu valodu dabū darbu visur. Iemesls, kādēļ okupantu valoda ir jaaizliedz. Es runāju 4 valodās, bet neviena nav russkiju valoda, man reāla specializētā izglītība, ir darba pieredze, bet pārvācoties uz Rīgu, visur atšūts krievu valodas nezināšanas dēļ, autoservisā paņemts krieviņs, kas neko nemāk un latviski arī nemāk runāt, jo redz, savādāk tā būtu diskriminācija un rasisms. HAHA

spoks0 avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa HumoristsMedaļa Recidīvists
  spoks0 07.08.19 23:58
16
0

Man ir krievu paziņas, kas sevi sauc par krieviem un ir paziņas no Krievijas, kas sevi uzskata(!) par krieviem.

Biju nesen pārsteigts, kad vienā vieglā vakara pasēdēšanā Krievijas draugs man saka: 

- "Почему ты их называешь русскими?" (Kāpēc tu viņus sauc par krieviem?) (..kad savā stāstījumā runāju par vietējiem krievvalodīgajiem.)

- Ну, они так себя называют или иденцифицируют. (Viņi tā sevi sauc vai sevi identificē)

- Вот именно, они могут себя называть как хотят, но я, русский - (родился в России в русской семье) их несчитаю равными себе. (Tieši tā, viņi var sevi saukt kā vēlas, bet es esmu krievs - dzimis Krievijā krievu ģimenē, es neuzskatu viņus par sev līdzvērtīgiem).

- И кем ты их считаешь? Как ты их называешь? (Un par ko tu viņus uzskati? Kā tu viņus sauc?)

- Истинно русских тут немного. Остальные это русскоязычное население Прибалтики. Вот так просто. Они по русски говорят с балтийским акцентом, и они все-таки не свои. Это тебе скажет любой русский. В России каждый русский - россиянин, но не каждый россиянин - русский. (Īstenu krievu šeit nav daudz. Pārējie ir krieviski runājoši Baltijas valstu iedzīvotāji. Lūk, tik vienkārši. Viņi runā krieviski ar baltiešu akcentu, un viņi nav mūsējie. To tev pateiks jebkurš krievs. Krievijā katrs krievs ir "Krievijas iedzīvotājs", bet ne katrs "Krievijas iesdzīvotājs" ir krievs.)

Mūsu saruna ar to nebeidzās. Mums ir dažādi uzskati par pāris lietām, bet ir daudz kas kopīgs. Bija ļoti neparasti dzirdēt, ka viņi Maskavā sāk stipri vairāk apzināties savu tautību, piederību "grupām", un ne jau krievi šo atšķirību uzspiež atbraucējiem, cik notiek aktīva konkurence, savas identitātes meklējumi.

Šo es redzu vietējo krievvalodīgo vidū - viņi meklē savu identitāti, jo apzinās savu atšķirību, ko iemāca bērnudārzā, tad skolā.

ParastsLietotājs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  ParastsLietotājs 08.08.19 22:38
14
0

Es varu pateikt tikai to, ka daudzi krievu skolu absolventi iestājas augstskolā un pirmajā seminārā apdiršās, jo izrādās, ka neprot sakarīgi neko pateikt valsts valodā un labi, ja iztur pirmo semestri. Varu derēt, ka tā nav forša sajūta, bet paldies vecākiem!

Kurbads84 avatars
Medaļa Spoks
  Kurbads84 08.08.19 20:25  
9
0
Daļēji taisnība, nu bet tikai daļēji... Ja krievvalodīgie iedzīvotāji no sirds censtos runāt valsts valodā kad tas patiešām IR nepieciešams tad arī nebūtu tāds naids un neviens neskatītos kādā valodā tu komunicē ar saviem draugiem un radiniekiem. Diemžēl tas nav noticis, un iespējams pie vainas ir tas, ka joprojām tiek uzturētas skolas kurās māca svešvalodā par valsts līdzekļiem. Protams, ir arī angļu skolas, bet tās ir privātās kur lielāko tiesu mācās ārzemnieki. Ja šī video autors pats nebūtu gājis latviešu skolā tad diez vai tik labi runātu latviski. Un ja visi pārējie arī tā runātu tad nekāda naida pret viņu valodu nebūtu. Par angļu vārdu lietošanu piekrītu... Man arī traucē un nemaz neliekas "cool", bet tā jau tāda modes lieta. Kādreiz bija kruta iespraust krievu vārdus teikumā, nu un?
Nikon259 avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa PingvīnsMedaļa Zebra
  Nikon259 08.08.19 19:13
8
0

Ir tāda lieta, ka nevis nevar, bet negrib, kā piemēram vācijā 90% cilvēki zin angļu valodu, bet tajā pašā laikā tikai katrs otrais runās negribīgi angļu valodā, tas ir vairāk gribu/negribu, it īpaši, mēs savu valodu ļoti necienam, ja ļaujam svešvalodīgajiem celt skolas(kurās viņi runā savā valodā), viņi pabeidz skolu ar labāk atzimēm. Bet valsts valodas eksāmens būs viszemākais, jo viņiem to nespiež mācīties, skolotājai ir vieglāk eksāmena laikā iečukstēt pareizās atbildes, nevis zubrīt iekšā visu cauru gadu.  Neuzskatu to par apspriežamu tēmu vispār, jo tas ir jārisina valdībai, bet valdība to nerisinās tik ilgi kamēr viņu starpa sēdēs, tie paši krievuvalodīgie, kuri knapi varēs izburtot latviski. Tas viss ir zemiski.   

ezkins avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesaka
  ezkins 07.08.19 23:13
8
0

Ja latvieši ienīst krievu valodu (bet domāju, ka tā nav), tad jamiem ir problēmas ar valodu apguvi

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 08.08.19 17:13  
6
0
atbildot uz spoks0 komentāru " Man ir krievu paziņas, kas sevi sauc pa... "

Tieši to es saku kremļa troļļiem ziņu portālos. Viņi domā, ka kara gadījumā krievija viņus pasaudzētu, smieklìgi! Tāda pat lielgabalu gaļa vien būtu.
leons kimmelis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Zeltrocis
  leons kimmelis 15.08.19 22:40
4
0

Kā vispār var ienīst valodu.jo vairāk valodu zini jo Tavs zināšanu līmenis paplašinās.Vārdu ''ienīst''lietot vajadzetu ar prātu,to parasti lieto mazi bērni.

Ervīna video blogs avatars
Medaļa ŽurnālistsSpēja Mana Latvija!Medaļa Admins iesaka
  Ervīna video blogs 09.08.19 00:10
4
0

Ir stulbums jaukt kultūru ar pagātni...     

Real Devil avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  Real Devil 08.08.19 09:44
2
0

Labs raksts!

Ciema Sensejs avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Ciema Sensejs 07.08.19 18:00  
1
0
bombongs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  bombongs aizvakar 20:09
0
0

atbildot uz Nikon259 komentāru " Ir tāda lieta, ka nevis nevar, bet negr... "

Nezin 90% Vācijā atsevišķas sfērās zin. Bet veikalā ar angļu tālu netiksi. Dzīvoju Vācijā no 2011 gada. 

bombongs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  bombongs aizvakar 20:07
0
0

Malacis, prieks ka ir vēl domājoši cilvēki. Bet šodien domājoši cilvēki nav modē. 

Anutinsh avatars
Medaļa SpoksSpēja Gaišreģis
  Anutinsh aizvakar 18:28  
0
0
Krasava taisnība Tev ir!