Komentāri 55

0/2000
Nevis ienīst krievu valodu, bet gan tajā runājošus, Latvijā dzīvojošus, nevēlamus elementus. Ja dzīves laikā neuzskata par vajadzīgu iemācīties valsts valodu, kurā dzīvo, tad tas ir zema līmeņa pabira. Līdzīgi var teikt par gasterbaiteriem, kuri Anglijā, Nīderlandē un citur, arī nesaprot ne bū, ne bē.
 71  0 atbildēt

Par krievu valodu Latvijā vienmēr ir bijušas nesaskaņas, bet problēma jau nav valodā, bet gan cilvēku mentalitātē kuri to lieto... Nav problēma tajā kā cilvēki runā savā starpā - ģimeni, draugiem, kolēģiem, paziņām. Problēma rodās, kad Latvijas pilsonim ienākot valsts iestādē izskan vārdi.. "доброе утро", un tas notiek visur veikalā, bērnudārzā, servisā, aptiekā, teātrī.... un šeit rodas tā problēma un Latvieša aizvainojums pret valodu!   

 70  0 atbildēt

atļaušos nepiekrist autora viedoklim, ir pagājis ,tas laiks,kad uz ielas atbildu valodā ,kurā pie manis vēršās,atbildu tikai un vienīgi latviešu valodā arī ārzemniekiem(pārsvarā pēc noskaņojuma),man vienalga,es saprotu un varu atbildēt arī angļu vai krievu valodā,bet to nevēlos darīt,darbā komunicēju visās trijās valodās(latvieš,angļu,krievu)pie tam tehniskajā valodā...runa nav par pagātni,bet par attieksmi,ja cilvēks nespēj vai negrib cienīt valsti,kurā dzīvo,tad tādam te nav jāatrodās..

 58  0 atbildēt

Es kā latviešu jaunietis vairākus gadus netiku pie darba. Atteikums visur bija ar vienu un to pašu iemeslu, nezina krievu valodu. Kamēr krievi nezinot latviešu valodu dabū darbu visur. Iemesls, kādēļ okupantu valoda ir jaaizliedz. Es runāju 4 valodās, bet neviena nav russkiju valoda, man reāla specializētā izglītība, ir darba pieredze, bet pārvācoties uz Rīgu, visur atšūts krievu valodas nezināšanas dēļ, autoservisā paņemts krieviņs, kas neko nemāk un latviski arī nemāk runāt, jo redz, savādāk tā būtu diskriminācija un rasisms. HAHA

 38  1 atbildēt
Runājiet kā vēlaties, bet Latvijas valsts valoda ir latviešu. Ja vēlaties mācīties krieviski, ejiet privātskolās -ne valsts, kas tiek finansētas no valsts naudas. Teiksiet, mēs maksājam nodokļus vēlamies mācīties mūsu tautas valodā? Krievijā, Vācijā, Anglijā utt. Valsts neapmaksā citu valodu mācības. Krievu šeit ir tik daudz tikai dēļ okupācijas, tas nedod tiesības paģērēt skolas krievu valodā.
 34  3 atbildēt

Es varu pateikt tikai to, ka daudzi krievu skolu absolventi iestājas augstskolā un pirmajā seminārā apdiršās, jo izrādās, ka neprot sakarīgi neko pateikt valsts valodā un labi, ja iztur pirmo semestri. Varu derēt, ka tā nav forša sajūta, bet paldies vecākiem!

 24  0 atbildēt

Man ir krievu paziņas, kas sevi sauc par krieviem un ir paziņas no Krievijas, kas sevi uzskata(!) par krieviem.

Biju nesen pārsteigts, kad vienā vieglā vakara pasēdēšanā Krievijas draugs man saka: 

- "Почему ты их называешь русскими?" (Kāpēc tu viņus sauc par krieviem?) (..kad savā stāstījumā runāju par vietējiem krievvalodīgajiem.)

- Ну, они так себя называют или иденцифицируют. (Viņi tā sevi sauc vai sevi identificē)

- Вот именно, они могут себя называть как хотят, но я, русский - (родился в России в русской семье) их несчитаю равными себе. (Tieši tā, viņi var sevi saukt kā vēlas, bet es esmu krievs - dzimis Krievijā krievu ģimenē, es neuzskatu viņus par sev līdzvērtīgiem).

- И кем ты их считаешь? Как ты их называешь? (Un par ko tu viņus uzskati? Kā tu viņus sauc?)

- Истинно русских тут немного. Остальные это русскоязычное население Прибалтики. Вот так просто. Они по русски говорят с балтийским акцентом, и они все-таки не свои. Это тебе скажет любой русский. В России каждый русский - россиянин, но не каждый россиянин - русский. (Īstenu krievu šeit nav daudz. Pārējie ir krieviski runājoši Baltijas valstu iedzīvotāji. Lūk, tik vienkārši. Viņi runā krieviski ar baltiešu akcentu, un viņi nav mūsējie. To tev pateiks jebkurš krievs. Krievijā katrs krievs ir "Krievijas iedzīvotājs", bet ne katrs "Krievijas iesdzīvotājs" ir krievs.)

Mūsu saruna ar to nebeidzās. Mums ir dažādi uzskati par pāris lietām, bet ir daudz kas kopīgs. Bija ļoti neparasti dzirdēt, ka viņi Maskavā sāk stipri vairāk apzināties savu tautību, piederību "grupām", un ne jau krievi šo atšķirību uzspiež atbraucējiem, cik notiek aktīva konkurence, savas identitātes meklējumi.

Šo es redzu vietējo krievvalodīgo vidū - viņi meklē savu identitāti, jo apzinās savu atšķirību, ko iemāca bērnudārzā, tad skolā.

 22  0 atbildēt
Daļēji taisnība, nu bet tikai daļēji... Ja krievvalodīgie iedzīvotāji no sirds censtos runāt valsts valodā kad tas patiešām IR nepieciešams tad arī nebūtu tāds naids un neviens neskatītos kādā valodā tu komunicē ar saviem draugiem un radiniekiem. Diemžēl tas nav noticis, un iespējams pie vainas ir tas, ka joprojām tiek uzturētas skolas kurās māca svešvalodā par valsts līdzekļiem. Protams, ir arī angļu skolas, bet tās ir privātās kur lielāko tiesu mācās ārzemnieki. Ja šī video autors pats nebūtu gājis latviešu skolā tad diez vai tik labi runātu latviski. Un ja visi pārējie arī tā runātu tad nekāda naida pret viņu valodu nebūtu. Par angļu vārdu lietošanu piekrītu... Man arī traucē un nemaz neliekas "cool", bet tā jau tāda modes lieta. Kādreiz bija kruta iespraust krievu vārdus teikumā, nu un?
 14  0 atbildēt

Ja latvieši ienīst krievu valodu (bet domāju, ka tā nav), tad jamiem ir problēmas ar valodu apguvi

 11  0 atbildēt

Ir tāda lieta, ka nevis nevar, bet negrib, kā piemēram vācijā 90% cilvēki zin angļu valodu, bet tajā pašā laikā tikai katrs otrais runās negribīgi angļu valodā, tas ir vairāk gribu/negribu, it īpaši, mēs savu valodu ļoti necienam, ja ļaujam svešvalodīgajiem celt skolas(kurās viņi runā savā valodā), viņi pabeidz skolu ar labāk atzimēm. Bet valsts valodas eksāmens būs viszemākais, jo viņiem to nespiež mācīties, skolotājai ir vieglāk eksāmena laikā iečukstēt pareizās atbildes, nevis zubrīt iekšā visu cauru gadu.  Neuzskatu to par apspriežamu tēmu vispār, jo tas ir jārisina valdībai, bet valdība to nerisinās tik ilgi kamēr viņu starpa sēdēs, tie paši krievuvalodīgie, kuri knapi varēs izburtot latviski. Tas viss ir zemiski.   

 10  0 atbildēt

TROLLI,KURŠ LAIKAM DOMĀ, KA BAIGI GUDRS UN SPĒS UZ JŪTĀM PAĶERT.

kas tur ko nesaprast, labs piemērs ir Rīga, te dzīvo krievi 70, vai pat 80% no šis pilsētas iedzīvotāju skaita.

nils zog, nekas, za to krievs (naš bļeģ vsjotak) balsosim par viņu.  un krievi balso, pohu*, pilnīgi pohu*, lai zog.

(glavnoe što na&scaron. daudzas vietejo  krievu firmas tika pie labiem līgumiem, kad vajadzēja infrostruktūru sakārtot par EIROPAS!!!, ne pašvaldības naudu. un daudzas Latviešu firmas palika ar gariem deguniem.

krievam tikai padod iespeju , viņš nepalaidīs garām iespēju paņemt visu roku. jo krievs, kas te atvilkās ir diemžēl krievu sliktākā daļ, kas te atvilkās laimi meklēt, jo savā dzimtenē jau bija visu pieķēzijis un tika karātavas to tur gaidija. Tas pats ir ar valodu, ja dosim iespēju  kaut niecīgāko, lai viņi to slāvu val. te izvērstu nebūtu ilgi jāgaida, ka te jau visa Lv runātu šai okupantu valodā, kā tas jau bija padimijas gados. Jūs okupanti esiet šeit riskanti daudz, tapēc tu trolli neceri, ka mūs tik viegli paķersi. Ne Brazīļi, ne Spāņi, vai Vācieši te nav pat ne tuvu tik daudz kā jūs, un tieši tāpēc no citām nācijām  mums nav jāuzmanās. KAS TEV TROLLI, TAS NEV SKAIDRS. IR BET TEV MESLAM BIJA UZDEVUMS ŠO RAKST SAGATAVOT, JE tEV PAR TO MAKSĀ!!!

 9  0 atbildēt

Kā vispār var ienīst valodu.jo vairāk valodu zini jo Tavs zināšanu līmenis paplašinās.Vārdu ''ienīst''lietot vajadzetu ar prātu,to parasti lieto mazi bērni.

 8  0 atbildēt
Man pretenzijas ir tīri tad, kad cilvēks jau dafiga un vēl nedaudz gadus dzīvo Latvijā, bet sava cēluma dēļ, nav nemaz mācījies latviešu valodu. Ikdienā ir saskarsme ar krieviski runājošiem, atbildu un runāju tikai latviski.
 6  0 atbildēt
Man nekad nav bijuši iebildumi pret krievvalodīgajiem , līdz vilciena viens man atļāvās pateikt "tu dzīvo Latvija, tev jāzina krievu valoda" , kad nespēju atbildēt uz viņa jautājumu pretī krieviski. Mans uzskats- jāzina valsts valoda , un Piedodiet , bet krievu valoda nav un nebūs valsts valoda.
 6  0 atbildēt

Nav jau tā, ka ienīst. Vienkārši, ir reizes un vietas, kad tās ir par daudz.

Kā zupai sāls, ja par daudz, tad - nav labi!

 5  0 atbildēt
Neitrālu nostāju paudis neitralitāte baigi velk uz krievu pusi
 5  0 atbildēt

Ir stulbums jaukt kultūru ar pagātni...     

 5  1 atbildēt
Nevis krievu valodu, bet suņu valodu, na*ui tos urlas nevienam nevajag... nodzīvo latvijā 60 gadus, bet latviski runāt nemāk, jo riebjas latviešu valoda, tad na*ui lai pi*ās uz savu mauku zemi pie okupantiem, un mums arî nafig viņu valodu nevajag...
 8  4 atbildēt

Piekrītu par valodu ka jo vairāk zini jo labāk, BET aizbrauc pie savējiem uz Vāciju, Spāniju, Angliju. Visi vini ir iemācijušies tās valsts valodu, JO savadāk pakaļā... nekas nenotiek.. neko nevar izdarīt. A te vel pravas tiek kačātas. Kauna pavisam nav cieni zemi, valodu un kūltūru valstī kur dzīvo. Nepatīk.. robeža nav tālu. Ja nemaldos vilciena biļete 97 eur.

 4  0 atbildēt

Neizklausās , ka Tu šeit esi neitrāls.

 3  0 atbildēt