šis raksts būs pa militārismu amērikā.
vai zinājāt, ka ASV militārajām vajadzībām tērē vairāk naudas nekā nākamās 27 valstis kopā? pietam ar 26 no šīm valstīm viņai ir sadarbības līgums.
2. Pasaules Kara laikā friendly fire (karavīri, ko nošauj pašu spēki nejaušību dēļ) bij ~20% no visiem kritušajiem. vjetnamā 40% - saprotams - džungļi utt un ne sūda nevar redzēt, tad skaitlis būs lielāks. bet Tuksneša vētras operāciju laikā šis skaitlis bij 50.1%. Tagat tuvajos austrumos situācija nav diež ko labāka.
uz pasaules 10 valstīm ir kodogalviņas - vismaz oficiāli.
ASV ~5735 (officiāli samazina, bet šaubos)
RUS ~5830 (palielina ieroču skaitu)
Francija ~ 350 (skaita samaznāšanas programma notiek)
Ķīna ~200-250 (palielina ieroču skaitu)
Pasaules spēcīgāko ieroci ir radijuši Krievi - Tsar ir ūdeņraža bumba, kas tikai 1 jebkad uzcelta un testēta 1961 gadā. Sākumdoma bij testēt 100 mega tonu jaudas versiju, bet tad tomēr domājut pa dabu to samazināja uz 50 mega tonām. šī bumba bij 1 400 reizes spēcīgāka pa tām ko uzmeta uz Hirošimas un Nagasaki 2 pasaules kara laikā. Par spīti tam tā ir viena no ekoloģiski tīrākajām bumbām kāda bijusi - 97% tā enerģija radija ar neitronu fusion (enerģija pamatā tiek radīti tāpat kā saule to dara). šī tīrā enerģija radītu 3 pakāpes apdegumus cilvēkam, kas atrodas 100 km tālāk. tajā brīdī, kad bumbu detonēja viņa radija enerģijas daudzumu, kas pielīdzināms 1.4 % no tā ko saule saražo. 3%, ja jauda nebūtu limitēta speciāli.
1995. gadā gandrīz sākās kodolkarš ar krieviju. amerikāņu satelīts lidojis pāri zviedrijai un krievi domājuši, ka sācies kodolkarš pa cik asv viņus nebij informejuši pa to. Tā laika prezidentam Borisam Jēcinam uz galda tika nolikta raķešu palaišanas pults un teikts, ka ir ~5min laika lai palaistu savas raķetes. Pa laimi viņš tajā dienā bij piedzēries un labā omā, un neuzsāka kodolkaru.
kad sākās karš irākā tika plānots, ka tas izmaksās 60 milijardus. pēc 5 gadiem šī summa 10 reizes pieauga. klāt nāk Afganistāna un summa jau ir 800 milijardi. ir izvērtēts, ka līdz karš beigsies tiks iztērēti kopā 3 trilijoni $ - 5000$/sekundē. šos 3 trilijonus apmreiķina ieskaitot -pēckara veterānu apkope, pensijas. atjaunot militāro arsenālu - jauni tanki, lidmašīnas, ieroči. + %no aizņēmumiem - naudu karam amerikāņi ir aizņēmušies. + pievienojot maksu ko zaudē sabiedrība - darba spējīgos cilvēkus. mirušā zaldāta ģimenei piešķir 500 000$, bet strādājot normāli viņš nopelnītu dzīves laikā vairāk. + ja iereiķina to, ka dēļ kara mazāk naudas pienāk skolām, zinātnei, infrastruktūrai un tas viss kamēr naftas cenas aug un tā beigās mēs dabujam šos 3 trilijonus ko karš ap 2018 gadu būs izmaksājis.