Izrādās, ka alus dzeršanai ir vairāk + nekā - :)
No tiem laikiem, kad cilvēki sāka gatavot alu, viņi tanī atrada arvien jaunas ārstējošas īpašības. Ārsti izrakstīja mutes skalošanai, iekšķīgai lietošanai un zobu sāpju ārstēšanai siltu alu. Viduslaikos alu nozīmēja nierakmeņu izdzīšanai un fiziska un garīga enerģijas zuduma ārstēšanai. Alu lietoja arī nogurušu kāju ārstēšanai pēc garām pastaigām. 16 gadsimtā slavenais Paracels ārstēja aknu slimības ar alu, kas iegūts no papardēm, bet elpceļu saslimšanas ar alu, kas iegūts no Salvijas. Viduslaikos alu izmantoja kosmētiskajās procedūrās kā masku sejas ādas atjaunošanai.
Vācu pirmatklājējs holēras patogēniem profesors Kohs pilnībā atbalstīja savus čehu kolēģus – profesoru Glavu un Tomaeru, kuri alū atrada zāles pret holēru. Holēras baciļi alū iet bojā pāris stundu laikā un slimība neizplatās. Postošā holēras epidēmija Eiropā reti skāra viduslaiku alus darītavu darbiniekus.
Tas var likties izdomāts fakts, ka 18 gadsimtā un 19 gadsimta sākumā lielāko daļu zāļu slimnīcās dzēra tikai kopā ar alu. Pēterburgas slimnīcas līdz 19 gadsimta vidum slimniekiem deva alu, kas tika uzskatīts kā tonizējošs, dezinficējošs un spēkus atjaunojošs dzēriens.
Minhenes institūts zinātniski pierādīja, ka viens litrs nefiltrēta alus ir desmit reizes vērtīgāks, nekā viens litrs piena.
Austriešu aldari lepojas ar to, ka viņu ražoto alu bērnībā dzēra viens zēns. Zēns bērnībā ļoti slimoja. Viņam tika rekomendēts piena vietā dzert alu. Nu puisis ir izaudzis stiprs. Kas viņš tāds ir? Arnolds Švarcnēgers!!! (nezināju)
Alus no organisma izvada kancerogēnās vielas un samazina risku saslimt ar vēzi. Japānas zinātnieki pētījumos ir pierādījuši, ka regulāra alus lietošana par 2- 3 reizēm spēj samazināt saslimšanas risku. Var būt tieši tāpēc Japānā alus ir kļuvis par neatņemamu nacionālās virtuves sastāvdaļu.
Izdzerot alu tukšā dūšā, organisms izkaltē kuņģi, atbrīvojot to no pārlieku daudzajām gļotām, kas ir noderīgs pie gastrīta saslimšanas ārstēšanas.
Alus no organisma izvada alumīnija sāļus, ko nespēj neviens cits šķidrums.
Alus vannas regulē ķermeņa svīšanu. Ja jūs stipri svīstat, tad pielejiet siltam ūdenim pudeli alus un nedaudz paguliet. Pirtīs alu lej uz sakarsētiem akmeņiem. Tas tiek darīts tāpēc, ka alus tvaiks ir ļoti noderīgs ne tikai ādai, padarot to zīdainu, bet arī visam organismam.
Dažādas uz alus bāzes gatavotas maskas un krēmi veicina grumbu izlīdzināšanos.
Alum ir labvēlīga ietekme uz sieviešu krūšu augšanu.
Labākais līdzeklis matu ieveidošanai, kurš bija zināms no mūsu vecvecmāmiņām, ir alus. Visiem ir zināmi alus šampūni, kuri dod tādu pašu efektu, kā šampūni ar kondicionieri, turklāt tie labvēlīgi iedarbojas uz matiem. Ja alu kādu laiku patur matos, tajos parādās veselīgs spīdums, elastība, apstājas matu izkrišana.
Regulāra matu skalošana ar alu ātri atbrīvo no blaugznām.
Alus paātrina vielmaiņu organismā, veicina šūnu atjaunošanos. Kā rāda pieredze,
Mērena alus lietošana samazina sirdsdarbības asinsvadu saslimšanu, pozitīvi ietekmē nieres, novērš akmeņu veidošanos, un paaugstina organisma aizsargspēju.
Nedaudz alus atveseļošanās periodā pēc smagas novājinošas saslimšanas palīdz ātri atjaunot normālu kuņģa - zarnu trakta darbību.
Alus raugs tiek dzerts dažādos infekcijas slimību gadījumos, ādas slimības gadījumos, cukura diabētam, piņņu ārstēšanai.
Alū ir mazāk kaloriju, kā Coca-Cola, ābolu sulā, augļu dzērienos, kuros tiek pievienots cukurs, nemaz nerunājot par pienu.
Ja paskatās receptūru un tehnoloģiju, pēc kuras gatavo alu, kas sastāv no iesala, apiņiem, rauga un ūdens, tad nekā organismam kaitīga mēs neredzēsim. Iesals ir bagāts ar ogļhidrātiem, olbaltumvielām, fermentiem un minerālsāļiem. Un tas viss noteiktā daudzumā pāriet dzērienā.
Tagad aizejam uz ledusskapi atkorķēt kādu aliņu.. :)