Zinātnieki dažādās valstīs veic plašu izpētes darbu, lai pētītu un analizētu cilvēku uzvedību. Izpētes rezultātiem vajadzētu palīdzēt cilvēkiem izprast pašiem sevi.
Zinātnieki iesaka.20
Kornela universitātes veiktais pētījums ASV un Lielbritānijā pārliecinoši parāda, ka gaļas ēdāji tiek uzskatīti par vīrišķīgākiem nekā veģetārieši. Pētījumi arī parāda, ka vairāk tieši vīrieši ir šī stereotipa varā. Tāpēc pētnieki iesaka šādu variantu- likt proteīnam izskatīties pēc iespējas līdzīgākam gaļai. Tas varētu izskatīties šādi- ņemam sojas kotleti un uz tā atstājam grila pēdas, liekot vīrietim domāt, ka tā ir gaļa un sajusties vīrišķīgākam.
Kalifornijas zinātnieki izpētījuši , ka katru dienu apēdot 150gr probiotiskā jogurta uzlabojas organisma spēja pretoties siena drudža izraisītajām nepatīkamajām sajūtām- šņaukāšanos un acu asarošanu. Tiem, kuriem ir alerģiska reakcija uz ziedputekšņiem, šis atklājums varētu pamatīgi atvieglot dzīvi. Labāk ēst jogurtu nekā regulāri rīt tabletes.
Ja vecāki iepazinušies spēļu zālē arī bērns agri vai vēlu sāks notriekt naudu azartspēlēs- pie šāda secinājuma nonākuši Brisbenas institūta pētnieki. Ja kāds no vecākiem ir tendēts uz azartspēlēm, tad pēcnācēji manto ‘’azartisko gēnu’’. Bez tam bērni savu vecāku uzvedību pieņem kā normu un savas dzīves modeli. Katram likumam, protams, ir izņēmumi, bet labāk tomēr neriskēt.
Marks Bermans no Toronto universitātes pagājušā gadsimta 70.gados uzsāka tā saucamos ‘’zefīra’’ testus- četrgadnieks uz 15 minūtēm tiek telpā atstāts divatā ar zefīru. Noteikums; ja bērns spēs noturēties un to nenotiesās uzreiz, tas tiks atalgots ar vēl vienu zefīru. Diezgan nežēlīgi, vai ne? Pēc gadiem izpētot šo bērnu turpmākās gaitas, Bermans secinājis, ka skolā labāk veicās tiem, kuri izturēja un nopelnīja otro zefīra gabaliņu. Arī pēc skolas beigšanas viņiem veicās labāk- mazāks ķermeņa svars, lielāks banka konts, viņi retāk šķiras un retāk kļūst par atkarīgajiem no narkotikām, alkohola vai azartspēlēm.
Lai gūtu vislabākos rezultātus sev svarīgās sarunās, vai tās būtu sarunas ar bosu par algas pielikumu, vai pārdodot īpašumus, vai slēdzot līgumus, ir vajadzīgs nedaudz piedraudēt- tā iesaka Mārgareta Nīla no Stenforda Biznesa skolas. Saskaroties ar atklātiem vai slēptiem draudiem sarunu partneris kļūst piekāpīgāks. Tikai nevajag pārspīlēt! Ja ļausieties emocijām, variet sagraut turpmākās sadarbības iespējamību.
Austrālietis Reza Hasmans no Melurnas universitātes uzskata , ka lai veidotu veiksmīgu karjeru, ne vienmēr ir vajadzīgas spīdošas zināšanas un ietekmīgi draugi (šim gan es nepiekrītu- ietekmīgi draugi noder vienmēr J). Karjeru neveicina pat cītīga strādāšana. Daudz svarīgāk ir parādīt, ka nevairās no darbiem, kurus citi veic nelabprāt un nebaidās no atbildības. Un nekautrēties padižoties ar saviem panākumiem. Citiem vārdiem sakot- esiet pašpārliecināti un Jums izdosies!
Honkongas pētnieki noskaidrojuši, ka vientuļie cilvēki pret naudu izturas daudz brīvāk- tērē ar vērienu, iesaistās riskantos finanšu darījumos un meklē laimi spēļu zālēs. Un tas nav tādēļ, ka viņus neierobežo ģimenes atbildība. Naudas tērēšana vientuļajiem ļauj justies labāk- aizmirst savu vientulību. Parādot, ka viņiem ‘’nauda ķešā turas’’, tie cer iegūt jaunus draugus. Turīgie vienmēr un visur ir cieņā.
Kornela universitātes pētnieks Deivids Danings savācis pietiekami daudz pierādījumu tam, ka cilvēks pats nespēj objektīvi novērtēt savas spējas. Vienmēr sevi uzskatām par labākiem un asprātīgākiem nekā esam patiesībā.
Tā iesaka Brendons van der Heide no Ohaio Valsts universitātes. Sociālajos tīklos primāri tiek ievērtētas bildes un ļoti reti rakstītā informācija. Tātad, ja gribat, lai pievērš uzmanību Jūsu rakstītajam, bildei ir jābūt neparastai- vienalga pozitīvā vai negatīvā noskaņā. Bet tieši ērmīgās bildes var nodrošināt ātru popularitāti.