Viens no visu laiku labākajiem medijiem pasaulē, par kura eksistenci Rietumu pasaulei nebija lemts uzzināt.
Volfs Messings6
Volfs Messings dzimis 1899. gada 10. septembrī Polijā, nelielā ebreju pilsētiņā netālu no Varšavas. Viņa īpašās spējas parādījās jau agrā bērnībā. 1937. gadā Messings pareģoja Hitlera nāvi, ja tas mēģinās uzbrukt Krievijai. Šis fakts piesaistīja gestapo uzmanību un viņš tika arestēts. Tomēr viņš ar savām hipnozes spējām savāca visu cietuma personālu (ieskaitot cietuma priekšnieku) pie savas kameras un lika domāt, ka visa viņa kameras grīda ir noklāta ar dimantiem. Kamēr cietuma darbinieki lasīja iedomātos dimantus, Messings aizslēdza aiz viņiem durvis un aizbēga. Vēlāk viņš aizbēga uz Padomju Savienību, bet viņa vecāki gāja bojā koncentrācijas nometnē.
Savukārt Krievijā viņš ar savām darbībām pievērsa KGB uzmanību. Viņa spējas personīgi pārbaudīja Staļins un Berija, speciāli sasauktā komisijā. Messinga uzdevums bija salīdzinoši vienkāršs un viņš to veiksmīgi izpildīja, izņemot no Valsts Centrālās bankas 100 tūkstošus rubļu, bankas darbiniekam čeka vietā uzrādot tukšu papīra gabalu. Vēlāk nauda tika atgriezta. Vēlāk Staļins lika ieslodzīt Messingu KGB ēkā, apsargātā telpā, aizliedzot apsardzei laist Messingu ārā. Messings mierīgi izgāja no telpas, lai arī pa visu ēku bija neskaitāmi apsardzes posteņi.
Tāpat Messings spēja no distances lasīt cilvēku domas un pastāstīt cilvēka biogrāfiju, vienkārši ieskatoties fotogrāfijā. Viņš bija pilns apņēmības atvērt savu laboratoriju, kur viņš veiktu cilvēka smadzeņu anomāliju pētīšanu. Lai arī viņš to gribēja veikt par savu naudu, Krievijas valdība to aizliedza darīt, bet lai tajos laikos sāktu jebkādu zinātnisku darbību, obligāti bija jāsaņem valdības piekrišana. Pateicoties savu spēju izrādīšanai publikai, viņš bija viens no nedaudzajiem miljonāriem PSRS teritorijā, kur šāda indivīdu bagātība netika īpaši atbalstīta. Savas vecumdienas Volfs Messings pavadīja vientulībā, lai pilnībā nezaudētu saprātu no emocijām un pārdzīvojumiem, kurus viņš uztvēra no katra tuvumā esoša cilvēka. Pēc Messinga nāves visu viņa bagātību saņēma Krievijas valdība, jo viņam nebija neviena mantinieka.
Šis ir spilgts PSRS negatīvisma piemērs komunisma ērā. Ļoti talantīgs un apdāvināts cilvēks, kurš būtu ļoti populārs valstī ar rīcības brīvību un varētu veikt jaunus un vērtīgus zinātniskus atklājumus, tika pilnībā noslāpēts no valdības puses. Daudzās zinātnes nozarēs attīstība tika apzināti bremzēta, jo tādi bija valdības uzskati. Un tieši šī faktora dēļ pārējā pasaule neuzzināja par tik talantīgu cilvēku un viņa īpašajām spējām.