Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
331

Kara vai miera laikā , spiegi spēlē svarīgu lomu informācijas ievākšanā. Spiegi - cilvēki kas parakstījuši līgumu ar nāvi, cilvēki , kurus ik uz soļa var ķert lode. Viņi neplāno, nesapņo par ģimeni, nākotni - viņiem ir tikai viens uzdevums, tas ir, kalpot savai valstij. Esmu sakopojis un pārtulkojis visu laiku slavenākos spiegus. Piedodiet, ja kautkur ir kļūdas.

Un ja jums nav grūti, tad lūdzu, ielieciet to +, jo ļoti centos un , manuprāt, netieku pienācīgi novērtēts. Paldies spocēni!

Citi saistoši raksti --------------> http://www.spoki.lv/profils/dancello

Mata Hari 18761917 Spiegoja... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
1.

Mata Hari. 1876-1917. Spiegoja vāciešu labā. Mata Hari bija eksotisko deju dejotāja, viņas skatuves vārds bija Margareta. ''Augstas klases prostitūta'' pat tādi vārdi ir par šo dāmu, Viņa ''sapinās'' ar augstu stāvošiem militāristiem, tādējādi viņai bija salīdzinoši viegli ievākt informāciju. Pirmajā Pasaules kara laikā viņa varēja brīvi pārvietoties no valsts uz valsti. Kad kāda angļu avīzi intervēja Mati, viņa esot atklājusi ka esot spiedze, kas strādā Francijas labā. Franciju šādu faktu noliedza. Bet nav ziņu par to ka viņa tik tiešām bijusi dubultaģente, 1917. gada janvārī, kāds vācu atašejs Madridē nosūtīja kodētu ziņu uz Berlīni, ka saņem izcilas ziņas no kādas personas ar segvārdu H-21. Franču specdienesti pārķēra ziņu un bija spējīgi atmaskot H-21. Tā paša gada 13. februārī, Mati tika arestēta savā viesnīcas nummuriņā. Viņa tika apsūdzēta par spiegošanu, viņu nošāva šāvēju vienība 15. septembrī 41 gada vecumā.

Džuliuss un Etele Rosenbergi... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
2.

Džuliuss un Etele Rosenbergi. 1915, 1918 - 1953. Spiegoja Padomju Krievijai. Džuliuss un Etela bija amerikāņu komunisti, kuri tika sodīti ar nāvi par atombumbas noslēpumu ''pačukstēšanu'' Padomju Krievijai. Abi sapazinās Jaunajā komunisti līgā, kur Džuliuss bija līderis. Viņiem bija divi dēli. Džuliusu apmācija un pieņēma KGB, kur vēlāk tika atdzīts par vienu no labākajiem spiegiem. Viens no viņa vislabākajiem ieguldījumiem bija ''kušanas'' dizaina nodošana, kuru pēc tam izmantoja, lai notriektu U-2 1960. gadā. Viņa panākumi ir nenovērtējami, tūkstošiem dokumentu ir nonākuši Padomju Krievijas varas rokās Džuliassa profesionalitātes rezultātā. Kad kāds mehāniķis Dāvids Grīnglass atzinās, ka radījis noplūdes sakarā ar atombumbu, nododot informāciju komunistiem, viņs nodeva arī savu līdzdalībnieku - Džuliassu. Dāvids sākotnēji noliedza, ka viņa māsai - Etelei - būtu kāds sakars ar nodošanu. Abi tika arestēti. Sākās lielā izmeklēšana. Galvenais liecinieks, Dāvids, izstāstīja visu, arī to , ka viņs nozadzis dokumentus saistībā ar atombumbu un vēlāk tos iedevis māsai, kad tikās mājās. Etele atombumbas skices tālāk padevusi Džuliassam. Visās apsūdzības viņus atzina par vainīgiem. Abus notiesāja uz nāvi. Viņus sodīja ar nāvi uz elektriskā krēsla, sing sing cietumā 1953. gadā.

Aldriks Eimss 1941 gadā... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
3.

Aldriks Eimss. 1941. gadā dzimis. Spiegoja Padomju Krievijas labā. Eimss bija CIA aģents, kad sāka nodot informāciju komunistiem. Savu financiālo problēmu un alkohola atkarības dēļ 1985. gadā viņš iegāja Krievijas Vēstniecībā un piedāvāja informāciju pret atlīdzību. Eimsam bija pilna piekļuva CIA datoriem, datnēm, pilnējai informācijai. Viņš nodeva vairāk nekā 100 CIA aģentus, ziņoja par misijām un operācijām. Un vizmaz 10 CIA aģentus viņš nodeva, zinot ka viņus nogalinās. Par to viņš saņēma 4.6 miljonus dolārus. Eimss naudu izmantoja, lai labi dzīvotu, proti, dārgas mašīnas, 500.000 dolāru vērta māja, dārgumlietas. To sāka pamanīt viņa kolēģi. Jau ātri CIA sāka pamanīt, ka viņi zaudē rekorddaudz aģentus īsā laika posmā. CIA pat nepieļāva domu, ka kāds no KGB būtu iefiltrējies pie viņiem. Visu vainu novēla uz datoru kļūmēm. Kad beidzot FBI ieradās, lai izmeklētu lietu, Eimss kļuva pats pirmais aizdomās turamais. Viņu arestēja lidostā, kad viņš gatavojās lidot uz Krieviju. Viņam piešķīra mūža ieslodzījumu, sodu viņš izcieš vēljoprojām, Pensilvānijā.

Giacamo Kasanova 17251798... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
4.

Giacamo Kasanova. 1725-1798. Spiegoja venēciešu inkvizīcijas labā. Slavens ar savu šarmu un grāmatu, kas ir liels ieguldījums 18. gadsimta izzināšanai. Viņš bija sieviešu mīlulis, vispirms viņš sievietes pārklājis ar šokolādi un tad nodevies mīlas priekiem. 1774-1782 strādāja par spiegu. Viņš tika atlaists, par to ka apmeloja kādu augstu stāvošu iedzīvotāju.

Klauss Fuks 19111988... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
5. Klauss Fuks. 1911-1988. Spiegoja Padomju Krievijai. Fuks bija vācu izcelsmes fiziķis, kurš strādāja Los Almos sakraā ar atombumbas projektu. Viņš atkājumi palīdzēja pilnveidot projektu. Sakarā ar jauno nacistu valdību, viņš devās uz Angliju. Kad viņš Vācjijā mācījās universitātē, viņš iesaistījās vācu komunistu partijā. Īsu laiku viņš strādāja pie angļu atombumbas izveides. Tad arī viņš sāka nodot informāciju Padomju Krievijai. Pamatoja viņš to , ka Krievijai ir tiesības zināt, kā attīstās ASV un UK. 1943. gadā viņš tika pārvests uz Meksiku, Los Alamos, kur viņš piedalījās Manhetanas projektā. Divus gadus viņš informēja Padomju Krieviju. Viņš arī sniedza pamatdatus par 235 urānu, kas ļāva Padomju Krievijai noteikt bumbu skaitu, ko glabā ASV. Kad 1946. gadā viņš atgriezās Anglijā, viņu nopratināja un arestēja. Atzina par vainīgu un piesprieda 14 gadu ilgu cietumsodu. Pēc deviņiem gadiem tika abrīvots. Fuks atgriezās Vācijā un turpināja normālu dzīvi.
Neitans Hale 17551776... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
6.

Neitans Hale. 1755-1776. Spiegoja Kontinentālās armijas labā. Tiek uzskatīts par pirmo Amerikas spiegu. Bija kapteinis kontinentālajā armijā Amerikas revolūcijas laikā. Brīvprātīgi pieteicās kādā missijā, kur briti viņu atmaskoja. Viņš kļuva ļoti populārs ar vārdiem, ko vinš pateica pirms savas pakāršanas. ''Vienīgais ko nožēloju ir tas, ka man ir tikai viena dzīvība, ko ziedot valstij.'' Bērnībā bija uzcītīgs, gudrs, izmācījās labākajās skolās. Kļuva par skolotāju, bet kad uzliesmoja revolūcija, viņš nekavējoties pieteicās brīvprātīgajā armijā un kļuva par virsnieku. Viņu saņēma ciet kādā bārā, viņš bija izlicies par vācu skolotāju. Viņu atzina par vainīgu un pakāra.

Kembridžas piecinieks... Autors: dančello Visu laiku slavenākie spiegi.
7.

Kembridžas piecinieks. ''Gredzens ar Padomju spiegiem.'' Darbojās UK, kur arī nodeva informāciju Padomju Krievijai Otrā Pasaules Kara laikā un agrajos 50'. Tiek lēsts, ka viņi vainojami arī pie Padomju speciāli nepareizas informācijas nodošanu NAZI rokās. Viņi tiek saukti par Kembridžas piecnieku, bet par spīti tam, piektais dalībnieks nav noskaidrots. Tās dalībnieki - Kims Filbijs. Tiek uzskatīts, ka tieši viņš no piecnieka nodarījis visvairāk posta ASV un Anglijai, nogādājot Krievijai ļoti daudz datu un nogalinot daudz viņu aģentu. Dzimis Indijā, bijis Britu virnsieks un Saudu Arābijas karaļa padomdevējs. Donalds Duarts Maklīns- viņš vēl mācījās Kembdridžas Universitātē, kad jau bija apmācīts spiegs. Gaijs Burgess - bija ļoti noderīgs Krievijai, jo bija Lielbritānijas ārlietu ministra vietnieks, uzdevies par Hektoru Makneilu. Nodevis daudz informācijas par slepenajiem dienestiem, kā MI5, kur bija izskaidrota alianšu valstu stratēģija. Antonijs Blants.

Izmantotie avoti:
http://daudzdaudzadrešu
1
331
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [22]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.07.11 00:32
39
0

Īstenībā,labākie spiegi/slavenākie, ir tik labi spiegi,ka viņus neatklāja publikai :P

MaxWell06 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Recidīvists
  MaxWell06 29.07.11 10:36
7
0

Te jau Džeims Bonds pat var aiziet nosnausties.

dziveirskaista avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Zebra
  dziveirskaista 29.07.11 01:57
6
0

Tik šausmīgi gari priekš diviem naktī, bet saņēmos un izlasīju, paldies par intel 

kessedy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  kessedy 29.07.11 10:42
5
0

Naakošajam rakstam iesaku tēmu: "Resnākie dietalogi" ^^

Simkiwi avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  Simkiwi 29.07.11 10:16
4
0

Bet spiegi vairs nav spiegi ja viņi kļuvuši slaveni  +

Piparzs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ZebraMedaļa Spoks
  Piparzs 29.07.11 01:20
4
1

labs raksts, domāju ka būs topā ;)

atspershaiba avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  atspershaiba 29.07.11 13:12
2
0

acīmredzot arī sliktākie, jo viņi ir zināmi. :D

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 29.07.11 10:19
1
0

atbildot uz Simkiwi komentāru " Bet spiegi vairs nav spiegi ja viņ... " Arī taisnība ;P :D

pofig avatars
Medaļa Gada raksts 2012Medaļa UberziņaMedaļa Aspazija
  pofig 29.07.11 13:02
1
0

Un kur tad Pedobear?

Janchukinshh avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Garīgais līderisMedaļa Bestsellers
  Janchukinshh 29.07.11 12:09
1
0

Fantastisks raksts, šausmīgi interesants!

es gribu ēst avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa SākumskolnieksMedaļa Sviestmaize
  es gribu ēst 29.07.11 11:50
1
0

EUUUUUUU, divītī, to haltūru '' izspiegošu kko šito un kko to'' vajadzētu iesūdzēt tiesā ne. ?

klumpa avatars
Medaļa Spoks
  klumpa 29.07.11 11:47
1
0

Patīk šādas lietas uzināt :)

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 29.07.11 00:54
1
0

atbildot uz Dirsā Licējs komentāru " Īstenībā,labākie spiegi/slavenākie... " Njā, piekrītu, domāju par to pašu :D

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 05.02.12 02:56
0
0

atbildot uz matttejs komentāru "Nu to ka tu lieto CIA, FBI un KGB tā vietā lai ... " Kāda starpība? Manuprāt lasītājiem būtu grūtāk uztvert, ja būtu latviski.

matttejs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SākumskolnieksMedaļa Sertificēts spoks
  matttejs 04.02.12 03:39
0
0

atbildot uz dančello komentāru "Ko tu ar to gribēji pateikt? " Nu to ka tu lieto CIA, FBI un KGB tā vietā lai liktu latviski CIP, FIB un VDK.

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 02.02.12 22:01
0
0

atbildot uz matttejs komentāru " Autor. KGB = VDK CIA = CIP F... " Ko tu ar to gribēji pateikt?

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 29.07.11 13:03
0
0

atbildot uz Kaimiņbračka komentāru " Un kur tad Pedobear? " Tur bija par viņu pārāk daudz. :D

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 29.07.11 11:52
0
0

atbildot uz es gribu ēst komentāru " EUUUUUUU, divītī, to haltūru '' iz... " :D Tas paliek tavā ziņā

dančello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Doktorants
  dančello 29.07.11 11:31
0
0

atbildot uz kichyss komentāru " Šie jau ir sliktkie spiegi, ja jau... "

tāpēc slaveni. ^_^

kichyss avatars
Medaļa BotsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Sertificēts spoks
  kichyss 29.07.11 11:29
0
0

Šie jau ir sliktkie spiegi, ja jau šos atklāja.