Atskats uz postošākajām vētrām un virpuļviesuļiem kādi ir plosījušies mūsu Latvijā.
Visu laiku postošākās un nāvējošākās vētras un virpuļviesuļi Latvijas vēsturē27
Ūdensstabi pie Kolkasraga 1952.gada 17.jūnijā. 1952.gada 17.jūnijā netālu no Kolkasraga tika novēroti divi spēcīgi tā saucamie ūdensstabi jeb tornado virs ūdens. Tie krastā neiznāca tomēr trāpija vairākām zvejnieku laivām, nogalinot vienu un ievainojot astoņus zvejniekus.
1933.gada 10.augusta vētra. 1933.gada 10.augusta naktī Latviju no ziemeļiem sasniedza viena no spēcīgākajām vētrām, kas skārusi Latviju 20.gadsimtā. Ziemeļrietumu vēja brāzmas Ventspilī sasniedza 43 m/s, kamēr Liepājā un Rīgā nolija rekordliels daudzums nokrišņu, lai gan vējš nebija tik spēcīgs. Daugavā ūdens līmenis cēlās par 3,6 metriem, kas izraisīja postošus plūdus upei izejot no krastiem. 70% Rīgas teritorijas bija aplūdusi. Ūdens straumes aiznesa mājas, automašīnas un cilvēkus. Precīzs bojāgājušo skaits nav precizēts, tiek uzskatīts ka bojā gājuši vismaz 40 cilvēki. Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa sasauktajā valdības ārkārtas sēdē Ministru kabinets pieņēma rīkojumu par Dabas katastrofas izsludināšanu. Pamatīgi plūdi un postījumi bija arī Liepājā, Pāvilostā un Ainažos.
Stāmerienas tornado. 1919.gada 2.maijā spēcīgs negaiss un virpuļviesulis plosījās Stāmerienas pagastā. Spēcīgais virpulis pilnībā nopostīja zemnieku saimniecību "Biedriņi" , bojā gāja tās vadītājs A.Biedriņš un viņa sieva Iluta , kā arī vismaz 300 mājlopi. Postījumi tika nodarīti arī blakus esošajā Litenes pagastā, kur mazāks virpulis mežā izgāza kokus 3600 hektāru platībā.
Iecavas tornado. 1975.gada jūlijā fotogrāfs Vilnis Strazdiņš viesojās pie saviem radiem Iecavas pusē, kad pēkšņi uz lauka izdzirdēja pamatīgu grāvoņu. Domādams, ka nokritusi lidmašīna viņš paķēra savu fotoaparātu un uzņēma šo fantastisko fotogrāfiju. Tajā redzams milzīgs, melns virpuļviesulis kas plosījās virs tālumā esošā kartupeļu lauka. Šādu biedējošu izskatu tornado piešķīra gaisā paceltā melnzeme. Šis tornado nekādus postījumus vai upurus aiz sevis neatstāja, tomēr Iecavas ļaudis to atcerās vēl šobaltdien.
1993. gada 14. janvāra vētra bija ciklons Latvijas un Igaunijas teritorijā, kura laikā vēja ātrums sasniedza 35 m/s, bet vidējais no maksimālajiem vēja ātrumiem brāzmās bija 25,14 m/s. Kolkā bija 25 m/s, Daugavpilī 24 m/s, bet Rīgā 23 m/s. Šī bija viena no spēcīgākajām vētrām Latvijas teritorijā kopš 1960. gada.
1967. gada 18. oktobra orkāns Latvijā bija spēcīgākā un postošākā rudens vētra Latvijas vēsturē . Naktī uz 18. oktobri Latviju sasniedza ļoti spēcīga vētra, ko radīja virs Dānijas izveidojies ciklonu pāris. Vēja ātrums vētrā bija 30 m/s, kas kvalificējams kā ļoti stipra vētra, savukārt vējš brāzmās pie Liepājas sasniedza pat 48 m/s, kas ir Latvijas rekords. Vētra virzījās no Liepājas pāri Aizputei, Saldum un tālāk uz Jaunjelgavu un Jēkabpili, kur tās spēks pakāpeniski noplaka. Šajā vētrā Latvijas valsts mežos tika izgāzti un nolauzti aptuveni 12 miljoni kubikmetru koku, kas atbilda gandriz triju gadu ciršanas tāmei.