Visādi jocīgi fakti - 528
Ne vienmēr pirātiem, nogrābjot bagātu gūstekni, ir jāpriecājas...
75 g.p.m.ē. 25 gadus vecais Jūlijs Cēzars, šķērsojot ar kuģi Egejas jūru, nokļuva pirātu gūstā. Pirāti pieprasīja izpirkuma maksu- 20 talantus sudraba (620 kg sudraba jeb pusmiljona $ mūsu laiku naudā). Cēzars iesmējās viņiem sejā, un teica, ka viņiem nav ne jausmas,ko viņi ir sagūstījuši un pavēlēja summu palielināt līdz 50 talantiem, jo 20 talanti- tas ir tik maz, ka viņam kauns.. Labi, ne? Teroristu sapnis.
Gūsta laiku viņš pavadīja, sacerēdams runas un poēmas, kuras lasīja priekšā saviem gūstītājiem. Vienīgais nepatīkamais moments bija Cēzara teiktais, dodoties mājup- viņš apsolījās atgriezties un sodīt pirātus ar nāvi. Pirāti smējās- viņi nerēķinājās ar to, ka Cēzars vārdus vējā nekaisa. Viņš ātri savāca nelielu floti, ieņēma salu, kur viņu turēja gūstā, dabūja atpakaļ savus 50 talantus komplektā ar citu pirātu laupījumu, un, izpildot solīto, sodīja ar nāvi visus pirātus.
Kā izskatījās visu laiku varenākais pirāts? Vienacains vīrietis ar papagaili uz pleca un vienu kāju? Visu laiku varenākā pirātu vadone bija ķīniešu daiļava Čžen Ši, kura komandēja 2000 kuģu floti ar vairāk ka 70 000 matrožiem. Viņa bija trausla neliela auguma sieviete, un, komandējot jūras kaujas, turēja rokās nevis zobenu, bet vēdekli. Viņa bija Napoleona un lorda Nelsona laikabiedre. Par viņu maz zināja Eiropā, bet tālajos Austrumos viņas vārdu zināja visi. Kad viens no pirātu vadoņiem piedāvāja 26 gadus vecajai skaistulei roku un sirdi, viņa piekrita tikai ar noteikumu, ka kopā ar viņu vadīs kaujas operācijas un saņems savu daļu laupījuma. Sešos gados viņi iznīcināja visus konkurentus Dienvidķīnas jūras piekrastē un palielinaja floti. Kad 1807.gadā viņas vīrs gāja bojā, atraitne pārņēma flotes vadību.Jaunā pirātu kapteiniete ieveda stingrāku disciplīnu un pārvērta laupītāju baru disciplinētā armijā, Daļa pirātu mēģināja dumpoties, bet virkne nāves sodu viņus nomierināja, un pat piejūras ciemati masveidā sāka pakļauties viņai- viņas pakļautībā dzīvojās mierīgak. 1808 gadā visa imperatora flote tika nosūtīta savaldīt pirātus- un dabūja mizā ne pa jokam. Iemānījusi floti lamatās, pirātu vadone saņēma gūstā 60 kuģus un flotes komandieris, neizturējis kaunu, izdarīja pašnāvību. 1810 gadā pirāti saņēma pilnīgu amnestiju un pārgāja imperatora dienestā. Viņa nodzīvoja līdz 69 gadiem un savu mūžu beidza kā solīdas viesnīcas īpašniece.
.
Ja ne ļoti ir veicies ar mācībām un vecāki izsaka visādus nejaukus viedokļus par to rezultātiem un Tavām nākotnes perspektīvām tipa " Tu tikai par sētnieku varēsi strādāt", tad viņi tādi nav vienīgie-
Filozofa Voltēra tēvs par viņu un viņa brāli teica- "es esmu izaudzinājis divus muļķus. Viens ir muļķis prozā, otrs- dzejā". Īzaks Ņūtons mācījās vissliktāk klasē, līdz kāds klases biedrs viņu iekaustīja. Pēc tam Ņūtons nolēma viņu pieveikt vismaz zināšanās, un pēc dažiem mēnešiem to arī paveica, kļūdams par labāko skolnieku. Otto fon Bismarks, Vācijas kanclers, kura nopelns bija vācu valstu apvienošana, slikti mācījās un vēl sliktāk strādāja- viņš vienkārši nespēja panest rutīnu. Napoleonam mocības sagādaja visi prieksmeti, izņemot matemātiku. Ludvigs van Bēthovens rakstīja ar kļūdām un dalīšanu un reizināšanu vispār nekad neapguva, tāpat arī Aleksandrs Dimā- tēvs. Alberts Einšteins kādu laiku mācījās tik viduvēji, ka viņa vecāki teica, ka būs laimīgi, ja viņš spēs atrast kaut pavisam vienkāršu darbu. Krievu dzejnieks Puškins licejā bija otrais no beigām un matemātikas stundās no izmisuma raudāja.
Slavenais vācu dzejnieks Heinrihs Heine bija precējies ar Eugēniju Miratu- neizglītotu, rupju un aprobežotu apavu veikala pārdevēju. Savā testamentā Heine visu savu īpašumu tomēr novēlēja sievai- bet!- ar vienu nosacījumu- ka viņai pēc viņa nāves vēlreiz jaapprecas. Heine to pamatoja tā, ka gribētu, kai kaut viens cilvēks pasaulē nožēlotu par viņa nāvi.