Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
72

1865. gada 15. aprīlī, Amerikas pilsoņu kara pēdējā nedēļā, tika nošauts sešpatdsimtais ASV prezidents Abrahams Linkolns. Vispārīgi šajā karā gāja bojā vairāk kā 600 tūkstoši cilvēku. Valsts bija sagrauta, un pasaule Amerikas eksperimentu ar demokrātiju uzskatīja pa neveiksmīgu.

Gandrīz neviens nesaprata ka... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
1.

Gandrīz neviens nesaprata, ka ir sākusies jauna ēra - attīstības ēra, kuras laikā ASV kļuva par spēcīgako ekonomiku pasaulē. Bet šis raksts nebūs par ASV ekonomiku, šis raksts būs par cilvēku kurš uzbūvēja Ameriku - Korenlius Vanderbilts

KorneliusnbspVanderbilts... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
2.

Kornelius Vanderbilts dzima 1794. gadā, nabadzīgā ģimenē. Viņa tēvs ļoti smagi strādāja, lai uzturētu ģimeni. Kornelius jau no bērna kājas tēvam palīdzēja. 11 gadu vecumā viņš pameta skolu, jo uzskatīja to pa nevajadzīgu nodarbošanos un tā vietā sāka strādāt tēva uzņēmumā, kas ar nelielu prāmi pārvadāja pasažierus.

16 gadu vecumā viņscaron... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
3.

16. gadu vecumā viņš izlēma sākt pats savu pārvadāšanas biznesu un kredītā iegādājās mazu prāmi. Un ļoti ātri, viņš nopelnīja reputāciju kā nežēlīgs cīnītājs, kurš ir gatavs iet pāri līķiem, tikai, lai saniegtu savus mērķus. Viņš pats personīgi piekāva savus konkurentus un laikam ejot viņam izveidojās dzelzs raksturs.

Vanderbiltanbspbiznesnbspatīstijās lielosnbspātrumos no viena maza kuģīscarona izveidojās liela flote pārvadājot pasažierus un preces pa visu nāciju Viņa uzvārdu amerikā sāka izmantot kā sinonīmu jūras transporēscaronanai 40 gadu laikā viņscaron izveidojanbsplielāko transportēscaronanas korporāciju pasaulē un tiescaroni pirms pilsoņa kara kad viņscaron bija sasniedzis sava biznesa virsotnes viņscaron izdarīja ko neiedomājam... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
4.

Vanderbilta biznes atīstijās lielos ātrumos, no viena maza kuģīša izveidojās liela flote, pārvadājot pasažierus un preces pa visu nāciju. Viņa uzvārdu amerikā sāka izmantot kā sinonīmu jūras transporēšanai. 40 gadu laikā viņš izveidoja lielāko transportēšanas korporāciju pasaulē un tieši pirms pilsoņa kara, kad viņš bija sasniedzis sava biznesa virsotnes, viņš izdarīja ko neiedomājamu....

Amerikā sākās dzelceļa... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
5.

Amerikā sākās dzelceļa attīstība un Vanderbilts zināja, ka dzelceļš radikāli mainīs iedzīvotāju dzīvi - lēti un effektīvi samazinot pārvietošananās laiku. Vanderbilts negaidīja ilgi un pārdeva savu floti, ieguldot visu savu naudu dzelceļa būvniecībā un dibinot uzņēmumu "New York Central Railroad"

Šis ieguldījums atmaksājās un pilsoņu kara beigās, 1866. gadā,  Kornelius Vanderbilts kļuva par bagātāko cilvēku Amerikā ar vērtību 65 miljonu dolāru apmērā (75 miljardi pēc mūsdienu kursa)

Bet labums nenāca bez... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
6.

Bet labums nenāca bez ļaunuma. Kara laikā Kornelius zaudēja savu vecāko dēlu Džordžu Vašingtonu Vanderbiltu (augšējā attēlā) . Džordž bija Korneliusa mīļākais dēls, jo viņam piemita tās pašas rakstura īpašības, kas Korneliusam. Zaudējot savu galveno mantinieku, viņš iegrima depresijā. Tagad viņam ir jāpaļaujas uz jaunāko dēlu, kas galīgi nelīdzinājās viņam. 

KorneliusnbspVanderbilts... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
7.

Kornelius Vanderbilts sāka kļūt vecs un tādēļ savu uzņēmuma vadību  "New York Central Railroads" uzticēja savam jaunākajam dēlam. Taču viņš nebija tik spējīgs cik viņa tēvs. Korneliusa vecums un viņa dēla nemākulība veicināja konkurentu necieņu un darijumu atcelšanu, jo konkurenti vairāk nebaidījās no "vecā" Kornesliusa Vanderbilta. Tā bija lielākā kļūda viņu konkurentu mūžā.

Vanderbiltamnbsppiederēja... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
8.

Vanderbiltam piederēja vienīgā dzelceļa līnija uz Ņujorku un viņš zināja, ka pateicoties tam, viņš varēs iznīcināt savus konkurentus. Tieši tā arī Vanderbilts izdarīja, viņš lika bloķēt dzelceļa līniju un tā apturot jebkādu konurentu kustību uz Ņujorku pa to. Tādā veidā tonām preču un pasažieru nevarēja nokļūt Ņujorkā, kas radīja konkurentiem milzīgus zaudējumus. Konkurentu uzņēmumu akcijas sāka zaudēt to vērtību un to izmantoja Vanderbilts. Viņš nopirka visas konkurentu akcijas pa smieklīgām cenām un tā kļūstot konkurentu kompānijas īpašnieku. Pāris dienu laikā viņš izveidoja lielāko dzelzceļa kompāniju Amerikā. Viņš pilnībā sagrāva savus konkurentus un kļuva par Monopolu, tādā veidā atriebjoties saviem konkurenties, kuri viņu sauca par "vecu"

Jūs noteikti... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
9.

Jūs noteikti esat redzējuši Ņujorkas Centrālo Staciju, tā ir Ņujorkas sirds un tūristu iecienīta vieta. Tā ir redzama daudz holivudas filmās. Tieši tā..... to uzbūvēja Kornelius Vanderbilds. Šī lielā stacija ir viens no Vanderbilda lielākajiem projektiem, kas izmaksāja ļoti daudz naudas. 

KorneliusnbspVanderbilts... Autors: Neitrālists Vīri, kuri uzbūvēja Ameriku!  Kornelius Vanderbilts
10.

Kornelius Vanderbilts izveidoja Amerikas tirzniecību pa ūdeni un radīja amerikas dzelceļa līniju. Tā nebija ne valsts ne valdība, tas bija viena cilvēka uzņēmums kurš uzbūvēja amerikas pārvadāšanas sistēmu gan uz sauzemes gan uz ūdeni. Pateicoties viņam Amerikā pēc pilsoņu kara sāka augt ekonomika.

Viņš arī ir 13 bērnu tēvs un liels filantrops. Viņš bija pirmais Amerikas miljardieris kuŗš ziedoja vairāk kā 1 miljonu dolāru. Viņš dibināja Vanderbilta Universitāti Nešvilā. Viņš ziedoja Ņujorkas baznīcām un vienas no tās apkārtnēm tika apglabāts. Viņš nomira 1877. gada 4. Janvārī, 82 gadu vecumā, kas tajā laikā bija sasodīti daudz. 

0
72
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
197403 avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  197403 05.12.18 21:32
1
0

  

SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Rainis
  SAMSS 05.12.18 21:33
1
0

  

gegeris avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SviestmaizeMedaļa Maģistrants
  gegeris 06.12.18 09:59
1
0

Kļūda jau pirmajā teikumā. Pilsoņu karš Amerikā notika kādu gadsimtu agrāk...

Anonīms
Evolution_Is_True 06.12.18 09:59
0
0

Tiešā 1965. gads?

Neitrālists avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  Neitrālists 06.12.18 11:40  
0
0
atbildot uz gegeris komentāru " Kļūda jau pirmajā teikumā. Pilsoņu karš... "Paldies ka pateici
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 06.12.18 13:02
0
0

Labs raksts! Nebiju dzirdējis par šādu vīru. 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.12.18 20:45
0
0

"loti labs raksts. 

Naete avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Naete 05.01.19 06:15  
0
0
Bljin, nu nesaprotu, kapeec shaadiem rakstiem nav plusu tik cik vajadzeetu buut. Man pietika ar domu vien lai taalaak ietu vikipeedijaa. Trekns pluss. Paldies par info.