Nereti izskan viedoklis, ka 'brīvā enciklopēdija' Vikipēdija ir ticams informācijas avots, kurā var atrast ticamus un patiesus datus par sev izvēlēto tematu. Pieredze man ir visai nelaba ar šī resursa izmantošanu, kapēc vēlos vērst uzmanību uz, manuprāt, neatbilsotšiem un novecojušiem datiem, kuri var izraisīt visi neveselīgas domstarpības lasītāju vidū. Taču mainīt vai publicēt informāciju šajā vietnē ir visai bezcerīgi, jo daļa no atbildīgajiem par šo vietni ir pamatīgi stagnējuši. Pirmais raksts būs par cilvēku vai kā Vikipēdijas uzraugu sevi redz pasaules kontekstā.
lasi, vērtē un izsaki savas domas
Vikipēdija [cilvēks]18
+ Cilvēks ir divkājains primāts
Ļoti savādi, ka kāds cilvēcību cenšas nonivilēt, balstoties uz kajām un salīdzinot sevi ar pērtiķi.
+ Neandertālietis ir sugas pasuga
Lai raksturotu cilvēcību, raksta autors vai autori balsta savu izcelšanos pagātnē, norakstot evolūciju un attīstību, kura viņiem piešķir cilvekam raksturīgās īpašības.
+ DNS atšķirības
Cilvēku un neandertāliešu DNS ir bijis pietiekami līdzīgs, lai radītu kopējus pēcnācējus, taču kkādas atšķirības ir kā šķērslis, lai neandertālieši saprastu šo rakstu.
+ Cilvēku raksturojošākā pazīme ir motorika
Kustinot kājas un veikli kustinot pirkstus tiek attīstas smadzenes, kas padara cilvēku pārāku par kkādām citām sugām, nevis sapratne un rūpes par līdzcilveku.
+ Cilvēks rada kompleksas sociālas struktūras
Kāds ir iedomājies, ka spēj paredzēt apkārtējo rīcību, lai radītu sociālu struktūru, sadalot to grupās un attaisnotu savu nevēlēšanos rēķināties ar apkārtējiem.
+ Reliģijas postulē dvēseli
Varētu domāt, ka dvēsele ir kkas, kas bez postulāta nebūtu aplūkojams, kapēc rakstā tiek nonivilēts dvēseles termins.
+ 99% gēnu ir identiski cilvekam un pērtiķim
Balstoties uz ģenētiku tiek jauktas sugas, pasugas un citas mugurkaulnieku formas, kas leicina par to ka kādam ir vēlme mistificēt DNS tādā mērā, lai būtu iespēja atteikties no savas audzināsanas nozīmes.