Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
713

Siāmas dvīņi vienmēr ir bijis ļoti intriģējošs fenomens, pārsvarā tieši tā retuma dēļ. Lieki piebilst to, ka ir ļoti daudz veidu, kādos dvīņi var būt anatomiski savienoti. Intereses valdīts, padomju fiziologs Pjotrs Anohins padarīja dvīnes Mašu un Dašu Krivošļapovas par centrālo objektu lielā daļā viņa pētījumu.

PSRS valdības atļautie eksperimenti uz Siāmas dvīņiem pakļāva māsas spīdzināšanai, izolācijai un dzīvei, kurā trūka visparastākā kontakta ar cilvēkiem.

Papildus tam, Mašai un Dašai bija ļoti atšķirīgas personības un raksturi - vienai bija ļoti daudz īpašību, kas norādīja uz psihopātiju, bet otra bija empāte.

Dvīnēm bija kopīga... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: onedio.ru
1.

Dvīnēm bija kopīga asinsrites sistēma, bet ne nervu sistēma

Padomju fiziologs vārdā Pjotrs Anohins veltīja savu karjeru cilvēka asinsrites un centrālās nervu sistēmas izpētei, it īpaši gadījumos, kad persona bijusi miega badā, pakļauta ekstrēmām temperatūras izmaiņām vai badam. Kad 1950. gadā, Maskavā, piedzima Siāmas dvīnes Maša un Daša, kuru savienotajiem ķermeņiem bija viena kopīga asinsrites sistēma un divas atsevišķas nervu sistēmas, Anohins viņas jau paspēja noskatīt nākotnes eksperimentu veikšanai.

Neilgu laiku pēc piedzimšanas, dvīnes tika atņemtas mātei, kurai tika pateikts, ka viņas uzreiz pēc piedzimšanas mirušas no plaušu karsoņa. Patiesībā māsas tika aizvestas uz netālu medicīnas institūtu Maskavā, kur viņas kļuva par dažādu eksperimentu upurēm.

Ir pieejami video kuros... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: www.youtube.com
2.

Ir pieejami video, kuros redzama eksperimentu norise 

Laikā, kad meitenes dzīvoja medicīnas institūtā, PSRS Medicīnas zinātņu akadēmija uzņēma videomateriālus ar eksperimentiem, kurus veica māsām jau kopš zīdaiņu vecuma. Videomateriālos redzams, piemēram, kā dvīnēm pārbauda ķermeņa reakciju uz otrai māsai nodarītām sāpēm, tādējādi uzzinot, vai māsām ir kopīga nervu sistēma. Video redzami arī kadri, kuros redzams, kā meitenēm māca uzvilkt zeķes un staigāt, izmantojot kruķus.

(Video pievienots raksta beigās)

Zinātnieki spīdzināja... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: adfave.ru
3.

Zinātnieki spīdzināja meitenes, pakļaujot viņas baisiem pētījumiem

Ņemot vērā to, ka Mašai un Dašai bija atsevišķas nervu sistēmas, zinātnieki bija ieinteresēti pārbaudīt katras dvīnes reakciju (vai tās neesamību) uz otras māsas fiziskajām ciešanām. Viņu veiktie eksperimenti iekļāva tādus eksperimentus kā, piemēram, vienas dvīnes noklāšanu ledū, kamēr rūpīgi tika novērota otras māsas ķermeņa reakcija. Līdzīgi eksperimenti tika veikti ar ekstrēmu karstumu un pat radioaktīvā joda injekcijām.

Pret meitenēm, visticamāk, izmantots arī elektrošoks, viņu kuņģos ievietotas caurules, lai pētītu kuņģa sulu, māsas turētas miega badā. Tas viss notika kopš meiteņu dzimšanas līdz pat 12 gadu vecumam.

Mascaronai bija daudzas... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
4.

Mašai bija daudzas rakstura iezīmes, kas norādīja uz psihopātiju 

Maša jau pašā sākumā bija ļoti nepaklausīga. Kad medmāsa mazajām māsām lika pacelt kājas, lai uzvilktu zeķes, Daša paklausīgi pacēla sevis kontrolēto kāju, kamēr Maša ignorēja medmāsu un pat dusmīgi zeķi aizmeta prom. Tā rezultātā Daša ātri iemcījās pati uzvilkt zeķi, bet Maša neprata un arī nevēlējās to izdarīt.

Kad meitenes pieauga, viņas sadraudzējās ar kādu sievieti vārdā Džuljeta Batlere, kura apgalvo, ka Maša uz Dašu bieži kliedza un izteica nāves draudus, kamēr fiziski viņu aizskāra. Maša bieži neļāva māsai runāt un izteikt savu viedokli, kad viņas visas trijatā sarunājās. Vēl Batlere piebilda to, ka Maša bija kompulsīva mele un viņā bija novērojamas arī narcisma pazīmes.

Dascarona bija empāte un... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: baomoi.com
5.

Daša bija empāte un vēlējās normālu dzīvi

Jau tad, kad meitenes bija mazas, Daša bija padevīgāka un emocionāli dinamiskāka nekā māsa. Eksperimenti, kuri prasīja sadarbību ar meitenēm, lieliski parādīja atšķirību Mašas un Dašas uzvedībā, spēju attīstībā, uzmanībā un vispārējā ieinteresētībā.

Jau mazuļa vecumā Daša labāk parādīja savas prāta spējas un vienmēr paveica uzdevumus, kamēr Maša vienmēr pretojās un izrādīja nepatiku un pretenzijas.

Meitenēm augot vecākām, Daša turpināja meklēt un uzturēt labas attiecības (arī romantiskas) ar cilvēkiem, kamēr Maša gandrīz visus cilvēkus no sevis atgrūda un pati noslēdzās sevī.

Mascarona verbāli un fiziski... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: www.google.com
6.

Maša verbāli un fiziski aizskāra māsu

Pēc Džuljetas Batleres, ļoti tuvas dvīņu draudzenes, kura uzrakstījusi vairākas grāmatas par meiteņu dzīvi, teiktā, Maša sāka sist un citādi aizskart māsu, kad viņas vēl apmetās medicīnas institūtā. Viņa atsauc atmiņā reizi, kad meitenes bija 11 gadus vecas un Maša māsu sita līdz Dašas deguns sācis asiņot, draudot viņu nogalināt.

Dašas vienīgā reakcija bija centieni satīrīt asinis, līdzko māsa aizmiga, cerot, ka slimnīcas darbinieki neuzzinās par notikušo.

Dascarona mēģināja veikt... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: elu.ohtuleht.ee
7.

Daša mēģināja veikt pašnāvību, kad meitenēm bija 18

Kad Daša īpašajā invalīdu skolā iemīlējās puisī vārdā Slava, Maša bija ļoti saniknota. Meitenēm augot, Maša bija kļuvusi kontrolējoša un daudz manipulējusi, atgrūdusi cilvēkus, melojusi un izrādījusi citas problemātiskas rakstura iezīmes, kas norāda uz psihopātiju.

Maša neatbalstīja Dašas un Slavas attiecības, dažreiz pat arī puisi fiziski aiskarot. Daša, nomocīta ar domu, ka nekad nespēs patiesi mīlēt kādu, savas māsas vardarbīgā un valdonīgā rakstura dēļ, 18 gadu vecumā neveiksmīgi mēģināja atņemt sev dzīvi pakaroties.

Dvīnes nomira ar 17 stundu... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: baomoi.com
8.

Dvīnes nomira ar 17 stundu starpību

Pēc 53 kopā pavadītiem gadiem, 2003. gada 17. aprīlī Maša mira no sirdslēkmes, atstājot Dašu pilnībā neaizsargātu. Nezinādami, ko situācijā darīt, ārsti sākotnēji Dašai teica, ka māsa vienkārši guļ. Daša neapšaubāmi juta mirkli, kad apstājās Mašas sirds.

Neskatoties uz plāniem Dašu atdalīt no māsas nedzīvā ķermeņa, viņa atteicās. 17 stundas pēc Mašas nāves, Daša nomira no asins saindēšanās, jo viņas ķermenī lēni ieplūda toksīni no māsas līķa.

Dascarona dzīves nogalē... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: baomoi.com
9.

Daša dzīves nogalē kļuva par alkoholiķi

Daša nebija spējīga dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlējās, māsas valdonīgā rakstura dēļ. Visam bija jānotiek pēc Mašas prāta. Viņām vienmēr bija īss, puicisks matu griezums, apgērbs - vienkāršs un vīrišķīgs, nevienam nebija iespējas ienākt Dašas dzīvē, lai sniegtu viņai ļoti kārotās jūtas un romantiku.

Kad māsas beidzot bija brīvas no piespiedu dzīves slimnīcās un trakonamos, Daša sāka regulāri lietot alkoholu. Dažos gadījumos Daša dzēra ļoti daudz, cerot, ka kopīgās asinsrites sistēmas dēļ arī māsa apreibs un nebūs spējīga viņu fiziski aizskart vai uzmākties un neadekvāti runāt ar svešiniekiem.

Māsām iespējams bijuscaronas... Autors: Artemiis Viena bija psihopāte, otra – empāte | Siāmas dvīņu Mašas un Dašas skaudrā dzīve
Attēls no: baomoi.com
10.

Māsām, iespējams, bijušas atšķirīgas seksuālās orientācijas

Kad Daša bija jau pieminētajās romantiskajās attiecībās ar Slavu, Maša pret viņu bija ļoti agresīva. Maša pati izvairījās no attiecībām, bet viņa esot izbaudījusi filmas ar skaistām sievietēm.

Džuljeta Batlere skaidro, ka Maša pret viņu bijusi ļoti maiga, vienmēr viņu apbērusi ar skūpstiem un knibinājusies, līdz situācija kļuvusi neveikla. Papildus tam, Maša gan savu, gan māsas ārieni padarīja ļoti vīrišķīgu. Maša neatļāva māsai audzēt garākus matus vai lietot kosmētiku.

Šīs pazīmes norāda, ka Mašu, iespējams, neinteresēja pretējā dzimuma pārstāvji, viņa deva priekšroku sievietēm.

Pievienotie video

 

Paldies, ka izlasīji šo rakstu! Vairāk rakstu meklē manā profilā!

 

0
713
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.12.18 06:11
49
0

Viens no tiem rakstiem, no kuriem vai vemt gribās, bet noteikti jāizlasa līdz beigām

halunke avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  halunke 06.12.18 19:54
33
0

Nepārtraukti būt piesaistītam kādam klāt, tā ir elle, nevis dzīve. Nav brīnums, ka gribēja padarīt sev galu. 

marika.ozola... avatars
Medaļa SpoksMedaļa IntelektuālisMedaļa Bērndārznieks
  marika.ozola... 06.12.18 11:55
26
1

Skumji un fascinējoši reizē...

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 06.12.18 13:55
21
0

Es vienmēr esmu par šito domājis - kā uzvedās ķermenis, ja tam ir divas galvas? Kuru tad kurā brīdī klausa un kā jūtas otra galva, kad saproti, ka ķermenis tevi neklausa? Laikam padomiešiem arī dikti interesēja šis pats jautājums.

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 06.12.18 10:35
18
0

paldies, izcili!

Bobby Tarantino avatars
Medaļa RedaktorsMedaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas moders
  Bobby Tarantino 06.12.18 12:26  
17
0
Lūk, tas ir kaut kas! Paldies tev par rakstu!
ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 07.12.18 02:24
11
0

Hmm interesanti, lai arī pretīgi.

Anonīms
Šodien 8.35 07.12.18 08:35  
9
0
Skumji un fascinējoši reizē
The Diāna avatars
Medaļa GremlinsMedaļa ViktorsMedaļa Zoles 3000 speles
  The Diāna 06.12.18 23:02
9
0

Paldies par rakstu!

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 06.12.18 09:44
9
0

Interesanti    

korvete avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  korvete 06.12.18 19:24
7
0

Arī dzīvnieku pasaulē ir sastopami šādi fenomeni.

Prominent avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Prominent 06.12.18 08:41
7
0

WTF   

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 06.12.18 07:25
2
0

  

Babadūks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Babadūks 06.12.18 07:13
2
0

Beidzot no alas izlīdi. Jau domāju, ka ziemas miegu aizgāji gulēt

The Legend avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa Nedēļas hītsMedaļa Darbaholiķis
  The Legend 21.08.19 20:04
1
0

atbildot uz jacky komentāru " paldies, izcili! "

Par ko Paldies? Par to ka viņas spīdzināja? Vai par rakstu?

Bobby Tarantino avatars
Medaļa RedaktorsMedaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas moders
  Bobby Tarantino 21.08.19 22:53  
0
0
atbildot uz Real Devil komentāru " Par ko Paldies? Par to ka viņas spīdzināja? V... "Kā tu domā?
korvete avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  korvete 03.03.19 10:52
0
0

Skumji un bēdīgi!