Šoreiz pastāstīšu par Romiešu matu sakārtojumiem!
Vēsturiskās frizūras#32
22
0
Romieši pieturējās pie dabiskām frizūrām. Izveidoja matu celiņu, matus atglaužot uz abām pusēm pāri ausīm un pakausī sasēja mezglā. Dažreiz mezglu pakausī veidoja no sapītām bizēm. Ar laiku frizūras ieguva plašu formu dažādību. Parasti sākot no galvas vidus veidoja viļņus, kas kopā ar iepītām bizēm pakauša daļā tika savienoti, bet uz pieres atstātas smalkas sprodziņas. Matus pieres daļā mēdza veidot arī diadēmas formā, kad pārējie mati, kas iepīti bizē, tika vairākās kārtās piestiprināti apkārt galvai.
Frizūras noturībai izmantoja vasku, ar kuru iezieda metāla nūjiņu un, to sakarsējot, veidoja skaistas un mirdzošas cirtas. Tas šķiet ir arī pirmo lokšķēru sākums.
Reklāma
Mūsdienās frizūrās nereti izmanto arī liekos matus, taču tādus jau tajā laikā izmantojuši romieši, kad pēc karagājiena sagūstītajām sievietēm nogrieza garos matus un iekļāva tos romiešu sieviešu frizūrās, lai padarītu tās kuplākas, kā arī veidotu gaišu matu parūkas. Šī iemesla dēļ attīstījās lieko matu tirdzniecība un matu balināšana.
Sievietes vispirms matus skaloja sārmainā šķīdumā un pēc tam ilgi atrodās saulē līdz matu tonis sāka mainīties vai pēc matu skalošanas izmantoja vielas, kurās ietilpa sēra vai vara savienojumi.
Frizūrās izmantoja dažnedažādus rotājumus: diadēmas, pērles un zelta ķemmes.
Reklāma
Laikam ejot, frizūru veidošana kļuva par mākslas izpausmi un frizieru darbs kalpoja plašas sabiedrības nepieciešamībām līdz brīdim, kamēr neskaitāmie karagājieni neizmainīja pilsētu dzīves līmeni un skaistumkopšanas procedūras Romas iedzīvotājiem kļuva par mazāk svarīgām.