Sveiki visiem! Šeit būs rakstu sērija par Senās Romas, Mezopotāmijas, Senās Grieķijas un Senās Ēģiptes vēsturi.
Atceries ielikt + ja tev patika šis raksts, bet ja nepatika droši liec -
Sveiki visiem! Šeit būs rakstu sērija par Senās Romas, Mezopotāmijas, Senās Grieķijas un Senās Ēģiptes vēsturi.
Atceries ielikt + ja tev patika šis raksts, bet ja nepatika droši liec -
Kāds tad bija populārākais seno ēģiptiešu ēdiens/dzēriens?
Maize bija ļoti populāra, taču senajā Ēģiptē populārāks bija alus. To dzēra ikdienā un to lietoja, gan piegaušie, gan sievietes, gan faraoni un pat bērni. Vai tās bija brokastis vai pusnakts maltīte alus vienmēr piederēja pie tās. Alus ar dārzeņiem, maizi un eļļu bija diezgan populāra algu izmaksa. Alus likās daudz veselīgāks nekā ūdens, jo daudzi negribēja iegūt ūdeni no kanāla vai upes.
Kuru dievu ēģiptieši visvairāk pielūdza?
Kā Reus grieķu valodā, tā Akum-Ra jeb Akom ēģiptiešu valodā. Precizāk Ra jeb saules dievs (saukts arī par Dievu karali) ir vispielūgtākais dievs senajā Ēģiptē.Amun ir sieviešu versija vārdam Amunet un tiek uzskatīts par The Female Hidden One
Kāds bija labākais Mezopotāmiešu izgudrojums?
Lauksaimnieki iemācījās audzējt kviešus,miežus, gurķus u.c. vērtīgus, dzīvei nepieciešamos produktus un augus. Viņi izmantoja akmens kapļus līdzīgus arkliem mūsdienās. Dēļ divām upēm - Tigrai un Eifratai bija diezgan viegli ieviest lauksaimniecību, jo bija nepieciešamais ūdens. Mezopotāmijā izgudroja, kā vieglāk varēja kontrolēt ūdens plūsmu no upes. Vēl katram zemniekam bija noteikts ūdens skaits, kuru viņš varēja izmantot no upes.
Kurš bija slavenākais Romas gladiators?
Trāķijas karavīrs pēc izcelsmes , ko pārdeva vergu tirgū un saskatīja potenciālu. Tas bija Spartaks. Viņa īpašnieks bija kāds no Capua gladiatoru skolas. Spartakam vairāk patika būt karavīram nekā gladiatoram. Drīz vien Spartaks palīdzēja sev un citiem 70 gladiatoriem izbēgt no gladiatoru skolas. Viņš izkļuva no skolas ar Crixus kurš kļuva par SPartaka labo roku. Viņi abi devās uz Vezuvu un atbrīvoja daudz vergu - gladiatoru kas palielināja Spartaka spēkus. Šī lielā brigāde pieveica Romas leģionu 6 Romas leģiona uzbrukumos. Bet Marcus Licinius Crassus nāca ar labi apmācītu 50 tūkstošu lielu karaspēku un Spartaks ar gladiatoriem mira dēļ lielā karaspēka skaita. Tādejādi beidzās stāsts par visspēcīgāko gladiatoru Romas Impērijas vēsturē.
Paldies par rakstu, tikai tā pamaz, būtu 10 jautājumi ar atbildēm, izskatītos pilnīgāk un skaistāk.
Ta iet,kad megina rakstit par lietam kuras neparzina.Vareja sanakt labs raksts.ParEgipti nu vel ta,tikai nav saprotams ,no ka tad to alu bruveja ,ja negribeja udeni njemt no ,,kanala vai upes,,... Un ka tad MEZOPOTAMIJAS ,,,katram zemniekam bija noteikts udens skaits,kuru vinsh vareja izmantot no upes,,... ta savadi izklausas(google translate ?) Par Spartaku laikam skola neesi macijies ? Trakjieshu karavirs,kuru sanjema gusta un ka vergu pardeva Kapujas LENTULA BATIATA gladiatoru skolai,romieshi vinju nosauca par Spartacus-Spartaku. Kriks(Crixus)bija tads pats vergs un gladiators Batiata skola ka Spartaks .Kad tie apmeram 70 gladiatori izkljuva no skolas , vinjim celja gadijas vezumi ar ierochiem,kas tika vesti skolai.No sakuma romieshi neuznjema to visu nopietni ,bet kad gladiatori saka atbrivot vergus tuvejas fermas un villas, nosutija 6 kohortas karaviru dumpja apspieshanai.Gladiatori patveras uz vulkana(Vezuva) un romieshi aizshkjersoja tiem celju. Tad vergi sapina no mezvitenjiem virves un nakti nolaidas no kraujas,kur pat nebija sargu un uzbruka romieshiem no aizmugures ,gustot pirmo lielo uzvaru.Vergi tagad pashi nogalinaja savus saimniekus un naca pie Spartaka, kursh bija ievelets par vadoni.Driz vinjiem jau bija armija un ta sakava visus,ko Roma sutija pret to.Sacelshanas turpinajas vel ilgi,lidz beidzot Roma savaca lielu armiju Marka Krasa vadiba un atsauca karavadoni Pompeju no Spanijas ari ar lielu armiju.Spartaka armija uzbruka Krasam ,bet paspeja pienakt Pompeja armija un izshkira kaujas iznakumu par labu ROMAI. Attels ir no daudzseriju filmas-seriala par Spartaku,vajadzeja vispirms to noskatities,tad butu vieglak likt rakstu.
Vēl katram zemniekam bija noteikts ūdens skaits, kuru viņš varēja izmantot no upes.
Ļoti neveiksmīgs tulkojums, ūdens nav skaitliski mērāms, bet gan skalāri, izlabo uz daudzums, lai nav pārpratumu.