Šomēnes aprit 30. gadadiena kopš Černobiļas kodolkatastrofas. 1986. gada, 26. aprīlī, pēc tehniskas sistēmas testa kļūdas ceturtais reaktors bija uzgājis gaisā. Vairāki simti cilvēku un glābēju centās nodzēst šo degošo reaktoru vēl vismaz 10 dienas. Vairāk kā 50 reaktora darbinieki un glābēji gāja bojā šajā laika periodā. 120'000 cilvēku tika evakuēti, tostarp 43'000 no tuvākās reaktora pilsētas Pripjatas.
Vēl joprojām radioaktīvs: 30 gadi kopš Černobiļas katastrofas.8
Pamestās Pripjatas pilsētas ainava. Šo panorāmas ratu, kas kļuvis jau par šīs vietas simbolu tā arī nepaspēja svinīgi atklāt, visiem pilsētas iedzīvotājiem bija jāpamet savas mājvietas. Pilsētas uzplaukums bija 1970. gadu sākums, kad šeit sāka dzīvot reaktora celtnieki un apkalpojošais personāls ar savām ģimenēm. Pilsēta priekš tā laika bija ļoti moderna dzīvesvieta.
Gigantiskā metāla sarkofāga tapšana, zem kura atrodas nelaimīgi uzsprāgušais ceturtais kodolreaktors. Šī sarkofāga celtniecību finansiāli atbalstīja gan Krievija, gan Eiropas savienība. Bilde uzņemta 2013. gadā.
Pamesta iela Ukrainas pilsētā Pripjatā. Reiz šeit bija sakopta, cilvēku apdzīvota pilsēta, tagad tā ir ieaugusi sava veida mežā.
Pripjatas galvenais laukums un kultūras centrs «Energetik» - toreiz un tagad.
Skats uz reaktoru no Pripjatas pilsētas. Var redzēt, cik tuvu pilsēta atradās vispasaules traģēdijas centram.Tagad slēgta ir aptuveni 26'000 kvadrātkilometru teritorija, kas atzīta par bīstamu esam.
Nu jau sarkofāgs ir var teikt pabeigts. Reaktors ir zem jumta.
Radioaktīvo atkritumu betona konteineri.
Šajās mucās radioaktīvie atkritumi vēl gaida savu pārstrādāšanas kārtu.
Topošais radioaktīvās degvielas pārstrādes poligons. Te ir doma novietot radioaktīvos atkritumus, un tos pārstrādāt sava veida degvielā.
Memoriāls bojā gājušajiem reaktora strādniekiem, kas liktenīgajās dienās gāja bojā darot savu darbu.