13

 233  0

PSRS laikā bija vairāki atšķirīgi periodi. Viens no tādiem pienācās uz 1959. g., kad iestājās tā dēvētais "Hruščova atkusnis". Valstī bija beidzies staļinisms un 1959. g. tika sarīkota modes skate, kurā piedalījās "Christian Dior" modeles no Francijas. Laikā no 12. līdz 16. jūnijam tika sarīkotas 14 modes skates. Tajās piedalījās 12 modeles, bet skatē redzamie tērpi, rotaslietas, cepures, kurpes un citas lietas tika apdrošinātas uz 10 miljoniem franku.

Modes namā ir saglabājusies arī speciāla instrukcija par to, kā modelēm nepieciešams uzvesties. Viņas tomēr devās uz pavisam atšķirīgu valsti, var teikt pavisam citu pasauli.

Daži no tā laika žurnāliem un izdevumiem atspoguļoja notikušo modes skati. Komentāri par notikušo modes skati un īpaši augstpapēžu kurpēm bija diezgan savdabīgi: "Buržuāziskā mode ir tāda, ka sievietēm ir grūti staigāt un viņai noteikti vajag cilvēku blakus, kas viņai palīdz".

Runāt var jau daudz ko, bet redzamās fotogrāfijas tomēr parāda vairāk. Modes skates laikā tika sarīkota fotosesija Maskavas ielās. Lai arī redzamie tērpi no Diora modes nama bija tā laika augstākā mode, arī Francijā ikdienā tā gluži cilvēki nestaigāja, atšķirība ir šokējoša.

Komentāri 13

0/2000

Labs raksts, foto skaidri pierāda PSRS atpalicību+

 16  2 atbildēt
Šokējošs kontrasts!!!
 9  0 atbildēt

ģerevņa vs luxury

 9  0 atbildēt
👍👍👍
 6  0 atbildēt

Vīriešiem rokas kabatās.

 6  0 atbildēt
Nejau vienmēr apģērbs parāda kāds cilvēks tu esi. Ne velti saka - nepataisi sevi par nabagu, lai izskatītos bagāts.
 3  0 atbildēt

Tā zaļā pēc Krokadōla Genas točna izskatās. Es domāju, ja kāda tagad izietu ielās tevat LV kontrast būtu ievērojams. 

https://jauns.lv/video/arzemes/8839-giorgio-armani-eleganta-skate-milanas-modes-nedela-rudensziema-20192020 ;

 1  1 atbildēt