local-stats-pixel fb-conv-api

Valmieras komjaunieši - varoņi vai upuri?21

362 3

Pēc slēgtās lauka kara tiesas sēdes Latviešu biedrības zālē, apvainojot jauniešus bruņotas komunistiskas organizācijas dibināšanā, par gatavošanos nogalināt valsts ierēdņus un aplaupīt Valsts bankas Valmieras nodaļu 11 latviešu jauniešiem lauka karatiesa piesprieda nāvessodu.

1919. gada 22. decembrī agri no rīta Latvijas armija un policija nošāva 6 latviešu jaunietes un 5 latviešu puišus, kas bija 15 līdz 22 gadus jauni: Karlīni Soldavu, Kristīni Krieviņu, Johannu Daniļēviču, Alvīni Sermuli, Elzu Auri, Martu Āboltiņu, Jāni Ziedoni – Ozolu, Kārli Leinertu, Ernestu Dicmani, Jāni Tauriņu, Eduardu Kalniņu.

362 3 21 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 21

0/2000

Vēsturi interpretē katra pastāvošā vara  pēc saviem ieskatiem.

14 0 atbildēt

Valmieras komjaunieši ir pelnījuši līdzjūtību, nevis nosodījumu. Jāskatās uz to laiku ir nevis lokālā, bet globālā mērogā. Tieši sakot, tie jaunieši kaut kādu iemeslu dēļ kļuva par sarkanās aģitācijas upuriem, un samaksāja ar savām dzīvībām, jo ticēja tam, ko viņi dara. Viņiem pat prātā nenāca, ka aiz visas sarkanās aģitācijas slēpjas asiņains terors.....

Komuņagu visos laikos piekopta prakse: "apčakarēsim - uzvarēsim"....

Mūsdienu valdība strādā pēc šā paša principa.....

11 1 atbildēt

Vienmēr ejot garām komjauniešu kalniņam tur atrodas bariņš saulespuķu grauzeju ,kuri savu pārstrādāto alu izmīž uz pieminekļa. Tā ir vienīgā vieta ,kur Valmierā var satikt krievus.

7 0 atbildēt

Tas ir pilnīgs murgs, nebiju par šo vēl dzirdējis, bet ar nāvi sodit pusaudžus ir visparastākā zvērība, neatkarīgi no tā cik smags ir noziegums (kāds tas nav) un cik skaidri ir pierādīta viņu katra individuālā vaina tajā (kā tas nav).

7 0 atbildēt

Vēsturē ir daudz tumšo plankumu. Vēlētos dzirdēt profesionālu vēsturnieku komentāru, bet tomēr jauniešu sodīšanu ar nāvi neatbalstu, bet par varoņiem, arī kaut kā negribētos viņus nosaukt. emotion 

7 0 atbildēt

es gan Zemitānu nevainotu. Tas ir karš un jebkurš pretinieku aģitators var izrādīties diezgan bīstams un sataisīt lielas problēmas. Kara apstākļos rīkojas ātri, ir nodevība, ir nāve, viss.

4 0 atbildēt

Interesants rakstsemotion

3 0 atbildēt

Ja komunisti arestē un šauj antikomunistus, tad tas ir terors un noziegums pret cilvēci. Ja antikomunisti arestē un nošauj komunistus, tad viss ir čikiniekā, tipa taisnā tiesa. Skaties, nesajauc! emotion

3 0 atbildēt

Jautājums vēl joprojām nav atbildēts

2 0 atbildēt

Labs raksts. emotion

2 0 atbildēt

Interesanta vēsture! emotion

0 0 atbildēt

interesants  emotion 

0 0 atbildēt

Kas pie velna ir CCCP?emotion

0 8 atbildēt