Cilvēka izdomai laikam patiešām nav robežu, kad jāizdomā sacensības uz naudu. Par dažām sacensībām, iespējams, būsiet dzirdējuši, bet gan jau kāda arī jums būs nepazīstama.
Vājprātīgākās azartspēles8
Zirnekļu cīņas. Filipīnās un Japānā pastāv sens cīņas veids - zirnekļu cīņas. Cīņas gaita ir sekojoša - divi zirnekļi tiek uzlikti uz bambusa nūjiņas un tad tie viens ar otru cīnās tik ilgi, kamēr kāds tiek nogrūsts, nogalināts vai atkāpjas. Šīs cīņas ir ļoti populāras jauniešu un bērnu vidū, jo zirnekļus var saķert dabā un tie neko nemaksā. Šī spēle ir tik populāra, ka bērni pat kavē stundas un nepilda mājasdarbus, lai trenētu savus zirnekļus. Arī pieaugušie nodarbojas ar šo sportu, kur zirnekļus īpaši baro, trenē ar plastmasas mānekļiem un pirms cīņas izbadina, lai tie kļūtu agresīvāki. Likmes šādās profesionāļu sacīkstēs var sasniegt pat 900 dolārus (atcerieties, ka Filipīnas nav nekāda bagātā valsts).
Bangkokas rulete. Ja esat redzējuši Dirty Sanchez, tad man jums nekas vairāk nav jāskaidro. Ideja ir vienkārša - 3 vai vairāk čaļi sasēžas aplī pie galda ar nolaistām biksēm. Pēc tam zem galda esoša skuķene sāk darboties ar viena čaļa daiktu. Pēc 30 sekundēm jāsāk minēt, kurš tad ir tas "laimīgais". Vissvarīgākais ir saglabāt vienaldzīgu seju un nenodot sevi! Ja kāds pareizi uzmin, tad tas, kurš sevi nodeva, zaudē un visi pārējie uzvar. Savukārt, ja tu kļūdies un norādi uz nepareizo čali, tad tu pats esi zaudējis un visi pārējie ir uzvarējuši. Parasti derības ir uz glāzīšu izdzeršanu, bet derēt var arī uz naudu, tarakānu ēšanu vai arī, kā Dirty Sanchez gadījumā, uz svaigi atsūktu cilvēka tauku iedzeršanu (tā ir Bangkoka, veči). Šī spēle ir visai populāra Bangkokas biznesmeņu vidū.
Krievu rulete. Droši vien jums katram pazīstama spēle ar visaugstāko likmi - dzīvību. Tā ir radusies 19. gadsimta Krievijas impērijā, taču leģendas par tās izcelšanos ir atšķirīgas. Viena apgalvo, ka cietumsargi spieda cietumniekus to spēlēt un pēc tam derēja uz to, kurš cietumnieks izdzīvos. Tipiski Krievijai, vai ne? Ir arī cita leģenda - to esot izgudrojis kāds nomākts un garlaikots krievu virsnieks.
Pārsvarā visi nāves gadījumi ir bijuši stulbuma rezultāts - vienkārša cenšanās pierādīt saviem draugiem, ka tu patiešām esi visdrosmīgākais bezsmadzeņu idiots visā ciemā. Tomēr šī spēle joprojām eksistē arī nelegālās pagrīdes spēlēs, kur uz spēles tiek likti tūkstoši un pat miljoni. Šai spēlei ir divi paveidi - viens pēc gaiļa nospiešanas paredz magazīnas aprullēšanu, bet cits, riskantāks, savukārt liek spiest gaili vēlreiz un pacelt likmi.
Žurku košana. Šis ir sporta veids, kurš savu popularitāti piedzīvoja Anglijā 19. gadsimtā. Pēc suņu cīņas aizliegšanas 1835. gadā tika meklēta jauna izklaides forma, un risinājums bija vienkāršs - likt suņiem sacensties žurku košanā. Sacensības tika organizētas šādi: suns tika ielaists ringā, kas bija pilns ar žurkām un pēc tam tika palaists pulkstenis. Sunim ļāva plosīties tieši vienu minūti un pēc tam tika saskaitītas nokostās žurkas. Uzvarēja, protams, tas, kurš bija nokodis visvairāk. Dažās sacensības pēc auguma mazākiem un vieglākiem suņiem tika dots handikaps. Vidēji viena žurka piecās sekundēs tika uzskatīts par labu laiku. Piecpadsmit žurkas minūtē jau bija izcils laiks. Ņemiet vērā, ka sunim bija žurka jānoķer, jānokož, jānomet un jāpagrābj jauna. Turklāt žurkas, iedzītas stūrī, mēdza arī uzbrukt pašam sunim. Šādi suņi pensijā itin bieži devās ar vienu aci. Diemžēl 20. gadsimta sākumā arī šo izklaidi aizliedza, un angļi pievērsās suņu izstādēm. Kāds kritiens, vai ne?
Prusaku skriešanās sacensības. Šīs dīvainās azartspēles 1984. gadā izgudroja Austrālijā. Divi čaļi uzsāka strīdu par to, kura mājās dzīvo ātrākie prusaki. Būdami pilnīgā pālī (un austrālieši), viņi, tikpat jautrā prātā esošu skatītāju uzmundrināti, sarīkoja sacīkstes savā garāžā, lai noskaidrotu šo vitāli svarīgo jautājumu. Neviens gan neatceras pirmās skriešanās sacīkstes rezultātu, bet tas dīvainā kārtā kļuva ārkārtīgi populārs. Tagad tiek rīkoti pat pasaules čempionāti, un šīs sacīkstes skatās tūkstošiem skatītāju. Sacīkstes notiek gluži kā parastas skriešanās sacensības - ar katru prusaku notiek iepazīstināšana, pēc tam tie tiek ievietoti boksos un pēc starta signāla tiek paceltas durtiņas. Jebkāds dopings, tostarp cukurs, kofeīns un vīns ir stingri aizliegti. Šajās sacensībās vienmēr ir daudz jautrības, alkohola, derību un pat kautiņu. Ja kāds domā, ka tas ir mazliet absurdi - hei, tā taču ir Austrālija!
Buļļu pokers. Manuprāt, vislabākā spēle no visām šajā topā. Ļoti bieži tā notiek kā ievads vai starpspēle rodeo sacensībām. Spēles notiek tā: arēnā tiek ienests galds un pie tā piesēžas spēlētāji tā, it kā viņi grasītos spēlēt pokeru. Tad arēnā tiek ielaists satrakots bullis. Loģiski, ka kādā brīdī tas uzbruks miermīlīgajiem spēlētājiem un izārdīs visu savā ceļā. Triks ir aizbēgt prom no galda pēc iespējas vēlāk, jo uzvarētājs ir tas, kurš pieceļas no galda pēdējais. Tiesa gan, ja tu piecelsies pārāk vēlu, tad tiksi uzdurts uz ragiem. Slikts piemērs pārāk vēlai bēgšanai ir redzams video.