Gribēji kāpt gaisa balonā, lai apskatītu savu pilsētu no augšas? NEKĀP- MIRSI!!! Labāk izmanto dronu. Raksts par traģiskākajām gaisa balonu katastrofām.
Gribēji kāpt gaisa balonā, lai apskatītu savu pilsētu no augšas? NEKĀP- MIRSI!!! Labāk izmanto dronu. Raksts par traģiskākajām gaisa balonu katastrofām.
Elisspringsas gaisa balonu katastrofa. 1989.gada 13.augustā divi gaisa baloni sadūrās virs Elisspringsas pilsētas Austrālijas vidienē, kā rezultātā viens no tiem nokrita uz zemes, nogalinot 13 cilvēkus. Tā bija pasaules traģiskākā gaisa balonu katastrofa līdz 2013.gada februārim, kad traģiskā gaisa balona negadījumā pie Luksoras, Ēģiptē gāja bojā 19 cilvēki. Elisspringsas katastrofa notika, kad viens balons pacēlās, saskaroties ar citu balonu virs tā. Zemāk esošais gaisa balons tika sabojāts, kad tajā iespiedās augstāk esošā gaisa balona grozs. Gaisa balons lielā ātrumā nokrita uz zemes, nogalinot tā pilotu un visus 12 pasažierus. Pilots un desmit pasažieri bija no Austrālijas, viens pasažieris bija Dānijas pilsonis un viens Itālijas pilsonis. Izmeklēšana atklāja, ka katastrofas izraisīšanā vainojami abu iesaistīto gaisa balonu piloti. Augšējā gaisa balona pilots nebija devis ceļu zemākajam gaisa balonam kā to pieprasīja gaisa balonu kompānijas operāciju instrukcijās, savukārt avarējušā gaisa balona pilots nebija pienācīgi novērtējis augšējā gaisa balona pozīciju pirms pacelšanās ciešā tā tuvumā.
Kārtertonas gaisa balona avārija. 2012.gada 7.janvāra rītā gaisa balons ar 10 pasažieriem un vienu no Jaunzēlandes pieredzējušākajiem gaisa balonu pilotiem pacēlās no Kārtertonas pilsētas, lai dotos 45 minūšu ilgā apskates lidojumā virs Kārtertonas apkārtnes. Laiks priekš lidojuma bija ideāls, debesis bija skaidras un pūta pavisam neliels vējš. Lidojuma noslēgumā, kad gaisa balons mēģināja piezemēties tas aizķēra augstsprieguma elektrības līniju un aizdegās. Divi no pasažieriem izlēca no balona groza, lai glābtos no liesmām, ejot bojā nokrītot no 10 metru augstuma. Uguns drīz apņēma visu balonu un tas nokrita uz zemes apmēram 600 metrus no Somersetas ceļa. Avārijas dienesti ieradās 7 minūšu laikā, bet uzreiz pēc ierašanās, ātrās palīdzības brigādes secināja, ka visi 11 cilvēki ir gājuši bojā uz vietas. Divu no balona izlēkušo pasažieru mirstīgās atliekas tika atrastas 200 metrus no avārijas vietas. Pilota asinīs tika konstatēta tetrahidrokanabinola klātbūtne, kas ir viena marihuānas psihoaktīvajām vielām. Tika secināts, ka šīs viela klātbūtne pilota organismā ietekmēja viņa spriestspēju, kad gaisa balons tuvojās elektrības līnijām. Tā vietā , lai censtos pacelties virs tām, pilotam vajadzēja izmantot straujās nolaišanās sistēmu, kas būtu ļāvusi balonam droši un ātri nolaisties uz zemes. Šī gaisa balona katastrofa bija traģiskākais negadījums Jaunzēlandes gaisa satiksmē kopš 1979.gada, kad tūristu lidmašīna ietriecās vienā no Antarktīdas augstākajiem kalniem Erebusā, izraisot visu 257 lidmašīna esošo cilvēku bojāeju .
Lokhārtas gaisa balona traģēdija. 2016.gada 30.jūlijā 16 cilvēki gāja bojā, kad gaisa balons, kurā viņi atradās aizskāra elektrības līnijas, aizdegās un avarēja netālu no Lokhārtas pilsētas Teksasas štatā. Šī bija traģiskākā gaisa balonu katastrofa ASV vēsturē. Izmeklētāji secināja, ka katastrofu veicinošais faktors bija pilota sliktā spriestspēja, kas neatturēja viņu no pacelšanās dienā, kad visi pārējie balonu operatori atcēla savus plānotos lidojumus zemo mākoņu un miglas dēļ.
Ļubļanas gaisa balona traģēdija. 2012.gada 23.augustā gaisa balons ar 32 pasažieriem avarēja netālu no Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas. Četri cilvēki gāja bojā uz vietas, un 28 bija ievainoti. Divi no ievainotajiem vēlāk nomira no gūtajām traumām, palielinot upuru skaitu līdz sešiem. Katastrofu izraisīja pēkšņa laikapstākļu maiņa, kas lika pilotam veikt tūlītēju nosēšanos. Spēcīgais vējš iepūta gaisa balonu kokos un tas aizdegās.
Luksoras gaisa balona traģēdija. 2013.gada 26.februārī pie Luksoras, Ēģiptē notika traģiskākā gaisa balona katastrofa vēsturē. Balons ar 21 pasažieri uz tā aizdegās, eksplodēja un pēc tam nokrita cukurniedru laukā. Bojā gāja 19 cilvēki, brīnumainā kārtā 2 cilvēki izdzīvoja. Izmeklēšana atklāja, ka katastrofu izraisīja noplūde degvielas līnijā, kas bija savienota ar balona degli.
Nekapiet lidmasinas, uz kugiem, masinas, vai uz motocikla, pat riteni neizmantojiet, vislabak tikai tumsa pa mezu staigat, bet ari ne vairak par stundu, ja nu gadijuma kajas uzspragst un sadeg
Mana mamma ir gaisa balonu fotogrāfe un ļoti bieži ir lidojusi ar gaisa balonu un nav nevienu reizi noticis kas slikts.
Mani tas neatturēs. Var to saukt par likteni vai kādā citā vārdā, bet baidoties- ka tik kaut kas nenotiek, nevar dzīvot
Es domāju, ka taģēdījas ir neparedzamas un neizbēgamas. Tik pat labi var ar mašīnu,autobusu, riteni braucot un pat ar kājām ejot vai arī kuģi un lidmašīnu pārvietojoties notikt traģēdija, tadā gadījumā sanāk, ka vispār no mājas nedrīkst iet ārā. Un tad pat jāuzmanās, ka kaut kur īssavienojums nerodās.